Serwer na balkonie

Wszystko Off Topic
602tryliardy
Posty: 9
Rejestracja: 07 października 2007, 10:16

Post autor: 602tryliardy »

gladi, a oszronienie procesora??
gladi
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 19:40
Lokalizacja: Polska ;)

Post autor: gladi »

602tryliardy, jeżeli masz przewiew to nie ma raczej dużego szronu, który może zagrażać. Mam Access Pointy w puszkach i jakoś z nimi nie ma problemu w zimie... Niedługo będę testował coś takiego i zobaczymy jak to się spisze. Ale jak już wcześniej wspomniałem widziałem takie instalacje i to normalnie działa...
nightwish86
Posty: 91
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 13:03
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: nightwish86 »

Jeśli serwer nie będzie miał ruchomych części i zostanie szczelnie zapakowany - nic mu się nie stanie. Mamy dużo routerów i switchy praktycznie przymocowanych do ścian budynków. Działają ;) .

Uważaj tylko na dysk - przestanie pracować przy około -1 stopniu. Wiem - doświadczyłem ;)
gladi
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 19:40
Lokalizacja: Polska ;)

Post autor: gladi »

Zamiast dysku zastosuj Compact Flash'a ;) Do tego kupujesz sobie adapterek IDE na CF i elegancko śmiga ;-)
nightwish86
Posty: 91
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 13:03
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: nightwish86 »

[quote="gladi"]Zamiast dysku zastosuj Compact Flash'a ]
Nasza firma stosuje inne rozwiązanie - całość systemu idzie przez sieć po nfsie. A boot następuje przez pxeboot. Każdy ma swoje metody - ta zapewne jest najtańsza i najlepsza do zarządzania, jednak nie najprostsza..
gladi
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 19:40
Lokalizacja: Polska ;)

Post autor: gladi »

Na upartego możesz zrobić inny myk. Kupujesz sobie adapter IDE na USB. Dajesz sobie kabelek do domu i podłączasz dysk na USB, który sobie siedzi w domku, a komputer jest na dworze... Adapter taki to 20 zł na allegro.
gorson
Beginner
Posty: 115
Rejestracja: 23 września 2007, 14:36

Post autor: gorson »

gladi pisze:Na upartego możesz zrobić inny myk. Kupujesz sobie adapter IDE na USB. Dajesz sobie kabelek do domu i podłączasz dysk na USB, który sobie siedzi w domku, a komputer jest na dworze... Adapter taki to 20 zł na allegro.
O ten sposób mi się spodobał :D muszę nad nim pomyśleć.
nightwish86
Posty: 91
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 13:03
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: nightwish86 »

Dysk hałasuje więc to co chcesz uzyskać (brak hałasu) nie będzie możliwe. Równie dobrze mógłbyś zostawić serwer w mieszkaniu.
gorson
Beginner
Posty: 115
Rejestracja: 23 września 2007, 14:36

Post autor: gorson »

W sumie masz racje, no nic na razie znalazłem miejsce dla niego, ale nie długo remont więc wtedy może znajdę dla niego miejsce :)
gladi
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 19:40
Lokalizacja: Polska ;)

Post autor: gladi »

Jeżeli to ma być sam router to dysk nie będzie bardzo hałasował... Gorzej z serwerem na jakieś stronki, gdzie dysk jest niezbędny cały czas... Możesz dysk włożyć do szuflady i praktycznie nie będzie go słychać.
ODPOWIEDZ