Stare telefony

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
etrollo
Posty: 85
Rejestracja: 21 czerwca 2016, 08:56

Re: Stare telefony

Post autor: etrollo »

Takiej starej Nokii to raczej bym już nie chciał ale ze słuchawek do dzwonienia to taka Nokia E52 już całkiem całkiem. Choć bardziej mi do gustu
przypadają kwadraciaki typu Philips E180 z dual sim. Do słuchawki do dzwonienia dodałbym jakiś tani tablet do internetu i można świat doganiać... :-) . Póki co używam starego Sony Ericsson P1i z Symbianem dopóki się nie rozleci, czas na jednym ładowaniu ok 3 dni.
jantar
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwietnia 2014, 14:51

Re: Stare telefony

Post autor: jantar »

Ja bym ze swojej n82 w ogóle się nie przesiadał, ale cóż, panel kosztuje więcej niż sam telefon, a na zakurzonym wyświetlaczu nic nie widać. Telefon wymienię dopiero jak mi obecny padnie.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Stare telefony

Post autor: Yampress »

jakiś czas tyemu aby nie przesiadać się na smartfona regenerowałem mój stary sony ericsson
Na alledrogo kupiłem szybkę, aluminiową ramkę, klawiature, 3 dodatkowe elementy obudowy. Nową baterie-zamiennik w sklepie
i śrubokręt i sobie sam go zregenerowałem ( rozkręciłem, przełożyłem elementy i działał. I działa do dziś tylko przed wakacjami
w końcu kupiłem sobie smartkacza, a ten poszedl w odstawkę i jest rezerwowym jak gdyby coś :)
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Stare telefony

Post autor: pawkrol »

Pamiętam mój pierwszy tel. Alcatel One Touch Easy db . Odkręcana antena, zamiast baterii można było włożyć trzy paluszki AA.
Później była Nokia 3210, Siemens C45. Ile razy tym siemensem trzepnąłem o chodnik i działał, aż łezka w oku się kręci. Teraz to strach, żeby smartphone z 0,5m na dywan upadł.
NieGooglujMnie
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2015, 12:42

Re: Stare telefony

Post autor: NieGooglujMnie »

=
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2017, 22:05 przez NieGooglujMnie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
saturno
Junior Member
Posty: 741
Rejestracja: 08 lipca 2008, 20:04

Re: Stare telefony

Post autor: saturno »

pawkrol pisze:Pamiętam mój pierwszy tel. Alcatel One Touch Easy db . Odkręcana antena, zamiast baterii można było włożyć trzy paluszki AA.
To było wtedy kiedy nikomu nawet się nie śniło, że telefon sam może się zapalić.
kudzu
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2012, 19:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Stare telefony

Post autor: kudzu »

Aktualnie jestem w temacie:)
Moim pierwszym telefonem był Siemens S6. Mam go nadal, ale niestety zmaltretowanego. Niedawno kupiłem inny egzemplarz za 20 zł w dobrym stanie wizualnym, poprzekładałem to i owo, zakupiłem za 5 zł i zarejestrowałem kartę w T-Mobile (simlock Era) i śmiga! Nawet bateria trzyma dzień na czuwaniu:)

Ale największym sentymentem darzę Alcatela OT 715 - wyglądał jak pilot do telewizora - cudo! Ekran podświetlany na niebiesko z czterema odcieniami szarości. Niestety nie mogę go upolować.
Awatar użytkownika
etrollo
Posty: 85
Rejestracja: 21 czerwca 2016, 08:56

Re: Stare telefony

Post autor: etrollo »

NieGooglujMnie pisze:to ja teraz z ciekawostką:

jest taka seria telefonów:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sonyerics ... iax10mini/

X10 mini (waga 88 gramów)

są to najmniejsze telefony z Androidem, ze stosunkowo dobrym głośnikiem. Bateria tak średnio, ale jak bez aplikacji to 3-5 dni powinno iść.
No i jest to Android, którego można podnieść do 2.3 .
Na 2.3 są już appki do smsów, lepsza klawiatura dotykowa, backupy do kontaktów.

No i opcja jest taka, że 5calowy android zostawić tylko jako poręczny tablet, bez dzwonienia, ale z szeregiem najnowszych aplikacji. A taką X10 mini tylko do dzwonienia i tylko do smsów.

miałem coś podobnego i się sprawdziło w warunkach podróżowo-biznesowych, zastanawiam się czy na stałe nie przejść na 2 telefony (czyli mini telefon+mini tablet)

To ja mogę coś powiedzieć bo mam ten telefon w wersji mini pro z wysuwaną klawiaturą. To chyba najmniejszy smartfon na świecie [?] I szkoda że trendy nie idą w tym kierunku. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie szczególnie właśnie w podróży. niestety i telefonom darzają się usterki i mojemu przestał działać głośnik, czyli nie słyszę rozmowy do mnie. Ale jak puszczam muzykę to głośnik działa więc nie wiem co to? Jeszcze nie rozkręcałem komórek ale chyba się za to wezmę na aukcji głośniczek do niego kosztuje 10 zł. Bateria trzyma tak z trzy dni. Ja jednak mam mongolskie (chińskie:-) )rozwiązanie na baterie czyli zewnętrzną ładowarkę wtedy zaopatrzyć się w dodatkową baterię nosić przy sobie i można świat doganiać.. ;-)
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Stare telefony

Post autor: LordRuthwen »

No trendy w komórkach są dziwne: duże ---> malutkie ---> coraz większe :)
Odkopałem w Szafce jakiegoś Sony-Ericsson T68i (http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sonyerics ... -T68i.html) z dopinaną klawiaturą qwerty :) Bateria trzyma 10 dni. Nadal :P
Awatar użytkownika
etrollo
Posty: 85
Rejestracja: 21 czerwca 2016, 08:56

Re: Stare telefony

Post autor: etrollo »

A jakiego starego BlackBerry byście polecili? Wziąłbym na próbę a nigdy nie używałem takiej maszyny.
ODPOWIEDZ