Jaki j

Wszystko Off Topic
cepe
Posty: 31
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 19:14
Lokalizacja: Krasnystaw / Wroc³aw

Post autor: cepe »

pietrzuch pisze:@Junkers chodziło mi o coś bardziej zawansowanego (na przykład ...... coś w stylu painta).
LoL
pietrzuch pisze:@ponton Jak otworzyć te pliki? A może je już trzeba zainstalować? ] Edytorem tekstu! Np. Vim'em. Możesz też zinterpretować za pomocą ghci.
pietrzuch pisze:Program zrobiony w Pascalu będzie działał na Debianie?
Oczywiście. Nie znam języka programowania, który nie miałby kompilatora dla systemu Linux. Nie uruchomisz tylko takich programów których nie skompilujesz ]Czy jest jakaś duża różnica pomiędzy C, a C++?
Tak (chociaż to względne)! Google, wikipedia! Wystarczy przekleić do wyszukiwarki ostatnie słowa i ma się odpowiedź.
pietrzuch pisze:Nigdy nie słyszałem o języku Haskell!!! :->
Google! :) (haskell.org )

Język(i) programowania
Ziomek
Posty: 33
Rejestracja: 06 października 2007, 21:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: Ziomek »

Znacie jakiś dobry poradnik o C / C++ lub dobrą książkę?
Tak, oto linki: C++ od C różni się tym że jest do język programowania wywodzący się z C, nie którzy mówią że to jest nowsza wersja C.
Polecam uczyć się C++ ponieważ jest łatwiejsze i szybciej napiszesz w nim jakiś pożyteczny program i jest bardziej rozbudowany.
Awatar użytkownika
Junkers
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2007, 21:00
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Junkers »

pietrzuch pisze:@Junkers chodziło mi o coś bardziej zawansowanego (na przykład ...... coś w stylu painta).
LOL!!! Mozę od razu napisz swój system operacyjny ;-) Niektóre programy jak np. Paint to są tak skomplikowane programy że ja ani ty ani podejrzewam żadna pojedyncza osoba nie jest w stanie zrobić. Zauważ że bardziej profesjonalne programy są pisane przez zespoły/firmy. A nawet jeśli chciałbyś taki program wbić na forum to wiedz że on ma tysiące a może nawet dziesiątki tysięcy linii kodu... więc jakbyś to wsadził na forum???
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

http://www.intercon.pl/~sektor/cbx/

świetny poradnik do c++
dreake
Posty: 9
Rejestracja: 13 października 2007, 09:34
Lokalizacja: Krakow

Post autor: dreake »

[quote="Junkers"]
LOL!!! Mozę od razu napisz swój system operacyjny ]

No bez przesad. Paintopodobne cus da sie napisac bez duzych nakladow pracy. Jednak trzeba miec jakies umiejetnosci. W przypadku painta: programowanie WinAPI, GDI no i troche matematyki dla kol i wielokatow.
elwis
Beginner
Posty: 108
Rejestracja: 08 lutego 2007, 18:36
Lokalizacja: Gdañsk

Post autor: elwis »

Moim zdaniem zacznij od C++, bądź javy, jeśli wolisz język interpretowany.
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

elwis pisze:bądź javy, jeśli wolisz język interpretowany.
Java nie jest jezykiem interpretowanym.
Awatar użytkownika
Junkers
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2007, 21:00
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Junkers »

W sumie to racja troszkę mi sie przegło :mrgreen: Ale mimo wszystko sadze że Paint zawiera przynajmniej tysiąc linii kodu więc i tak nikt go nie wsadzi na forum.
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

dreake pisze:W przypadku painta: programowanie WinAPI
Uważam to za skrót myślowy :mrgreen: Oczywiście mowa tu o wersji pod Windows. Tylko i wyłącznie ;-)
elwis
Beginner
Posty: 108
Rejestracja: 08 lutego 2007, 18:36
Lokalizacja: Gdañsk

Post autor: elwis »

ruun pisze:Java nie jest jezykiem interpretowanym.
nie czepiaj się szczegółów - zasada jest podobna, bo java i tak nie nie kompuluje się do kodu maszynowego
ODPOWIEDZ