Kto używa Debiana jako Desktopa ?

Wszystko Off Topic
mike26
Beginner
Posty: 170
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 16:33

Kto używa Debiana jako Desktopa ?

Post autor: mike26 »

Witam, ostatnio coraz częściej słyszę uwagi, że Debian nie nadaję się na Desktopa. Gdy pytam dlaczego, słyszę odpowiedzi "ze względu na jego strukturę". No w/g mnie jest to odpowiedź ogólna nie mówiąca nic, bo linuxa można dopasować do siebie. Jednak jeśli coraz częściej słyszę podobne wypowiedzi zaczynam się nad tym zastanawiać czy zmienić system na Mint.
Awatar użytkownika
saturno
Junior Member
Posty: 741
Rejestracja: 08 lipca 2008, 20:04

Post autor: saturno »

Ja.

Ps.: A co to ankieta?
mike26
Beginner
Posty: 170
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 16:33

Post autor: mike26 »

Może nie ankieta tylko pytanie, czy Debian nadaję się na Desktop. W sumie sam sobie odpowiedziałem, że chyba tak.
Awatar użytkownika
szelma
Beginner
Posty: 185
Rejestracja: 02 sierpnia 2014, 10:45

Post autor: szelma »

ja też używam,sida w dodatku i nie wyobrażam sobie czegoś innego =D
Awatar użytkownika
jacbob77
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 września 2007, 13:27

Post autor: jacbob77 »

Ja mam tylko Linux'a i właśnie Debiana. Od lat nie używam niczego innego i nie mam pojęcia, dlaczego miałby się ten system nie nadawać do codziennego użytkowania. Co prawda, tylko z tym nowym KDE 5 w testingu przesadzili. Moim zdaniem za wcześnie to wprowadzili. W Sid byłoby może ok. Zawsze jest jeszcze wersja stabilna i wtedy w ogóle nie ma powodów do niezadowolenia. Tylko na nowe wersje pakietów się dłużej czeka.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

Jak ktoś jest nagiełka i musi mieć już nowy pakiet nie wiadomo dlaczego (ewentualnie tylko że nowy) to pewnie będzie narzekał na Debiana.
Ciekawe który admin w firmie będzie "ryzykował" i instalował co chwile nowe wersje na stacjach roboczych (mówię tu np o Ubuntu). Tu się liczy stabilność, a Debian ją zapewnia właśnie poprzez swoją politykę wersji stabilnych.
Sam używam wersji stable i nie mam problemu z pakietami. Mi to do pracy w 100% wystarcza. Ponadto zawsze są backporty.

Nie zawsze nowy jest lepszy :)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Na desktop tylko Debian.
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

Jdwind
Posty: 60
Rejestracja: 17 lipca 2007, 14:20
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Jdwind »

Po próbach z Ubuntu (mniej lub bardziej udanych), openSUSE i jednej nieukończonej instalacji Fedory pozostałem przy Debianie w wersji Testing na desktopie. Na chwilę obecną nie widzę lepszego systemu do codziennego użytku.
Awatar użytkownika
bobea
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2015, 05:20

Post autor: bobea »

navigator pisze:Ja też używam :) :
http://www.fotosik.pl/zdjecie/df138dd10cc04787
Fajne, ale ten plik z "komędy" w nazwie tak wali po oczach, że zaraz oślepnę :D
ODPOWIEDZ