Dlaczego Debian a nie inna Dystrybucja?

Wszystko Off Topic
MSP
Posty: 13
Rejestracja: 13 lutego 2011, 17:45

Post autor: MSP »

Dlaczego Debian a nie inna dystrybucja? Jest parę powodów:

- ogromna ilość pakietów w repozytorium
- moje własne przyzwyczajenie i największa biegłość w obsłudze wynikająca z doświadczenia w obsłudze tej dystrybucji (a także innych systemów bazujących na Debianie)
- stabilność - i to nawet w przypadku Debiana Sid
- dobra wydajność i duża szybkość działania/uruchamiania
- bezpieczeństwo

i pewnie jeszcze trochę powodów się znajdzie.
przemox1
Posty: 39
Rejestracja: 06 stycznia 2010, 16:21

Post autor: przemox1 »

Za jego prostote, apt i jazda :D
marcin3
Posty: 3
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 10:26

Post autor: marcin3 »

Głównie dlatego, że jest bardzo wydajny i się nie zawiesza.
pisii35
Posty: 11
Rejestracja: 16 stycznia 2012, 17:13

Post autor: pisii35 »

Fajne logo, a przede wszystkim stabilnośc - tyle powodów chyba wystarczy.... :)
lostermaz
Posty: 3
Rejestracja: 29 września 2012, 13:59

Post autor: lostermaz »

Z punktu widzenia systemowego psuja, który lubi dużo instalować, dobierać, przebierać, wybierać, robić system na swoją modłę, grzebać w plikach konfiguracyjnych nie zawsze wiedząc co robi stwierdzam, że Debian jest dla mnie idealny.

Nie powiem, co jakiś czas coś się posypie, X-y nie chcą wystartować, apt ogłosi strajk, albo inne cuda niewidy. Oczywiście to wszystko przez moje eksperymenty. Zazwyczaj jednak znajduję rozwiązanie po zapytaniu wujka Google lub choć naprowadzenie na rozwiązanie, a nawet jeśli nie to myślę, że znajdę pomoc na forum. Pakietów i pakiecików w repozytoriach jak mrówek, dla każdego coś miłego.

Po ściągnięciu i zainstalowaniu systemu z przyjemnością spostrzegłem mały zestaw programów w menu, który był jak zaproszenie do poukładania sobie wszystkiego po swojemu, a zrobienie tego z aptitude czy programem synaptic to prawdziwa przyjemność. Dlatego właśnie Debian.
poker-face98
Posty: 17
Rejestracja: 26 września 2012, 16:06
Lokalizacja: Olmeto, Francja

Post autor: poker-face98 »

Niestety, dla mnie to kwestia dlaczego inna dystrybucja a nie Debian. Dlaczego? Cóż mi po wielkim repozytorium, skoro większość pakietów jest po prostu stara? 1 przykład: XFCE 4.10 dopiero w repozytorium eksperymentalnym i do tego jeszcze wersja core, bez dodatków. Większość dystrybucji ma je w standardzie np. Sabayon, Xubuntu 12.10, a my nadal siedzimy na starym 4.8 nawet w Sidzie niestabilnym. Zresztą podobnie jest z innymi środowiskami. jak dla mnie trochę żal.

Zanim zaczniesz wypisywać takie głupoty przejrzyj wcześniej dział dla początkujących i np.: ,,Debian Reference''.
http://debian.linux.pl/threads/5676-Prz ... -napiszesz

fnmirk
Awatar użytkownika
Kamilko
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:44
Lokalizacja: Okolice Poznania

Post autor: Kamilko »

To zależy od kwestii do czego potrzebujesz system.

Stabilność, repozytoria i pomocna społeczność.
poker-face98
Posty: 17
Rejestracja: 26 września 2012, 16:06
Lokalizacja: Olmeto, Francja

Post autor: poker-face98 »

Na laptopie właśnie zainstalowałem Fedore. Jak ona stoi z wielkością repozytorium, stabilnością i społecznością?
robero
Beginner
Posty: 164
Rejestracja: 05 października 2009, 11:43

Post autor: robero »

poker-face98 pisze:Na laptopie właśnie zainstalowałem Fedore. Jak ona stoi z wielkością repozytorium, stabilnością i społecznością?
A co to ma wspólnego z tematem?

Proszę pisać na temat, jak zauważył robero. Wiadomości niezwiązane z tematem zostały usunięte.
fnmirk
poker-face98
Posty: 17
Rejestracja: 26 września 2012, 16:06
Lokalizacja: Olmeto, Francja

Post autor: poker-face98 »

Nic nie ma wspólnego, malutki off-topic :p Pytanie retoryczne, chciałem przez to powiedzieć, że niestety ale Debian moim zdaniem, trochę przyspał. Reorganizacja repozytoriów, przeczyszczenie ich ze starych wersji jest zalecana :) To tylko moje zdanie, więc przepraszam za off-topic jeszcze raz.
ODPOWIEDZ