Stare telefony

Wszystko Off Topic
wplaczek
Posty: 1
Rejestracja: 24 listopada 2017, 10:38

Re: Stare telefony

Post autor: wplaczek »

Najbezpieczniejszy sprzęt to taki, który nie jest podłączony do internetu, ani do BTS sieci komórkowych. Tylko, że wtedy traci na funkcjonalności.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Stare telefony

Post autor: Yampress »

Mojej byłej dziewczyny kuzyn tez za bardzo nie chiał mieć komórki...
W drodze do domu zepsuło mu się auto. Wiec stał iczekal aż ktoś ze znajomych/nieznajomych mu się zatrzyma aby go zabrać lub poratować. Podiadająć komórke poinformowałby kogo trzeba i uzyskał pomoc.
]:>

twoja sieć Ci śledzi po BTS
google mimo wyłaczonej lokalizacji również Cię śledzi.. ot tak przypadkiem naprawde nie da się wyłączyć lokalizacji
Awatar użytkownika
etrollo
Posty: 85
Rejestracja: 21 czerwca 2016, 08:56

Re: Stare telefony

Post autor: etrollo »

Czy śledzenie przez BTSy i google użytkowników daje im informacje o użytkowniku? Mam tu na myśli personalia imię nazwisko adres itd....?

Jest aktualnie kilka marek telefonów co kładą najwyższy nacisk na bezpieczeństwo przed śledzeniem. Czytaliście o Turingach?
(high-end security features) https://www.digitaltrends.com/mobile/tu ... interview/
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Stare telefony

Post autor: Yampress »

etrollo pisze: 25 listopada 2017, 23:02 Czy śledzenie przez BTSy i google użytkowników daje im informacje o użytkowniku? Mam tu na myśli personalia imię nazwisko adres itd....?

Jest aktualnie kilka marek telefonów co kładą najwyższy nacisk na bezpieczeństwo przed śledzeniem. Czytaliście o Turingach?
(high-end security features) https://www.digitaltrends.com/mobile/tu ... interview/
A czy siec aktualnie teraz nie ma twoich danych?
czy siec nie wie po jakich stronach brykasz po internecie?
czy sięć nie wie co wysyłasz i ściągasz z netu jeśli to nie jest szyfrowane połaczenie?
Awatar użytkownika
etrollo
Posty: 85
Rejestracja: 21 czerwca 2016, 08:56

Re: Stare telefony

Post autor: etrollo »

Ale czy wiedzą kto bryka po jego personaliach? Czy jako klient powiedzmy X.
Wydawało mi się że pytam konkretnie?

Odpowiedzi na te pytania zależą własnie jak się używa tej sieci.
Jedyne miejsce gdzie podaję swój adres i dane do wysyłki to poczta mail podczas zakupów internetowych.
I tam połączenie rzeczywiście nie jest szyfrowane. Bank szyfruje transakcje a sklepy nie zawsze.

Czy i w jaki sposób ktoś jeszcze może znać moje personalia nie licząc dostawcy usługi internetu oczywiście?

P.S.
Paradoksalnie o moich zabezpieczeniach nie mogę nic mówić bo przestaną być bezpieczne.
Awatar użytkownika
solaris7
Beginner
Posty: 138
Rejestracja: 07 września 2017, 12:08

Re: Stare telefony

Post autor: solaris7 »

Dostałem teraz na telefon propozycję jak coś tam aktywuje będę mógł śledzić położenie osób numerów co mam w telefonie.
Ja mam smartfona blackberry jeszcze z ich osem10 i z tymi ich szyfrowaniami i tak dalej.
Awatar użytkownika
etrollo
Posty: 85
Rejestracja: 21 czerwca 2016, 08:56

Re: Stare telefony

Post autor: etrollo »

solaris7 pisze: 27 listopada 2017, 00:51 Dostałem teraz na telefon propozycję jak coś tam aktywuje będę mógł śledzić położenie osób numerów co mam w telefonie.
Ja mam smartfona blackberry jeszcze z ich osem10 i z tymi ich szyfrowaniami i tak dalej.
A czy podasz nazwę tej aplikacji? Czy numer zastrzeżony też może jakaś aplikacja śledzić?

P.S.
Co by wciąż w temacie to mam starego smartfona sony ericsson do dzwonienia bez internetu a do innych rzeczy mam tableta
z internete tylko z sieci lokalnej. Jak bede chciał internet poza domem to dokupie modem pod mobilny i już.
Awatar użytkownika
solaris7
Beginner
Posty: 138
Rejestracja: 07 września 2017, 12:08

Re: Stare telefony

Post autor: solaris7 »

Pisze tak:
W ramach swojej taryfy możesz teraz zlokalizować każdego. Przekonaj się teraz wyślij BEZPŁATNY SMS: BR na 113 /ZA DARMO AŻ 30 DNI WYPRÓBUJ Potem 5 zł / tydz /www.gjde.pl/play
Awatar użytkownika
etrollo
Posty: 85
Rejestracja: 21 czerwca 2016, 08:56

Re: Stare telefony

Post autor: etrollo »

solaris7 pisze: 27 listopada 2017, 13:24 www.gjde.pl/play
Acha wszystko jasne tam lokalizowana komórka musi wyrazić na to zgodę, jest wysyłany SMS do danej osoby/telefonu

Jak działa usługa?

Chroniony Bliski wyraża zgodę na lokalizowanie tylko
raz za pomocą jednego SMSa. Później nie jest informowany,
gdy sprawdzasz gdzie jest.
Namierzana jest karta SIM dzięki czemu bateria
na telefonie bliskiego nie jest zużywana.


Czyli inaczej jak sam nie wyrazisz zgody to to nie przejdzie i takie coś popieram.
Cel tej aplikacji jest też konkretny.
ODPOWIEDZ