Forum debiana vas mandriva

Wszystko Off Topic
marcin_clio
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 2007, 14:09

Forum debiana vas mandriva

Post autor: marcin_clio »

Witam...
Chcę wyrazić swoja opinie na temat forum... no wiec uważam ze mandriva wygrywa na przedbiegach z debianem ..powód: chciałem miec debiana , wiec go sciagnełem i zainstalowałem wszystko pieknie i ładnie ale szybko odkryłem ze nie ma tam jakiegos komunikatora co by działał z GG ( a tylko na tym mi zależało) .
No wic zaczełem szukać szukałem prawie 3-4 godziny nie znalazlem bądz nie umiałem teego zrobić , wiec zadalem pytanie na forum a odpowiedzi dostałem " szukaj na forum bo tu to już gdzieś jest" !!
Wiec po co to forum istnieje ?? przecież to w sieci też gdzieś jest wpisz w google i masz ! pomagajcie ludziom co by chcieli miec debiana a zacinają się na prostych sprawach .
Ja osobiscie wywaliłem debiana ( tylko dla tego ze nie mogłem znalesc pomocy /odpowiedzi na moje pytanie)
teraz mam manrivve i tu wiem do czego jest ta konsolka .
Wiec jak ktoś "zielony" czyta tego posta to stanowczo odradzam Debiana ( znikąd pomocy) i polecam (moze troche za słodką ) mandrive.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

Mój drogi młody przyjacielu.
Jak trochę poobcujesz z linuxem to wyrobisz sobie zdanie.
Odradzanie komuś czegos o czym nic nie wiemy jest przynajmniej nieetyczne.Nie napiszę bardziej dobitnie przez szacunek dla wszystkich użytkownikow linuxa.
O forum Mandrivy tez mam swoje zdanie ale publicznie go nie przytoczę.
Cóż zmieniać system bo nie wiemy czym GG obsłużyć ... bez komentarza.
(kadu,kopete,gg2,pidgin,ekg2)

Pozdrawiam
marcin_clio
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 2007, 14:09

Post autor: marcin_clio »

no taktycznie to jest śmieszne ... ze zmieniłem system . Ale maiłem problem z repozytoriami a odkryłem to przy próbie instalacji kadu . wiec z blachego problemu jaki jest instalowanie kadu zrobil sie nie co wiekszy a na dodatek nik mi nie pomógl.
P.S.
starszy kolego... jak sie wczytasz to zauważysz ,ze nie krytykuje Debiana czy jakiego kolwiek innego systemu TYLKO KRYTYKUJE FORUM debiana to na którym teraz pisze .pozdrawiam
Awatar użytkownika
Duncan Idaho
Posty: 54
Rejestracja: 08 września 2007, 13:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Duncan Idaho »

Kolejny zawiedziony człowiek, który nawet nie spróbował poszukać odrobinkę samemu :idea:
Na każdym chyba forum (na tym też) jest dział FAQ czy HOWTO w którym są dokładnie opisane rozwiązania rożnych częstych problemów. Ludzie zaczynający swoją karierę z jakimś systemem właśnie od tego działu powinni zacząć (o gadu gadu w linux'ie też jest spory temat).
Lenistwo?
:evil:
Awatar użytkownika
draco
Beginner
Posty: 258
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Post autor: draco »

To, że jesteś nowy nie oznacza, że zwalnia Cię to z myślenia.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

marcin_clio pisze: starszy kolego... jak sie wczytasz to zauważysz ,ze nie krytykuje Debiana czy jakiego kolwiek innego systemu TYLKO KRYTYKUJE FORUM debiana to na którym teraz pisze .pozdrawiam
Proponuje Ci pobyć na forum ubuntu to zobaczysz jaki jest reżim.
A na marginesie to Ci powiem ze to co teraz chwalisz to tez sie rozczarujesz może nawet z tego samego powodu.
Zależy jak akurat trafisz.

Pozdrawiam
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

marcin_clio pisze:szybko odkryłem ze nie ma tam jakiegos komunikatora co by działał z GG
Wyszukiwarka naszego Forum:
hasło "komunikator gg": Znalezionych wyników: 12, w tym temat "Kadu oficjalnie w Debianie".
Jak widzisz, to daleko szukać nie trzeba...
marcin_clio pisze:zukałem prawie 3-4 godziny nie znalazlem bądz nie umiałem teego zrobić
raczej to drugie...
marcin_clio pisze:Wiec po co to forum istnieje ??
Pytaj użytkownika o ksywie Radex, on tu jest Administratorem.
marcin_clio pisze: Ja osobiscie wywaliłem debiana ( tylko dla tego ze nie mogłem znalesc pomocy /odpowiedzi na moje pytanie)
Chwalisz się, czy oczekujesz pomocy? Jeśli oczekujesz pomocy - przykro mi, nie mogę ci w tym pomóc.
draco pisze:To, że jesteś nowy nie oznacza, że zwalnia Cię to z myślenia.
Tą myślą proponuję skończyć temat.
marcin_clio
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 2007, 14:09

