Odtwarzacze muzyki i teledyski (video).

Wszystko Off Topic
cordial
Posty: 48
Rejestracja: 10 maja 2007, 12:21

Re: Odtwarzacze muzyki i teledyski (video).

Post autor: cordial »

ilin pisze:
cordial pisze:
Myślę że lektura RTFM wyjaśni Ci, dlaczego na forum Ubuntu, użytkownik laybythesea zachował się w ten sposób.

Pozdr.
A ja zawsze myślałem że fora linuxowe służą wzajemnej pomocy.
Tamto zaś zdecydowanie przedkłada "etykietę" nad czyjeś problemy.
Ten przypadek nie jest jedynym który tam zaobserwowałem.

Pozdrawiam
Gdyby w większości przypadków, internauci stosowali się do tego, co jest w RTFM napisane było by łatwiej. Zważ na to, że w tym dokumencie, zawarte są dobre rady, dzięki którym użytkownik będzie mógł uzyskać pomoc na forum.

Masz racje forum jest od tego aby sobie pomagać, ale też obowiązują pewne zasady.

Przykłady?

Nie trzeba daleko szukać, popatrz na ten wątek -> link.

2 użytkowników:

1. vash-v . Zakłada on, nowy temat w dziale Desktop i pyta, czy ma akcelerację na swoim GeForce 7300GT. Nie chce mu się nawet popatrzyć trochę w górę, żeby zobaczyć, że powyżej w tym samym dziale są tematy oznaczone jako ważne, wśród nich jest post o tytule "nVidia - instalacja sterowników" napisany przez Kakę. W poście tym są napisane odpowiedzi na wszystkie pytania które on sam zadawał.

Użytkownik ten, nie poświęcił nawet minuty na rozwiązanie swojego własnego problemu, teraz wytłumacz mi dlaczego ktoś powinien poświęcać swój czas na robienie tego za niego, i po co wałkować ten sam temat w kółko?

2. kabzior. Pisze że pokombinował z xorg.conf ale nic nie osiągnął, szukał w google, pisze jaką ma kartę itd.

Do RTFM warto odesłać vash-v , natomiast kabziorowi pomóc, ale to tylko moje zdanie.

Co do forum ubuntu, tam jest dużo więcej początkujących użytkowników, którzy generalnie do ogólnie przyjętych zasad się nie stosują, więc też i czasem zrozumiałe jest większe poirytowanie niektórych "bardziej doświadczonych" użytkowników.

Rozmowa zeszła z głównego tematu, za co przepraszam, aczkolwiek myślę że sama ta kwestia jest dość istotna. Może ktoś to przeczyta, zastanowi się i następnym razem zanim zapyta co znaczy "direct rendering: Yes" wpisze to w google i wejdzie na 1 link, który się mu pokaże, gdzie znajdzie rozwiązanie, lub przeszuka forum, na którym sam pisze, zwłaszcza że informacja której szuka, zawarta jest w temacie oznaczonym jako ważny.

Pozdr.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

Zgadzam się całkowicie.Sam nieraz byłem poirytowany bezmyslnoscią niektorych userów.

W tym przypadku zbulwersował mnie jednak komentarz jaki tamtejszy mod napisal do tego postu.
Idąc dalej to można by powiedzieć

Chcesz używać linuxa to sobie go stwórz.

To uproszczenie ale tak to się ma do tego przypadku.

Pozdrawiam
irfan
Posty: 7
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 15:17

Re: Odtwarzacze muzyki i teledyski (video).

Post autor: irfan »

cordial pisze:
irfan pisze: PS
Na forum Ubuntu zostałem potraktowany jak cham i niewdzęcznik. Naprawdę nie chciałem nikogo obrazić (developerów), jak obraziłem to przepraszam. Ale czy każdy użytkownik Linuksa musi umieć programować i znac j. angielski?
http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=43469
Myślę że lektura RTFM wyjaśni Ci, dlaczego na forum Ubuntu, użytkownik laybythesea zachował się w ten sposób.

Pozdr.
Zupełnie mi nie wyjaśniła.

Nie zadałem pytania w stylu co znaczy "direct rendering: yes". Zawsze korzystam z google itp. itd. zanim zadam pytanie na forum. Rok używam Linuksa i nie znalazłem programu, który by całkowicie spełniał moje oczekiwania, co nie znaczy, że nie szanuję wszystkich ludzi (np. developerów), którzy poświęcają swój czas i tworzą programy na Linuksa. Chciałem się tylko upewnić, że taki program jaki by mnie interesował nie istnieje ...myślałem, że może źle szukam ...więc zadałem pytanie na forum.

Odpowidziano mi po chamsku, a ja byłem uprzejmy ...nawiasem mówiąc, to jest bardzo wygodne, obrazić kogoś i zablokować temat. Kultura powinna obowiązywać w obie strony.

Takie RTFM zostało stworzone zapewne po to, by szanować czas i pracę ludzi, którzy "odpowiadają na pytania". Szkoda tylko, że na szacunek dla pytającego już miejsca nie ma. ...może też by się jakiś "kodeks" dla moderatorów przydał.
cordial pisze:Gdyby w większości przypadków, internauci stosowali się do tego, co jest w RTFM napisane było by łatwiej. Zważ na to, że w tym dokumencie, zawarte są dobre rady, dzięki którym użytkownik będzie mógł uzyskać pomoc na forum.

Masz racje forum jest od tego aby sobie pomagać, ale też obowiązują pewne zasady.
Jaką zasadę złamałem?

Jedna z zasad jakie tam znalazłem brzmiała: "Uprzejmość nie boli". Widać chyba zasady obowiązują w jedną stronę. Wzkaż mi miejsce w którym popełniłem błąd, bo przeczytałem to RTFM i naprawdę nie widzę uzasadnienia dla reakcji tego moderatora.
einstein
Posty: 22
Rejestracja: 23 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Ko³obrzeg

Post autor: einstein »

;-) Chciałbym tylko dodać, że w najnowszym amarok'u (2.0) będzie możliwość oglądania teledysków. Filmiki będą traktowane jako wizualizacje. To chyba coś czego szukasz. :->
ODPOWIEDZ