patenty Tesli (PL)

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

patenty Tesli (PL)

Post autor: Menel »

Podaję dalej..czytać..
http://www.radionafali.com/download-galerie/

przy okazji polecam radyjko (syntezę)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Tesla był geniuszem.... To on odkrył prąd zmienny, dla przykładu Edison bawił się tylko prądem stałym i wynalazł żarówkę ... Ale nie znał niestety równań różniczkowych aby pójść dalej w swoich badaniach - chodzi o prąd zmienny


Nie jestem pewien tego -> ale Tesla chyba już wtedy próbował przesyłać prąd na odległość :P bezprzewodowo



A tak w ogóle to jakaś reklama strony tego radia? i sprytna sztuczka z przemyceniem adresu www na forum?
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

A tak w ogóle to jakaś reklama strony tego radia
zwariowałeś...posłuchaj podkastu synteza..to zrozumiesz, że to nie żadna reklama z mojej strony..Wolna energia człowieku, musimy ją zrozumieć, dlatego trzeba o tym zacząć mówić... Tesla już 100 lat temu próbował nam ją przekazać ale niestety rzucano mu kłody pod nogi..
Tesla był geniuszem
oczywiście, Edison a już tym bardziej Einstein byli przy nim tłukami...ale uczy nas się czegoś innego..jeszcze raz zachęcam do posłuchania syntezy, potem można dłubać dalej (jeżeli ktoś jest zainteresowany tą wiedzą, ale niestety praktycznie wszystkie prace i publikacje w temacie fe są w j.angielskim. W tzw. środowisku naukowym tematu się unika lub jest po prostu wyśmiewany...
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Einstein umówmy się, że był ponad nimi. On nie był wynalazcą, a naukowcem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Albert_Einstein

Wiesz angielski jest ogólnodostępny... Wszystkie publikacje naukowe, doktoranci i profesorowie na studiach wydają dodatkowo w angielski i w zdziwiłbyś się w rosyjskim też... A dlaczego angielski jest jaki jest? Po prostu . Małe państewko miało swoje kolonie i zajmowało wielkie obszary terenowe na świecie.


Dla przykładu pewien naukowiec - japończyk badał prądy powietrzne.... Wysyłał balony ze specjalnym gazem z Japoni i prądy powietrzne potrafiły zanieść te balony na teren Stanów Zjednoczonych. Niestety doświadczenia swe opisał w języku esperanto, który niby miał mieć przyszłość kiedyś i stać się językiem międzynarodowym. O badaniach nie słyszał nikt. Gdyby były po ang. to zapewne ktoś by się i tym zainteresował.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Einstein umówmy się, że był ponad nimi.
hehhee Tesla też był fizykiem, otwórz głowę..w sensie nie zastanawiałeś się nigdy nad niejasnościami jakie wynikają z twierdzeń Einsteina? Polecam zagłębić się w tematy mechaniki kwantowej..Jeżeli chodzi o naukowców to naprawdę Einstein był tłukiem, dlaczego nie mówi się o dajmy na to o tym panu?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Richard_Feynman

dzięki któremu notabene mamy komputer i kilka innych rzeczy z których korzystamy na co dzień...Zresztą temat nie jest o tym. I nie będę się spierał i polemizował na temat, który naukowiec był większy. Nie o to chodzi. Założyłem temat o FE ewentualnie o Tesli i tego się trzymajmy (jeżeli jest ktoś chętny, mogę podać namiary na kilka źródeł i publikacji).
Wiesz angielski jest ogólnodostępny...
wiem ale nie każdy go rozumie, dlatego podałem linki, które bardzo ładnie wprowadzają do zagadnienia wolnej energii, audycja oraz patenty Tesli, które są w języku Polskim i zaznaczyłem, że jeżeli ktoś chce poszukiwać dalszych już konkretnych informacji/projektów są one praktycznie tylko w angielskim..

PS
Einsteina wymieniłem specjalnie, bo jak wiesz zaprzeczał on Tesli..Trzeba pierw odrzucić paradygmaty i utarte schematy i zacząć poszukiwać, wtedy pomału wszystko się składa do całości..no ale tu trzeba mieć bardzo elastyczny, że tak to ujmę umysł i być przede wszystkim otwartym...

Yampress co do sporu Einsteina z Teslą na początek (jak jesteś zainteresowany)
http://muki.salon24.pl/559532,eter-tesl ... a-einstein
ODPOWIEDZ