Post autor: marcin_clio »

słuchajcie .. było tak ze miałem dwa dni temu mandrive w której cos mi sie zaczęło sypać, no to sobie pomyślałem, ze ściągnę debiana ..i bedzie fajnie .. i było instalacja przebiebł a ok po instalacji posprawdzałem pare rzeczy i wtem się dowiedialem ze nie mam komunikatora co dziala z GG wiec zacząłem szukać i coś namieszallłem ... wiec rejestruje sie na forum na którym licze na odpowiedz i pomoc a nie "poszukaj tu gdzies jest " tak to szukałem przed rejestracją ... A tymczasem mijają godziny a ja jestem umówiony z moją córka (która jest daleko za granicą ) na wieczór zeby z nią pogadaać . I nie uzyskałem pomocy od was profesjonalistów co od zawsze i od początku wszystko wiedza ale nikomu nie pomogą .
Efekt był taki ze pomyślałem sobie ze zanim dostane od Was odpowiedz to szybciej zainstaluje mi sie MDV.
A z córką pogadałem przez telefon .
jednym słowem forum o takiej konstrukcji gdzie odpowiedz się dostaje " szukaj" nie ma sensu równie dobrze moglibyście założyć forum i podawać tylko linki do Gogle
Awatar użytkownika
Duncan Idaho
Posty: 54
Rejestracja: 08 września 2007, 13:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Duncan Idaho »

Po to ktoś pisze FAQ albo poradniki żeby nie trzeba było każdemu nowemu użytkownikowi (który nie ma ochoty choćby po troszę przeglądnąć forum - to zaledwie kilka minut) za każdym razem tłumaczyć jak zainstalować Kadu czy coś innego. Doceń ich pracę i skorzystaj z tego. Istnienie forum z 200 tematami jak zainstalować Kadu też nie ma sensu.
A linux jest dla ludzi z inicjatywą, którzy mają chęć się czegoś nauczyć. I jeśli wykażesz się odrobiną własnej inicjatywy to na pewno znajda się ludzie, którzy chętnie pomogą Ci w dalszej nauce obsługi tego systemu.
A jak nie masz ochoty robić niczego to nie oczekuj, że ktoś to zrobi za ciebie.
marcin_clio pisze:I nie uzyskałem pomocy od was profesjonalistów co od zawsze i od początku wszystko wiedza ale nikomu nie pomogą .

Jakbym był tu moderatorem to bym poleciał w tym momencie środkami regulaminowymi.
Doceń to że wszyscy ludzie na forach robią to za darmo w swoim wolnym czasie.
JA nauczyłem się (i wciąż się uczę) linuxa właśnie używając opcji szukaj lub pytając googla. Wiedz że rozwiązałem w ten sposób 99% moich problemów z tym systemem. A jaką miałem radochę jak znalazłem i sam zrobiłem i się udało :mrgreen:
Proponuję zamknąć ten temat bo i tak nie wnosi nic konkretnego do sprawy.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

A teraz sobie wyobraz, ze pojawi sie kilkanascie osob w miesiacu ktore beda pytac tylko o gadu gadu na linuxie. A to tylko jeden program z calej gamy. Ile powstanie tematow, postow na ten sam temat (i wyszukiwarka stanie sie bezuzyteczna) i kiedy w koncu jakiemus zaawansowanemu uzytkownikowi pusci cisnienie i da sobie wogole spokoj z pomaganiem. Wtedy nie skorzystasz juz ani ty bo i tak olejesz debiana ani ja przy nim zostajac??
Przy okazji google wystarczy wklepac "gadu gadu linux" i moment znajdziesz wszystkie mozliwe komunikatory obslugujace gadu gadu pod linuxem, a na forum wystarczylo poszperac juz z konkretna nazwa. Po to wlasnie sa wyszukiwarki ogolne i te mniejsze na forach, zeby nie powielac z uporem maniaka tego samego tylko korzystac z tego co jest. Skoro komus sie nie chce sie wykonac dwoch klikniec w wyszukiwarke to tym bardziej nie powinien wymagac, ze ktos bedzie pisal dla niego cala epistole.
Zablokowany