Z nowym wydaniem jest cz

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

@Yam, nie tylko, sytuacja z dziś:
żona wysłała program w javie na zaliczenie przedmiotu na studiach, gość pisze, że nie działa, sprawdzam na 3 różnych komputerach - działa, wysłał zrzut ekranu ze stacktracem i informacją, że póki u niego nie będzie działać to nie zaliczy...
Efekt popatrzenia na stacktrace: salwa śmiechu, wyzwisk i gratulacji pod jego adresem - java6. Uprzejmie przypominam, że java6 straciła wsparcie w lutym 2013.
W jaki sposób osoba, która wymaga napisania projektu w javie ma czelność wyskakiwać z czymś takim? Naszła mnie przez chwilę ochota, żeby mu coś napisać, ale potem małżonka by miała problemy z tego tytułu...
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Post autor: mariaczi »

@LordRuthwen, może ten człowiek jest już z tych o których Yampress wspomniał
Yampress pisze:intelektualni inwalidzi...
:D Nie ma co, trzeba temu panu pogratulować... postawy jako prowadzącemu przedmiot. :) :) No comments.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Nikt na siłę nie nakazuje używania linuxa/debiana.
Nie pasuje nie używam/nie radze sobie nie używam.
Jest tyle prostszych systemów. A szczególnie ten " jedyny"...



PS.
Nie ma takiej siły, która zmusiłaby mnie do używania Debiana. Tak jak w tych czasach Debian chodzi to jest piękne.
Mam porównanie wszystkich wydań od 3.0 - woody (2002) do 9 - stretch (2015).
Oj wtedy to byłby dopiero płacz, gdyby ludzie mieli używać dziś (2015.09) Debiana Woody. A jeszcze początkujący?
"Nie trafiliby z palcem ..."
Proces instalacji to był już wyczyn.
A reszta? -> Konfiguracja Xfree86...

Linux - Kiedyś system dla wybrańców - dzis system dla i...
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Post autor: mariaczi »

Taki przykład z życia - system z grupy "jedyny" oznaczony 7. Instalka waży koło 3GB, instalacja to jakieś ~1h. Pierwsze wyszukiwanie aktualizacji... (nie pamiętam ile to trwało) i do pobrania ponad 1GB, ale nic to, niech ciągnie... Po pobraniu instalacja tego to dobrych kilka godzin. I nic nie da się przyśpieszyć - kosmos, tragedia. Oficjalnie, nie ma możliwości pobrania wersji instalacyjnej tego "jedynego" systemu, tak aby miał już owe aktualizacja "na sobie". W tych *nixowych, jakoś się da aktualizować wydania i wersję instalacyją, by było to możliwie aktualne.
[Tak, z tymi nieunixowymi systemami również pracuję, taka konieczność.]
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

Sygnalizowanie tych trwających od dość długiego czasu błędów, w żadnym razie nie świadczy o mojej postawie roszczeniowej.

Użytkując LMDE, kiedy pisałem o niedziałaniu skanera (po wi-fi) na forum LMDE, nikt tam nie traktował mnie "z buta".
Także zgłaszając błędy na forum Kadu, nikt nie traktował moich spostrzeżeń, jako roszczeniowych.
W takim razie użytkując Debiana, gdzie mogę pisać (bez znoszenia obelg) o zauważonych przypadłościach, jak nie tutaj ?
Panowie, skąd u Was tyle napastliwości (?)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Dystrybucja LMDE to nie jest dystrybucja dla zaawansowanych, raczej dla początkujących... Więc i forum tej dystrybucji zrzesza takich ludzi. A skoro niewiele umieją to i nic się nie odzywają bo przy większej technicznej dyskusji odpadną ze słabymi argumentami lub swoją niewielką wiedzą.

Co do forum kadu - to forum twórców programu kadu. To chyba im powinno zależeć, że znalazłeś jakiś błąd w ich produkcie... Więc resztę dodaj sobie sam co tu powinno być teraz napisane. Też tam pisałem im o błędach na tym forum.

Niektóre firmy nawet płacą za znalezione błędy w ich aplikacjach. Oczywiście duże, bo mali lub programiści entuzjaści raczej nie. No bo skąd mają mieć fundusze skoro swój prywatny czas poświęcają innym aby ten program działał w miarę przyzwoicie i do tego nieodpłatnie. No i sami kiedyś musieli zapłacić za wiedzę, która pozwoliła im pisać dany program. A czas, który poświęcili na naukę programowania,kto im odda? Mogliby spokojnie iść się opić, poszaleć, a nie siedzieć i kodzić gdzieś w garażu aby inni mogli miec z tego użytek.


Próby odpowiedzi na swoje pytania powinieneś szukać logach. Może tam będzie wskazówka co jest nie tak. Z każda poświęcona chwilą na analizę sytuacji/ błędu będziesz bliżej celu = rozwiązaniu programu
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

Yampress pisze:Dystrybucja LMDE to nie jest dystrybucja dla zaawansowanych, raczej dla początkujących... Więc i forum tej dystrybucji zrzesza takich ludzi.
(...)
Ciekawe, co na to yossarian, Ulvhedin, czy mati75 Obrazek

Oczywiście żartuję, bo wyraźnie wyczuwam, co miałeś na myśli, pisząc to co powyżej.
Przyznaję, że nie mam już zacięcia do 'walczenia' z konfiguracją.
Kiedyś nawet sam próbowałem przeróżne (amatorskie) kombinacje z ustawieniami, aby doświadczyć co one powodują.
Od pewnego czasu, po prostu już jak by mi się nie chciało i dlatego opieram się na sprawdzonych rozwiązaniach, za które wszystkim WAM jestem niezmiernie wdzięczny.
A że w swojej profesji działam tak, aby wszystko działało sprawnie i jak najdłużej - nie zawsze trzymając się rozwiązań fabrycznych - to tym samym najpewniej dlatego też zwracam tak baczną uwagę (pewnie zbyt dużą) na to, co się 'psuje' na skutek aktualizacji.
Pewien stopień 'perfekcjonizmu', czasami potrafi wyleźć bokiem :p
Awatar użytkownika
Dudi879
Beginner
Posty: 106
Rejestracja: 15 września 2013, 10:47

Post autor: Dudi879 »

Jak na moje, to co edycję Debiana działa znacznie więcej rzeczy. A raczej mniej jest z nimi kombinowania. W tej chwili Jessie spełnia wszystkie moje potrzeby - w przeciwieństwie do Wheezy'ego gdzie czekało się na steama (na testingu też miałem pewne problemy), to na i3 w wersji 4.8, która wprowadza kilka fajnych udogodnień.

A tak jak napisał Yampress nie ma co winić system operacyjny za błędy softu.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Ale to są luzie Debianowi... Do tego Mati jest administratorem i developerem Debiana. Poza tym często rozmawiamy :P

Bo widzisz. Gdybys miał polecić distro laikowi poleciłbyś minta lub *buntu.
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Oczywiście żartuję, bo wyraźnie wyczuwam, co miałeś na myśli, pisząc to co powyżej.
Przyznaję, że nie mam już zacięcia do 'walczenia' z konfiguracją.
Kiedyś nawet sam próbowałem przeróżne (amatorskie) kombinacje z ustawieniami, aby doświadczyć co one powodują.
Zasada jest taka ... im więcej przeróbek, nakładek, nakładaek na nakładki wraz z kolejnymi nakładkami ... tym bardziej wszystko potrafi się wyłożyć. Dlatego przekombinowane systemy, choć są dla poczatkującyh potrafią płatać figle i zniechęcać nowych użytkowników ...
ODPOWIEDZ