Jaki system operacyjny pod serwer?

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Praktyka, praktyka i tylko praktyka.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

Kupić sobie jakiegoś VPS i ćwiczyć. Ewentualnie robić sobie "domowe laboratorium" (Wirtualizacja - virtualbox,vmware itp).
Zgadzam się z LordRuthwen w 100%. Głównie praktyka. podparta teorią.
iszo
Posty: 34
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iszo »

No macie rację że praktyka. A jak wy zaczynaliście początki z linuxem? Udało wam się np dostać jakiś staż pracy gdzie was uczyli czy sami się uczyliście w domu?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Sam w domu, zainstalowałem obok Windowsa i heja banana.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

Ja głownie zaczynałem od wirtualnego linuxa w Virtualbox i do tej pory bardzo często z tego korzystam (testuje różne warianty różne sieci routingu, aplikacji opensource, możliwości awarii i naprawy ich itp).
Chociaż mój pierwszy linux to mandrake na osobnym dysku ale to już odległa historia :)

PS.
My także cały czas się uczymy :)
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Post autor: mariaczi »

Zabrałem kilku współmieszkańców z bloku(ów) gdzie wtedy mieszkałem, złozyliśmy się. Zakupiłem potrzebny sprzęt i okablowałem tworzac małą sieć LAN. Po tym należało postawić jakiś serwer, więc postawiłem... i tak się zaczęło. Poczatkowo, jak to na początku - pod górkę, potem troszkę z górki (w miarę zdobywania wiedzy) aż do nowego problemu :) I tak się to dalej kręci - raz z górki, raz pod :) :) lecz teraz już w tzw. karierze zawodowej (poza nią również :) ) Wymaga to wysiłku ale i ten wysiłek dodaje sił a przede wszystkim wiedzę.
LordRuthwen pisze:Praktyka, praktyka i tylko praktyka
Nie znam nazwy tego systemu :D ale biorę w ciemno :)
iszo
Posty: 34
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iszo »

Z tego co czytam to wasze początki z linuxem miały swoje historię. Nie ma osoby która wpadła kiedyś " zacznę się uczyć linuxa weznę dzisiaj książkę i tak go zainteresowało że do dzisiaj "
ODPOWIEDZ