Jaki system operacyjny pod serwer?

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

No bo AD doskonale chodzi tylko na windowsie, i dla niego jest napisany... Dla linuxa nie ma AD. W sumie jest możliwość zrobienia czegoś podobnego na linuxie za pomocą samby...
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Prawda jest taka, że windows w rozwiązaniach serwerowych ssie...nie trzeba być specjalistą żeby do tego dojść, wystarczy zobaczyć jaki ma marny udział na tym rynku..nawet sam ms używa bsd na swoich newralgicznych serwerach..Nie słyszałem jeszcze żeby jakiś poważny gracz używał windowsa ..Takie rozwiązanie może być dobre dla jakiegoś isp z pierdziszewa co najwyżej..;>
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Menel pisze:Prawda jest taka, że windows w rozwiązaniach serwerowych ssie...nie trzeba być specjalistą żeby do tego dojść,
A dlaczego ssie? Nie napisałeś jeszcze nikomu żadnej rady w dziale serwer, a się wypowiadasz o serwerach.
:D
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

a dlatego drogi Yampressie, że liczby same mówią za siebie a skoro nawet twórca windowsa nie używa go na swoich serwerach to nie trzeba nawet logicznie myśleć żeby stwierdzić, że jednak ssie..
jeszcze nikomu żadnej rady w dziale serwer, a się wypowiadasz o serwerach.
bo jak pisałem nie trzeba być żadnym specjalistą żeby dojść do takiego wniosku..
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

several versions of Windows use FreeBSD Open Source code for their TCP/IP implementation.
http://news.netcraft.com/archives/2014/ ... urvey.html

http://news.netcraft.com/archives/2015/ ... -2015.html

wszystko zależy od zastosowania danego rozwiązania (do czego ma służyć) i ilości pieniędzy
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

W pracy mam do czynienia z serwerami na MS jak i Linux. I powiem jedno. Dużo rozwiązań nie da się zrobić na linuxie, chociażby ze względu na silnik bazy programu ( MS SQL).
Jak ktoś nie ma do czynienia z linuxem to oczywiste, że wybierze pod serwer Windows. Cóż powiedzieć, większość ludzi jednak wychowuje się na produkcie MS.
Osobiście jeśli mogę tylko wybrać system bazowy to wybieram linux. Jest stabilniejszy, łatwiej zrobić backup i nie ma to jak konfiguracja w pliku tekstowym.

A teraz ciekawostka.
Wyobraźcie sobie nasze forum postawione na Windows.
Wg. umowy licencyjnej MS - 1 zarejestrowany użytkownik = 1 CAL.
Więc jaka by była cena zakupu licencji ?? Szkoda gadać :)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Ja też zdecydowanie wybiorę system z rodziny linux / bsd bo znam te systemy doskonale. I nie znoszę klikania w ustawieniach M$ serwer.


pawkrol pisze: Wyobraźcie sobie nasze forum postawione na Windows.
Wg. umowy licencyjnej MS - 1 zarejestrowany użytkownik = 1 CAL.
Więc jaka by była cena zakupu licencji ?? Szkoda gadać :)

MAMY 42 tys. zarejestrowanych userów
iszo
Posty: 34
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iszo »

LordRuthwen - A od czego najlepiej zacząć nauke linuksa?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Od dystrybucji, która nauczy pilnowania porządku i obycia z konsolą - Slackware lub Gentoo :P
I odpowiadając na niezadane pytania: tak, wiem, że tak można się zrazić, ale w sumie o to chodzi, albo się nauczy i przekona, albo się zrazi.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Dziwne pytanie. Od zainstalowania linuxa, zebrania materiałów o linuxie i uczenia się go. Pytasz jakbyś nigdy nie chodził do szkoły i nie wiedział jak zabrać się samemu za naukę. Tu nauczycieli nie ma, co poprowadzą za rękę przez dany materiał. Uczenie musisz zorganizować sobie sam.
ODPOWIEDZ