intel AMD Procesory

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
solaris7
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 07 września 2017, 12:08

intel AMD Procesory

Post autor: solaris7 »

To prawda że intel teraz przegrywa z AMD na komputerach np do grafiki i na Serwerach też?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: intel AMD Procesory

Post autor: LordRuthwen »

Wg benchmarków tak, nowe Ryzeny są lepsze do obliczeń niż i9.
Na serwerach nie wiem, my do tej pory wszystko jednak na Intelu mamy i z tego co wiem nowe sprzęty dalej są zamawiane z Intelem.
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Re: intel AMD Procesory

Post autor: mariaczi »

Są już dostępne dedyki i z nowymi prockami AMD'ka. Np. tutaj: https://www.hetzner.com/dedicated-rootserver/matrix-ax
Awatar użytkownika
solaris7
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 07 września 2017, 12:08

Re: intel AMD Procesory

Post autor: solaris7 »

Tak się zapytałem bo będę zmieniał komputer i jako grafik to do tej pory brałem pod intela i jakiego Xeona.
Jak o tym wspomniałem u grafików 3D to wszyscy się na mnie rzucili nie Ryzen teraz i jakaś nvidia RTX. :) :)
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: intel AMD Procesory

Post autor: LordRuthwen »

Szczerze mówiąc ja też będę kupował kompa pod obróbkę wideo i foto, pod uwagę biorę tylko i wyłącznie ryzena i jakąś dobrą GPU.
Awatar użytkownika
solaris7
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 07 września 2017, 12:08

Re: intel AMD Procesory

Post autor: solaris7 »

Przez jakiś czas nie interesowałem się co nowego w sprzęcie dla tego to z tym Ryzenem z deka mnie zdziwiło coś słyszałem, ale kiedyś było tak że AMD miało te liczniki lepsze na rdzeniach ale Intele i tak były bardziej wydajne. Teraz wychodzi na to że ich przegonili i ta ich filozofia walki z Intelem przez dawanie więcej rdzeni w procesorach do zastosowani multimedialnych elegancko się sprawdza. I cena 12 rdzeniowy Ryzen 2000 zł Intel 4000 zł.
Karta graficzna to mi powiedzieli od tej w górę Geforce RTX 2070, zależ ile kasy ma się zamiar przeznaczyć.
I te 32GB Ramu jeszcze i tak się uzbiera ładna sumka.
ODPOWIEDZ