Praca - jak zacząć

Wszystko Off Topic
uh4
Posty: 26
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 22:16

Praca - jak zacząć

Post autor: uh4 »

Witam,
Pracuję w zawodzie od pary lat nie związanym z informatyką.
Skończyłem studia informatyczne 9 lat temu ale, że na start były małe zarobki i dzieci w drodze trzeba było pójść do pracy gdzie była płaca wyższa.
Awansowałem parę stanowisk wyżej i kasa była całkiem spora.
Lecz nadeszły czasy Marketów i dana branża umiera, a po drugie nie za bardzo ją lubiłem.

Teraz jako, że dzieci są w miarę ogarnięte mogę sobie pozwolić na zmianę zawodu.

I nasuwają się takie pytania:
1. jak napisać CV - jest sens wpisywać tam doświadczenie które nie jest związane z miejscem pracy którego szukam?
2. Jaką kwotę wynagrodzenia na start powiedzieć (wiem, że na początku dużo nie będzie ale chyba 1200 to za mało)?
3. Jak pracodawcy patrzą na osoby startujące z zawodem po latach przerwy. (mam 32 lata)?

Pracy szukam bardziej w kierunku - administracja systemami lub coś w tej okolicy.
Za cenne sugestie z góry dziękuję :)

PS. Mam swój hobbistyczny serwer postawiony na Debianie . Umiem konfigurować i instalować aplikacje, serwery, itp. Bash nie jest mi obcy.

Pozdrawiam.

EDIT: Oczywiście wszystko na początku Junior/Młodszy, żeby nabrać doświadczenia.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Praca - jak zacząć

Post autor: LordRuthwen »

Ad.1. Doświadczenie zawodowe pisz, ale kursu masażysty czy innego strzelania dynamicznego już nie musisz :)
Ad.2. To zależy na jakie stanowisko i jak się czujesz w temacie. Jak powiesz za mało to też zostaniesz odrzucony jako kandydat niepewny, w administratorce tak 4-5 koła netto to jest ok tak na start :)
Ad.3. Ja się spotkałem z tym, że nie ma to znaczenia, jeśli coś umiesz i nie jesteś kołek tylko kombinujesz nad rozwiązaniem problemu to jest ok.

Masz serwer do dziergania - i dobrze, chodzi właśnie o psucie i naprawianie.

Skąd jesteś?
uh4
Posty: 26
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 22:16

Re: Praca - jak zacząć

Post autor: uh4 »

Jestem prawie z Warszawy ;)
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Praca - jak zacząć

Post autor: LordRuthwen »

Aaa to nie, bo szukamy adminów, ale w Krakowie :)
Awatar użytkownika
etrollo
Posty: 85
Rejestracja: 21 czerwca 2016, 08:56

Re: Praca - jak zacząć

Post autor: etrollo »

Ja bym odradził mówić o oczekiwaniach płacowych dopóki oni sami nie określą swojej oferty i planu podwyżek
powiedzmy na okres trzech najbliższych lat. To oni mają się starać ciebie pozyskać a nie odwrotnie więc
ty tu rządzisz a jak tego nie kumają to emigracja za 4x tej stawki - dobrze mówię?
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3515
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Praca - jak zacząć

Post autor: dedito »

Ad.2. Te 1200 to chyba kolega coś pomylił, najwyraźniej inną walutę miał na myśli.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Praca - jak zacząć

Post autor: LordRuthwen »

Niekoniecznie, znam gościa, który chciał pracować jako programista w Comarchu i na rozmowie powiedział, że cokolwiek, nawet za minimalną będzie pracował, pracy nie dostał.
Trzeba się cenić a dla pracodawcy ktoś kto tak mówi też jest podejrzany.
Awatar użytkownika
Pakos
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2007, 23:30
Lokalizacja: £azy

Re: Praca - jak zacząć

Post autor: Pakos »

no i w warszawie chyba tez nieco inne stawki sa niz np na slasku czy w krakowie. To tez trzeba brac pod uwage :)
ODPOWIEDZ