Smartphone do 500 zł - opinie/sugestie

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
bobea
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2015, 05:20

Smartphone do 500 zł - opinie/sugestie

Post autor: bobea »

Dzisiaj mam takie dość dyskusyjne pytanie :) szukam fajnego i w miarę dobrego smartphona (stosunek jakość/cena) w granicy cenowej do 500 zł :)
Mam pytanie czy macie jakieś telefony z tej półki cenowej i czy jakiś konkretnie polecacie, czy może np. dołożyć 200 zł więcej i kupić coś innego? :) chętnie zapoznam się z każdą opinią :)
Jak na razie pod uwagę biorę 2 modele:
- LG Spirit 4G
- Motorola Moto G 2ng gen LTE
- Motorola Moto G 3rd gen LTE (~690 zł)
Nie mam określonych oczekiwań wobec telefonu, chcę żeby płynnie działał, bateria trzymała min. dobę, miał LTE i nie zależy mi na wypaśnym wnętrzu, bo nie zamierzam na nim grać (chociaż wszystkie modele to niestety tylko 1gb ram, ale taki standard w tej cenie) :)
To tyle :) będę wdzięczny za każdą sugestię/opinię :)
Awatar użytkownika
mateuszek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 04 sierpnia 2014, 20:42

Post autor: mateuszek »

LG Spirit odpada, używałem go i się zacina,z tego co widzę to Motorola ma dobrą oponie,ja nie używałem więc Ci nie napiszę czy to prawda,jeżeli znajdziesz jakąś lumie,która ma LTE możesz ją wziąć. Nawet najtańsze lumie są wydajne.
Awatar użytkownika
bobea
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2015, 05:20

Post autor: bobea »

Zapomniałem napisać, że raczej chodzi mi o telefon z Androidem (niestety iOS nie wchodzi w ten przedział cenowy) :)
Oglądam jeszcze telefony marki Kruger&Matz (może Flow 2? ale to już 650 zł), zaraz będę oglądał jakieś recenzje na yt, bo marka mi totalnie obca, ale co by nie było polska, a to już dla mnie plus :)
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Post autor: mariaczi »

Ze swojej strony - z tego co się rozglądałem (również i po allegro) to Kruger&Matz ma słabą obudowę (zbyt miękka) i sporo uszkodzonych sztuk jest z tego tytułu. Cenowo przystępny, ale wydać te kilka złotych i coby się rozsypał w kieszeni... wolałbym jednak dołożyć i mieć coś pewnego.
Awatar użytkownika
bobea
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2015, 05:20

Post autor: bobea »

Właśnie bardzo dawno nie miałem telefonu z androidem i nie interesowałem się za bardzo tym rynkiem, a tu tak się rozrósł, że nie wiadomo od czego zacząć i na czym zawiesić oko :P poszukiwanie odpowiedniego modelu zajmie chyba więcej czasu niż planowałem na to poświęcić :P w sumie nawet nie wiem jaka teraz firma przoduje w dziedzinie budżetowych telefonów i ostatnio jak byłem w saturnie "pomacać" sobie poszczególne telefony to właśnie moją uwagę przykuł LG Spirit 4G, fakt faktem nie jest jakiś szałowy, ale nie spodziewam się specyfikacji i wydajności flagowca w budżetówce :P
Awatar użytkownika
bobea
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2015, 05:20

Post autor: bobea »

Po małym poszukiwaniu natknałem się jeszcze na Meizu M2 :D bardzo przyzwoita specyfikacja jak za takie pieniądze :D

http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... bhtml#opis
Awatar użytkownika
xmaster
Junior Member
Posty: 558
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 08:19
Lokalizacja: /dev/piotrków tryb.

Post autor: xmaster »

Witam.
500 zł to około 125 dolarów
Poszukaj telefonów od Chińczyków np tutaj Telchina.pl
Poczytaj, jeszcze raz poczytaj a znajdziesz telefony z 2GB ramu lub 3 jak dorzucisz te 200 zł
Ja dla żony i mamy będę kupował na wiosnę ten telefon Original Umi Rome 4G LTE +/- 120$Tutaj specyfikacja >> http://www.mgsm.pl/pl/katalog/umi/rome/UMI-Rome.html
Awatar użytkownika
bobea
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2015, 05:20

Post autor: bobea »

No właśnie boję się zamawiać telefon zza granicy, żeby nie było problemów z gwarancją (chociaż za taką cenę...) i tłumaczeniem nakładki na androida... dużo patrzyłem i ostateczny wybór rozgrywa się między moto g 2 i moto g 3... ten czysty Android najbardziej mnie przekonuje :) ale rzeczywiście w tej cenie są same telefony 1/8 (dodatkowo moto ma niewymienną baterię), ale i tak nie planuję używać ich do gier... ciągle oglądam różne recenzje i jak do tej pory jeszcze bez zakupu :P
Awatar użytkownika
xmaster
Junior Member
Posty: 558
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 08:19
Lokalizacja: /dev/piotrków tryb.

Post autor: xmaster »

Telefon o którym piszę dostępny jest na alledrogo za +/- 600 zł. Z ponoć polską gwarancją.
Ja będę zamawiał z Chin zawsze taniej, zwłaszcza że będę brał 2-3 sztuki.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

wchodzą powoli na rynek 8 rdzeniowe smartfony, a co za tym idzie będą tanieć wszystkie starsze modele...
Wystarczy poczekać aby nabyć o wiele lepszy sprzęt taniej
ODPOWIEDZ