Nakr

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
szelma
Beginner
Posty: 185
Rejestracja: 02 sierpnia 2014, 10:45

Post autor: szelma »

Yampress udzieliłeś autorowi kilku cennych wskazówek,ale też wylałeś kubeł zimnej wody i suchej nitki na nim nie zostawiłeś.Żeby tylko i mi się przy okazji nie oberwało z uwagi na mój niski dowód społeczny w środowisku linuksowym tak jak to ująłeś :p
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

navigator
Forma raczej uwagi. Wskazanie drogi na przszłość...
To teraz wiesz nas co zwracać uwagę i jak stworzyć kolejne filmy. Dobrze by było, aby ktoś doświadczony to przejrzał i skorygował występujące błędy przed puszczeniem w świat. Tak wiem że to kupa roboty, bo to się wiąże z edycją wideo nawet już lub z następnym nagrywaniem.No i mniej niepotrzebnej gadki, a będzie dobrze. Musisz wysławiać się konkretniej.

Czy myślałeś o robieniu takich wpisów w formie pisanej treści wraz z rzutami ekranu? Przydałby się taki opis tutaj na forum...
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

Tak w ogóle to pierwsza wersja to był filmik w którym tak właśnie dokładnie wszystko wyszczególniałem wgryzałem się we wszystko potem miałem go podzielić gadałem do mikrofonu dwa dni ale, uznałem że tak na początek to się zapędziłem za dużo za bardzo tych terminów technicznych komend, parametrów, ścieżek, filmików było by z 5 albo 8 skasowałem go bo wydało mi się że jak ktoś to zobacz taki porządkujący to wielu zrezygnuje wiadomo trafi się ktoś z zacięciem też od czasu do czasu. A mnie chodziło o pokazanie takie go prostego podejścia na zbudowanie sobie podstawy do dalszego pogłębiania tematu dla osób które nie mają zacięcia do komputerów co by też może się skosiły (pokazuję w zasadzie jak ja na swoim sprzęcie robię sobie desktopa sytym że też nie wszystko) . Poza tym na porządku postu przyznaję się do paru skuch to moje pierwsze filmiki i jakbym trochę zgłupiał w pewnych momentach ale, też i starałem się poprawić na bieżąco. Jak tak sobie siądę przed kompem i robię że tak powiem bez gadania to nie mam jakiś specjalnych problemów.

Tak myślałem przed tymi filmikami zastanawiałem się czy tak tego nie zrobić.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

"w ogóle"

No to działaj jeśli masz ochotę
Tylko przed wstawieniem daj najpierw do sprawdzenia i korekty kilku zaawansowanym...
Taki poradnik pisany można bez większego trudu edytować, aktualizować, a dobrze napisany daje możliwość łatwego trafienia
na fragment tematu, który najbardziej interesuje. Do tego można taki tekst sobie przesuwać do przodu, do tyłu no i wolno analizować... (przesuwać się swoim własnym, tempem, a nie tempem jaki narzuca wykladowca, gdzie można się zamyślić nad danym zagadnieniem i stracić wątek dalszego ciągu wypowiedzi.



Kiedyś Kaka -> napisał pewien poradnik (2006/2007) do dziś odwiedzają go i czytają, choć fragmentami jest już nieaktualny.
http://damlab.pl/poradnik-debiana/

Również Velmafa -> napisał taki poradnik opierając się na wydaniu etch (2007)
threads/743-Poradnik-instalacji-Debiana
Wpis przeczytano ponad 335 tys razy. Takie cyfry mówią za siebie.
[RIGHT]

[/RIGHT]
Nie wspomnę jaka wielka jest wdzięczności społeczności debianowej, a szczególnie tych początkujących kiedy mają gotowy przepis na instalację​.



ps.
A potem FreeBSD
]:>
[RIGHT]

[/RIGHT]
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

Nie wiem czy dzisiaj coś bardziej będę musiał się do tego przymierzyć bo ja dyslektyk jestem pisanie dla mnie to z deka makabra.
Free tak tam też trochę mieszam. :) Z Kde, Gnome są zrzuty ekranu. :)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Przemyśl sprawę w każdym razie, odnośnie tego artykułu.
Wiem, że coś tam sobie "mieszasz" we free. Przecież Ci na forum BSD pomagałem :P

ps.
instalator debiana ma przycisk zrzut ekranu w każdym oknie, które otwiera w trakcie instalacji. Przydaje się do takich działań zapytawczo/opisowych.
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

Tak pamiętam, na forum guruBSD też zawędrowałem free, open, net popróbowałem.
justynaharas
Posty: 10
Rejestracja: 05 października 2015, 23:15

Post autor: justynaharas »

Lepiej nie oszukiwac hahha ;p swiat jest malutki ;p uwazam ze filmiki sa dosc dobre ;p mozna by bylo je jeszcze dopracowac ale to juz w twojej gestii ;p
ODPOWIEDZ