KDE 4

Wszystko Off Topic
XTensionTrigger
Posty: 5
Rejestracja: 28 października 2007, 20:20
Lokalizacja: Antwerpia

KDE 4

Post autor: XTensionTrigger »

Już chyba jest !

Czy ktoś testował ? W koncu stabilne czy czekac nadal ?... :-|


INFO
DEXTER
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2007, 01:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DEXTER »

Już kilka dni jest to RC 1. Próbowałem odpalić z Live CD, ale płytka mi się nie zbootowała.

Generalnie wydaje mi się, że na stable w tym roku nie ma szans :)
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

W experimental są już pakiety z KDE4, czy w sidzie może pojawić się wersja RC?
lepek
Posty: 30
Rejestracja: 23 października 2007, 07:20

Post autor: lepek »

Maciorra
Beginner
Posty: 105
Rejestracja: 07 lutego 2007, 23:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Maciorra »

Trochę offtopicznie:

pobawiłem się live z KDE4 RC1 (opensuse) i kiepsko to widzę :)
- jak na RC1 jest bardzo niestabilne
- pulpit z plasmą jakiś taki mało funkcjonalny - jedyne co można zrobić to dodać wkurzające widgety... a gdzie menu tworzenia katalogów i plików, przełączania użytkowników itp?
- albo jestem ślepy, albo nie ma możliwości konfiguracji paneli - mam nadzieję że to jednak moja ślepota.
- koszmarnie glupie menu - możliwości zmiany na coś używalnego też nie widziałem...

RC1 z założenia powinno zawierać wszystkie opcje wersji ostatecznej, ale mam nadzieję że to RC1 jednak nie zawiera wszystkiego i pojawią się w nim możliwości konfiguracji przynajmniej takie jak w gałęzi 3.5... Jak na chwilę obecną to bieda... £adne, owszem, ale funkcjonalności "prawdziwego" KDE to to nie ma :)

PS. na cholerę mi na pulpicie, który przez 99% czasu jest zasłonięty oknami programów 1456 kolorowych i migających gadżetów? Pozostaje to dla mnie tajemnicą :D
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

DEXTER pisze:Próbowałem odpalić z Live CD, ale płytka mi się nie zbootowała.
Mi też nie chce bootować. W VirtualBoxie nie ma problemów. Dziwne :/
localh0st
Beginner
Posty: 190
Rejestracja: 05 września 2007, 16:45
Lokalizacja: Warka

Post autor: localh0st »

Maciorra, według mnie, jest to (bardzo) okrojona wersja KDE, na tej płycie. Według mnie, niemożliwością jest, żeby takie coś wsadzić w wersji stabilnej... Kupa błędów, problemów. Mało funkcjonalne, i w ogóle... Ehh... Na początku jak odpaliłem to tacka systemowa, wyleciała na górę ekranu, a chyba być tak nie winno.


Obrazek

Obrazek

Ahh, i mi też się płytka nie bootowała, chociaż nagrałem ją dwa razy. Włączyłem na Virtualboksie.
Maciorra
Beginner
Posty: 105
Rejestracja: 07 lutego 2007, 23:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Maciorra »

localh0st pisze:według mnie, jest to (bardzo) okrojona wersja KDE
Tez trzymam sie tej mysli :) Jedyne co zaskakuje to fakt ze to wydanie zostalo okreslone jako RC1 - w koncu RC to powinien byc prawie gotowy produkt, tymczasem mamy do czynienia z jakas wczesna beta...

Nic to - poczekamy az wydadza stabilna i zbadamy wtedy, na razie nie ma sie co napalac.
DEXTER
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2007, 01:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DEXTER »

Wydaje mi się, że na funkcjonalność na poziomie KDE 3.5 trzeba będzie poczekać co najmniej do KDE 4.1.

Ja i tak poczekam, aż będę pewny co do bezproblemowej migracji z KDE 3.5 - tj. ustawienia, poczta, historia komunikatora etc. - chyba że się wcześniej Debian wywali :D
localh0st
Beginner
Posty: 190
Rejestracja: 05 września 2007, 16:45
Lokalizacja: Warka

Post autor: localh0st »

No więc tak, dziś pobrałem i odpaliłem na VirtualBox KDE 4 RC+ 0.7.2 (wczorajsza wersja). Powiem, że jest o wiele bardziej dopracowana, ładna szybsza i nie rozjeżdżają się poszczególne elementy tak jak w RC1. (Prawie)wszystko chodzi bez problemów, a i aplikacje niezbędne dołożyli, których we wcześniejszej wersji nie było. Teraz jest to LiveCd, które można używać tak jak np. Knoppiksa. Postaram się dziś jeszcze napisać na mojej stronie i tu wkleić kilka screenshotów. Moje wrażenie po tej wersji: bardzo dobre.

[ Dodano: 2007-12-09, 10:28 ]
Jak mówię tak robię:

http://localh0st.ovh.org/?p=69
ODPOWIEDZ