Serwer na balkonie

Wszystko Off Topic
gorson
Beginner
Posty: 115
Rejestracja: 23 września 2007, 14:36

Post autor: gorson »

No myślę że łatwiej jest wyciszyć dysk niż całego kompa.
tomii
Junior Member
Posty: 687
Rejestracja: 21 października 2007, 13:27

Post autor: tomii »

to moze czaly komp do szafki, tylko czasem dac mu odetchnac?
gorson
Beginner
Posty: 115
Rejestracja: 23 września 2007, 14:36

Post autor: gorson »

W sumie można i tak, ale jest różnica w zajmowanym miejscu przez dysk a przez cały komputer. Chyba że do szafy :D
tomii
Junior Member
Posty: 687
Rejestracja: 21 października 2007, 13:27

Post autor: tomii »

no ale podbno jest problem z usb 2.0 powyżej 1,8 metra a chyba o wiekszych dystansch mówiliśmy i mniejsze ryzyko o pozostały sprzęt.
gladi
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 19:40
Lokalizacja: Polska ;)

Post autor: gladi »

tomii, nie wiem jeszcze nie testowałem ;-) Jak przetestuje to dam znać :D
tomii
Junior Member
Posty: 687
Rejestracja: 21 października 2007, 13:27

Post autor: tomii »

czekamy
dimitri
Posty: 32
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 10:45

Post autor: dimitri »

Jezeli nie znajdziesz tego cudownego miejsca na serwer w mieszkaniu to ja Ci podesle moj pomysl ktory udalo mi sie zrealizowac. Mieszkam w bloku na samej gorze na przeciwko mnie mieszka tylko sasiad wiec postawilem sobie na klatce taka szafke na buty. I w tej szafce jest serwer na klatce schodowej nikt nawet o tym nie wie ale szafka dla pewnosci jest na maly zamek. Wiec jesli to Ci sie spodoba to prosze bardzo.PS. moza tez sie podpiac do pradu na klatce schodowej i wtedy nic cie to nie kosztuje zadnych rachunkow za prad i bezsennych nocy przez halasliwy komputer :D
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

dimitri pisze:PS. moza tez sie podpiac do pradu na klatce schodowej i wtedy nic cie to nie kosztuje zadnych rachunkow za prad
Genialne :-D Szoda że nie mieszkam w bloku.

Ja ostatnio trochę kombinowałem z wyciszeniem komputera. Kupiłem regulator obrotów wiatraka w zasilaczu (~15pln na allegro) i zmiejszyłem mu obroty do minimum. Na procesorze (PIII) i grafice (GF2) mam tylko radiatory. Dysk leży na spodzie obudowy na gąbce. Komputer jest praktycznie bezgłośny.
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

Ja tam od czasów akademika (6lat) trzymam serwerek w kuchni pod zlewem, zaliczł juz tak dwa akademiki i trzy przeprowadzki po studiach.
gladi
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 19:40
Lokalizacja: Polska ;)

Post autor: gladi »

A nie lepiej kupic karte CF i adapter i postawić gdziekolwiek lub płyte do MikroTik??
ODPOWIEDZ