Doczekamy si

Wszystko Off Topic
zbig
Posty: 99
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 10:42

Post autor: zbig »

Akcja powoli się rozkręca https://devuan.org/

http://osworld.pl/10-letnie-plany-rozwoju-freebsd/ no proszę także FreeBSD chce stworzyć usługę startową launchd, czyli odpowiednik systemd w świecie linuksa.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

szybki ja podałem argumenty i całkowicie się z nimi zgadzam a z Twojej strony nie widzę żadnego konkretu, który przemawiałby za. Może dla odmiany Ty podaj jakieś argumenty, bo na razie można przeczytać w twoich wypowiedziach kocołapy typu porównanie do UEFI? wtf?? i to, że dla zawodowych adminów jest to całkowicie bez znaczenia? hm? a jesteś chociaż jednym z nich, że wypowiadasz się w ich imieniu? I tak jak kolega grzesiek we wcześniejszych wypowiedziach podał sensowne argumenty przemawiające za, to z Twoich wypowiedzi w tym temacie nic przez duże N nie wynika i za przeproszeniem nadają się one do kosza....
&quot pisze:Co z tego że jakiś tam pakiet rośnie i staje się kolosem, w każdym systemie tak jest
po pierwsze nie rozmawiamy o jakimś tam pakiecie, dlatego jeszcze raz zapytam czy wiesz o czym tutaj jest mowa?;>
po drugie, w jakim każdym systemie? Jakieś konkretne przykłady po za systemami od ms'a?
&quot pisze:Nie podoba się? Zrób własny, lepszy
może nie własny ;> ale nie wiem czy zauważyłeś ten wątek pośrednio właśnie tego dotyczy...
&quot pisze: z motyką na słońce. Przecież w debianie można sobie tak zrobić aby nie używać systemd i nie trzeba instalować forka systemu
na razie żeczywiście nie jest to problemem, ale patrząc na rozrost systemd i wchłanianie coraz to większej ilości komponentów systemu tj. przykładowo udev czy dbus w przyszłości może to stanowić nie lada wyzwanie...Dlatego pomysł moim zdaniem jest jak najbardziej trafiony i jestem jak najbardziej za. Skoro coś jest z góry narzucane trzeba zrobić alternatywę, która da użytkownikowi wolność wyboru...to jest właśnie piękno linuksa i open sourcu;>

ps.
odbiegając od tematu, testowałem niedawno na wirtualce debiana kFreeBSD...strasznie niedopracowane to dziwo w porównaniu do standardowego debiana..do normalnego użytkowania i codziennej pracy raczej się nie nadaje jeszcze..
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

szybki pisze:@mati75 - brzmisz jakbyś miał problemy z czytaniem dokumentacji i logów. "apache mi nie działa, wezwijcie policje to na pewno wina systemd! Tak, to on, ja widziałem!". Czasami myślę, że jak tacy (bez obrazy mati) ludzie biorą się za stawianie serwerów to jesteśmy w niezłej d**ie jeśli chodzi o chociażby bezpieczeństwo danych. Równie dobrze można mieć pretensje do producentów sprzętu i MS za korzystanie z UEFI, przecież wystarczy jedna luka i mamy pozamiatane, bo system ma dostęp do biosu.
Dziękuje, jakbym był debilem to bym raczej nie był developerem systemu, którego jest poświęcone to forum. To Twoja opinia, nie czepiam się.
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

Myślę, że najlepiej jak wrócimy do tematu za ok. rok jak już systemd zagrzeje miejsce w Debianie. Wtedy będzie wiadomo, czy nowe "lepsze" rozwiązanie sprawdziło się czy nie.
Natomiast na dziś dzień namawiałbym aby dać szansę dla systemd, potem się oceni.
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

Idę o zakład, że po wydaniu Jessie i wielkiej fali aktualizacji zacznie się rzucanie mięsem w stronę systemd przez użytkowników.
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

Ale to Ty mówisz o problemie zmiany na zupełnie inne a nie o problemie z systemd.
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

Problemu z systemd w wersji stabilnej nie powinno być.
ODPOWIEDZ