Linux i statystyki

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
arturromarr
Beginner
Posty: 186
Rejestracja: 14 sierpnia 2015, 01:21

Linux i statystyki

Post autor: arturromarr »

Cześć,
Ostatnio zainteresował mnie temat kondycji Linuxa na rynku systemów operacyjnych. Natrafiłem na fajne filmiki pokazujące statystyki na znanym serwisie z filmami. Wystarczy wpisać w jego wyszukiwarce: "Most Popular Operating Systems"
Można zauważyć pozytywny trend. Od 2003 pozycja Linuxa nieznacznie, ale systematycznie rośnie od ponad 2 do ponad 7 procent. Wydaje się skromnie, ale w świecie zdominowanym przez M$ to moim zdaniem dużo. Kiedyś martwiłem się, czy ten system przetrwa, ale teraz jestem spokojny o jego losy.

Drugi temat, z którym warto się zapoznać to pozycja naszego Debiana w pingwinowym światku. Trzeba wpisać: "Linux Distro Popularity Rankings".
Też nie jest źle, bo nasz system po małych zawirowaniach na przestrzeni 2002-2019r. obronił swoją czwartą pozycję.
W dzisiejszych czasach, gdy wsystko się nieustannie zmienia, cieszy mnie stabilność popularności Linuxa i Debiana.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3510
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Linux i statystyki

Post autor: dedito »

Piszesz chyba tylko o desktopach, sprawdź sobie jak to wygląda w przypadku serwerów, systemów wbudowanych i mobilnych.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Linux i statystyki

Post autor: LordRuthwen »

Nie rozumiem zachwytu, na desktopach to norma, bo człowiek nie wielbłąd i pograć czasem chce a wine nie zawsze działa jak trzeba, jak napisał deduto: w innych dziedzinach jest wyżej, znacznie wyżej.
A co do samego Debiana - ja osobiście już dawno go porzuciłem na desktopie/laptopie, znacznie wygodniej mi jest korzystać z minta, bo nie muszę użerać się ze starymi bibliotekami. Natomiast na serwerach jak najbardziej stosuję Debiana i CentOS-a - stabilne sprawdzone dystrybucje.
ODPOWIEDZ