Propozycja działu: Debian w akcji

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
arturromarr
Beginner
Posty: 186
Rejestracja: 14 sierpnia 2015, 01:21

Propozycja działu: Debian w akcji

Post autor: arturromarr »

Witam,
Chciałem zainteresować Was propozycją nowego działu na forum który roboczo nazwałem: "Debian w akcji".
Chodzi mi o to by było miejsce gdzie można się pochwalić efektami pracy w tym systemie tak by pokazać jak jest przydatny. Mogło by to się przyczynić do popularyzacji tego wspaniałego systemu. Wiele jest informacji jakie są programy, jak je instalować, radzić sobie z problemami, ale przecież one są po to by potem coś na niech powstało.
Jestem pewien, że powstają na Waszych komputerach ciekawe rzeczy: graficzne, muzyczne, programowe, naukowe, elektroniczne (i wszystkie inne), które warto pokazać.Dział udowadniałby mam nadzieję niedowiarkom jakie poważne i zaawansowane projekty można robić na darmowym oprogramowaniu pod kontrolą Debiana.
Forumowicze mogli by też przy okazji pochwalić się projektami nad którymi pracują.
Co myślicie przyjęłoby się?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kolofaza
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 20:59
Lokalizacja: Polska

Re: Propozycja działu: Debian w akcji

Post autor: kolofaza »

Jestem za, koncepcja jak najbardziej słuszna.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Propozycja działu: Debian w akcji

Post autor: Yampress »

Marne szanse. Do takich rzeczy to są blogi....
Ilu ludzi zainteresowanych takimi rzeczami nazbierasz?
Chodzi mi o to co będą wrzucać tekst i swoje pomysły.
Jedna osoba z chęciami to trochę mało aby tworzyć cały dział.
Wrzuć sobie jak chcesz swój pomysł w dziale Inne/Luźne i już
Awatar użytkownika
arturromarr
Beginner
Posty: 186
Rejestracja: 14 sierpnia 2015, 01:21

Re: Propozycja działu: Debian w akcji

Post autor: arturromarr »

Może i tak, ale blogi pisze niewiele ludzi i to raczej musi być dłuższa przygoda , żeby poświęcić swój czas i żeby ktoś to później czytał. Forma forumowa jest bardziej niezobowiązująca a tym samym bardziej skłaniająca do ujawnienia się ze swoimi projektami. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby mając nawet jeden ciekawy temat pokazać go innym, a przecież zakładanie bloga w takiej sytuacji mijałoby się z celem.
Ja się zasugerowałem popularnością podobnego działu "DIY..." na forum dla elektroników (odsyłacze do wątków z głównej strony). Pomyślałem, że brakuje podobnego działu dla tematyki komputerowej, zwłaszcza, że mógłby popularyzować nasz system. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jaki jest użyteczny bo nie widzą efektów jego działania, tylko czytają o problemach w typowych wątkach gdzie ludzie szukają pomocy.
To są raczej krótkie jednorazowe wątki, gdzie ludzie mogą coś zaprezentować i spotkać się z opinią pozostałych forumowiczów. Jak ktoś zamknie jakiś temat warty pokazania to trudno żeby zakładał bloga, więc po prostu jest niewiele tego w sieci. To co ktoś robił może nas zainspirować do innych bądź podobnych rzeczy i wiemy kogo i gdzie się bezpośredni spytać się o poradę.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Propozycja działu: Debian w akcji

Post autor: dedito »

To i ja wtrącę swoje 3 grosze.
Jeśli autor ma potrzebę podzielenia się swoimi doświadczeniami to myślę, że jest już taki dział spełniający po części założenia, nazywa się "Opisy FAQ HowTo" viewforum.php?f=28.
Można też założyć wątek "Debian w akcji" w dziale Luźne.
Jeśli ten wątek będzie "żył" i spotka się ze sporym zainteresowaniem to myślę, że będą to wystarczające podstawy do wydzielenia osobnego działu.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Propozycja działu: Debian w akcji

Post autor: LordRuthwen »

Blog na tej witrynie jest w fazie testów migracji starej treści, staram się złożyć ładne zapytanie SQL, które zmigruje starą bazę do nowego formatu w miarę wolnego czasu. Nie mam zamiaru tego robić ręcznie, bo pomimo, że to mała baza (1,6 GB), wpisów jednak trochę jest :P
Również uważam, że do takich rzeczy najlepszą formą są wpisy na blogu, jednak "Debian w akcji" jest troch nietrafiony, bo to samo można zrobić na każdej innej dystrybucji, bardziej mi się tu wydaje temat "Linuks w akcji". Nie do końca tylko rozumiem co by tam miało być? Coś na zasadzie How-To czy innych poradników?
jantar
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwietnia 2014, 14:51

Re: Propozycja działu: Debian w akcji

Post autor: jantar »

LordRuthwen nie byłbym sobą, gdybym nie wymolestował o jakiś przynajmniej przybliżony termin powrotu zawartości starego bloga.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Propozycja działu: Debian w akcji

Post autor: Yampress »

jantar pisze: 18 kwietnia 2017, 18:03 LordRuthwen nie byłbym sobą, gdybym nie wymolestował o jakiś przynajmniej przybliżony termin powrotu zawartości starego bloga.

W świecie debiana mówią:
" Będzie jak będzie gotowy"
Co do najbliższych terminów to pewnie w tym roku się uda...


Musisz zderzyć się z tym, że właśnie przychodzi wiosna i do zajęć każdemu dochodzi
latanie ze szpadlem po ogródku i wykonywanie pierwszych wykopków pod warzywa


]:>
Awatar użytkownika
arturromarr
Beginner
Posty: 186
Rejestracja: 14 sierpnia 2015, 01:21

Re: Propozycja działu: Debian w akcji

Post autor: arturromarr »

LordRuthwen pisze: 18 kwietnia 2017, 07:38 "Debian w akcji" jest troch nietrafiony, bo to samo można zrobić na każdej innej dystrybucji, bardziej mi się tu wydaje temat "Linuks w akcji".
Dlatego, że to forum użytkowników Debiana? Na tej samej zasadzie np. akcja pt: "Polak potrafi" też by nie miała sensu bo przecież to samo może zrobić każdy inny mieszkaniec planety. :)
LordRuthwen pisze: 18 kwietnia 2017, 07:38Nie do końca tylko rozumiem co by tam miało być? Coś na zasadzie How-To czy innych poradników?
Właśnie nie chodzi mi o poradnik (ewentualnie niejako przy okazji), tylko jako miejsce do zainspirowania innych i popularyzacji samego systemu poprzez pokazanie przykładów gdzie system się sprawdza.
Cóż, znacie to forum i może macie rację, że to by się nie przyjęło. Może jest za mało ludzi którzy chcieli by się pochwalić tym co robią.
Jak już powiedziałem "A" to powiem też "B" i chociaż nie robię spektakularnych rzeczy założę jakieś swoje tematy z czymś co robiłem na próbę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Propozycja działu: Debian w akcji

Post autor: Yampress »

No to zrób. Zobaczymy co będą ludzie pisać i jakie będzie zainteresowanie.
ODPOWIEDZ