wytrzyma

Wszystko Off Topic
debiansilezia
Posty: 14
Rejestracja: 03 września 2013, 16:42

wytrzymały laptop. Jaki ?

Post autor: debiansilezia »

Witam wszystkich. Posiadam na stanie netbooka Toshiba 250, parametrami i długością trzymania baterii spełniał wymagania. Niestety po paru latach użytkowania laptop się brzydko mówiąc zajechał.Mimo formata czy to windows czy linux czy inne cudo nie chce śmigać dobrze. Szukam alternatywy. Nie interesuje mnie moc co nie zawodność, możliwość nadepnięcia na niego czy wstrząsu przy względnie dobrej baterii. Procesor może być nawet 1 rdzeniowy z 2 gb ramu powinno wystarczyć. Mile widziane stare porty typu RS232. Laptop typowo pod serwis innych sprzętów/ programatory chip etc Co polecacie ?
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

Dell Latitude D620. Procesor Core2Duo RAM chyba max 4GB i masz tam do dyspozycji port RS232 (znajduje się od tyłu laptopa zaraz przy porcie VGA na monitor zewnętrzny), wejście LAN oraz klasyczne Modemowe na kabel telefoniczny. Jest do dyspozycji także wyjście TV poprzez S-Video. Sprzęt jest kompatybilny z dosłownie każdym systemem. Windows/Linux/Unix a także Appleowski Mac OSX (tzw. Hackintosh). Miałem kiedyś z tej serii ale starszego bo D600 z Pentium M 1.7GHz (z 2MB Cache L2 czyli tyle co w Core2Duo) i 2GB RAM i byłem z niego zadowolony. Często używałem wyjścia TV zarówno pod Windowsem (jak jeszcze używałem Windowsa) jak i pod Linuxem i pod OSX. To był solidny sprzęt! U jednego gościa w pracy widziałem właśnie ten D620 w trakcie programowania systemu alarmowego SATEL przy użyciu RS232 i sprawuje się w tym celu celująco!
debiansilezia
Posty: 14
Rejestracja: 03 września 2013, 16:42

Post autor: debiansilezia »

wygląda obiecująco i tylko 400 zł. A jak wygląda sprawa z ciągnięciem na baterii bez prądu ?
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

debiansilezia pisze:(...) Toshiba 250, parametrami i długością trzymania baterii spełniał wymagania. Niestety po paru latach użytkowania laptop się brzydko mówiąc zajechał.Mimo formata czy to windows czy linux czy inne cudo nie chce śmigać dobrze.(...)
Wyglądana to, ze ... dysk sie zajechał.
Spróbuj może wsadzić SSD - dostaniesz małego, pozytywnego szoku.
Awatar użytkownika
ryba84
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 08 lipca 2007, 14:55
Lokalizacja: LDZ

Post autor: ryba84 »

Ja mam do prac w terenie Dell Latitude D830. Parametry podobne do tego D630. Działa 3 lata, parę razy upadł (ukruszyła się obudowa) i jedyne co w nim zmieniłem to dysk bo już był na wykończeniu. Na początku na baterii trzymał prawie 6h (bateria była nowa) teraz już trzyma koło 3h. Ogólnie stoi na nim Debian, a oryginalny WindowsXP siedzi w wirtualce. Ogólnie sprzęt bardzo dobry. Jak się ten rozleci to też będę szukał podobnego Della. No i ta matryca (1680x1050 matowa) ;)
debiansilezia
Posty: 14
Rejestracja: 03 września 2013, 16:42

Post autor: debiansilezia »

@ hsurim
masz może jakiś tutorial jak wymienić w tym modelu toshiby ten dysk ? Przed zakupem nowego spróbowałbym uratować staroć ;)
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

Wyjmujesz stary i w to samo miejsce wkładasz SSD - wcześniej zgraj ze starego to, co potrzebujesz.

Dla wszystkiego, lepiej przed zakupem sprawdź, czy SSD będzie czytany przez BIOS twego komputerka - pożycz od kogoś, albo znajdź sprzedawcę, który w razie czego, przyjmie rozpakowany (zwrot).
Rzadko, ale się zdarza, że BIOS nie widzi SSD.
Potem już tylko instalujesz to co chcesz i ... nie zapomnij o konfiguracji systemu dla SSD w celu min. jego ochrony przed nadmiernym zapisywaniem na nim danych - np. tutaj masz poradnik http://404.g-net.pl/2012/09/ssd/
ODPOWIEDZ