Poradniki dotycz

Wszystko Off Topic
OgrzesiekO
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 03 lutego 2014, 11:43

Poradniki dotyczące linuxa. Dla początkujących i nie tylko

Post autor: OgrzesiekO »

Siemka. Napisałem stronkę na którą wrzucam poradniki dotyczące linux'a. Jeżeli ktoś z was ma jakieś swoje poradniki dotyczące tylko debiana i może je udostępnić proszę o priv :P. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Dziwny pomysł. Czekasz na tłumy chętnych wyciągających ręce aby się zgodzić na takie coś?
OgrzesiekO
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 03 lutego 2014, 11:43

Post autor: OgrzesiekO »

Co w tym dziwnego? Nie chce czyiś poradników przywłaszczyć mogą być podpisane przez kogoś kto je zrobił, mi zależy na tym aby zrobić fajny zbiór, aby w jednym miejscu było wszystko :P
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

No bo takich co dają Ci swoje wpisy niewielu będzie albo wcale. Pochwal się za pół roku jaki efekt uzyskałeś.

Ja np swoich nie oddam. Poza tym często widzę moje wpisy/treści u innych osób na stronach i do tego podpisujących się jeszcze, że to ich treści. A to już niefajne zaczyna być.
Awatar użytkownika
bobea
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2015, 05:20

Post autor: bobea »

Wg mnie też słaby pomysł :/ coś w stylu jak dorobić się kosztem innych :(
Ale żeby nie było, że tylko hejtuje to polecam zrobić samodzielne poradniki opierając się o poradniki napisane przez innych użytkowników forum i na koniec umieścić ich w źródle (razem z odnośnikiem) lub w podziękowaniach :)
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

I wystawić stronę dla ogółu.

A jeszcze lepiej zrobić coś na wzór mediawiki, wtedy każdy może pobrać sobie źródło poradnika.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

bobea pisze:
Ale żeby nie było, że tylko hejtuje to polecam zrobić samodzielne poradniki opierając się o poradniki napisane przez innych użytkowników forum i na koniec umieścić
Przepisać kogoś poradnik i podpisać się samemu pod nim. Co niby sam możesz wymyślić w tym samym temacie? Trzeba mieć ogromną wiedzę. A aby ją mieć trzeba mnóstwo czasu poświęcić, A aby napisać kilkadziesiąt poradników to bardzo dużo czasu...
Dodać ewentualnie jakąś mało znaczącą rzecz i udawać, że cały wpis stworzyłeś sam.
Pewne rzeczy robi się w ten sam sposób... Poza tym lepiej napisać coś nowego niż robić wpis o tym samym.



Co do gromadzonej wiedzy.
Wiedza gromadzona jet na forach
Wiedza gromadzona jest na blogach różnych osób.

Jeśli chcesz zainstnieć w społeczności stwórz coś autorskiego i własnego bo bazowanie na czyjeś treści na swoje konto jest ...
justynaharas
Posty: 10
Rejestracja: 05 października 2015, 23:15

Post autor: justynaharas »

ja ta wiedze zdobywalam od 15 roku zycia i jeszcze wszystkiego dokladnie nie opanowalam hehhe czlowiek sie uczy latami ;p
ODPOWIEDZ