Doczekamy si

Wszystko Off Topic
Morfeusz888

Doczekamy się forka Debiana

Post autor: Morfeusz888 »

Pewna grupa użytkowników chce wykonać fork systemu Debian. Myślicie, że coś z tego wyjdzie a jeżeli tak, to jakie będą konsekwencje dla "tradycyjnego" Debiana, czy jest to może burza w szklance wody? Wszak aktualnie chcą się dogadać ale czy dadzą radę coś wskórać?

http://debianfork.org/
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3518
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

Widzę, że głównym powodem tego kroku jest niechęć do systemd.
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

Żaden fork, tylko poprawienie paru pakietów. Jeden fork istnieje już i nazywa się Ubuntu.
Morfeusz888

Post autor: Morfeusz888 »

mati75 pisze:Żaden fork, tylko poprawienie paru pakietów. Jeden fork istnieje już i nazywa się Ubuntu.
Cytat ze strony:
If systemd will be substituting sysvinit in Debian, we will fork the project and create a new distro. We hope this won't be necessary, but we are well prepared for it.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

z motyką na słońce. Przecież w debianie można sobie tak zrobić aby nie używać systemd i nie trzeba instalować forka systemu.
Na czym ten form ka sie opierać? Na zbudowaniu bazowego systemu nie zawierającego systemd, a wszystkie pakiety zapewne pociągnięte będąś z debiana...

Śmiech na sali...
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

Dlaczego kupa ludzi czuje jakąś nienawiść to tego systemd, czy oni w ogóle wiedzą co on oferuje. Ostatnio trochę czytałem o nim i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem.
Wiecie, że on pozwala zrestartować demona bez zrywania nawiązanych sesji TCP, dla wielkich serwisów to jest mega rzecz.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

bo napisał go Lennart Poettering

threads/30756-Systemd-czy-warto?highlight=systemd

mi tam osobiście systemd nie przeszkadza, a nawet się cieszę bo system szybko się uruchamia i gasi. Nawet już podjąłem nauke jak go używać, zamiast płakać jaki to on jest BE. Po prostu nastała taka moda aby być anty systemd.
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

No właśnie kolejna właściwość, jest szybszy bo to on zajmuje się rezerwowanie socketów, a to oznacza, że może uruchamiać wiele usług na raz i dlatego jest szybciej. To właśnie dzięki temu można resetować demony bez utraty połączeń.
Mam wrażenie, że cały problem z systemd sprowadza się do tego, że trzeba nauczyć się nowych komend ;)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

logika myślenia zawiera się w jednym zdaniu:
"bo pulseaudio jest BE, to i systemd jest BE"
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

Dobra panowie postawcie na systemd serwer i niech się zacznie sypać. Po prostu zostajecie z ręką w nocniku, upaprani kałem po same łokcie. Sypię się np. taki apache, przy sysv/openrc mamy ładny output co go boli, a systemd wrzuca ładny napis "systemd" i szukaj wiatru w polu. Mając coś takiego parę razy dziennie, po tygodniu można ze skrętki UTP tylko pętle zrobić i się powiesić w serwerowni.
ODPOWIEDZ