[Artyku

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

Yampressie Drogi Kolego najnowszy kadu jest w wersji chyba 1.0.x ( https://packages.debian.org/pl/sid/net/kadu ) 12.3.x to już chyba przeszłość.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

to już porządny komunikator z prawdziwego zdarzenia tj.pidgin/gaim Wam nie starcza?...na chuyj jakieś kadu??? nie czaję...
Awatar użytkownika
jack9
Posty: 66
Rejestracja: 01 marca 2014, 17:40

Post autor: jack9 »

mi wystarcza czat na FB
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

mi wystarcza czat na FB
znaczy się pejsbuk tak?

...bez komentarza...

ps.. do kolegów wyżej, bo temu z FB to niet nada pomoch, pidgin przykładowo ma możliwość zawtyczkowania Off-the-Record Messaging, kadu już nie ;>
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

Menel pisze:(...) Ty nie chcesz się nauczyć/poznać debiana...dlatego zawsze będziesz chwalił bunta i inne namiastki i polegał na ułatwieniach i konfiguracjach tychże...;>

po za tym kto stawia debiana stabilnego na biurku? a jak już stawia to jest ogarnięty i wie czego chce i nie ma pretensji, że stare i nie działa...

pozdro..
Już kiedyś to powiedziałem, że jestem (raczej) chyba praktyczny a prawdą jest, że 'chwalę' to, co działa w myśl moich oczekiwań.
Nie miałem większych zastrzeżeń do wersji 7.5 - była dla mnie do przełknięcia a jedynie 'przypięta', nieudana wersja Kadu, nieco rażąco odstawała.
Ale to co się stało po aktualizacji do wersji 7.6 zaczęło mnie wręcz irytować.
Co z tego, że można przepakietować system - poradnik dotyczy wersji 7.5 - skoro 7.6 zepsuło (przynajmniej u mnie i to na dwóch komputerach) to, co działało dotychczas sprawnie ?
Tym samym, moje wyobrażenie co do "stable", niestety zostało podkopane.
Nie oznacza to jednak, że się wypiąłem na Debiana.
Jednak na dzień dzisiejszy, nie spełnia on moich oczekiwań - niestety. :rolleyes:
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

neo86 pisze:Yampressie Drogi Kolego najnowszy kadu jest w wersji chyba 1.0.x ( https://packages.debian.org/pl/sid/net/kadu ) 12.3.x to już chyba przeszłość.
Masz rację do tego do jessie jeszcze nie wszedł bo niepoprawnie kompiluje się dla k/freebsd

A ja mam bo mam zbudowane kiedyś..
[yampress@debian ~]$ kadu --version
Kadu 0.12.3 Copyright (c) 2001-2012 Kadu Team
Compiled with Qt 4.8.2
Running on Qt 4.8.2
[yampress@debian ~]$ cat /etc/debian_version
7.6
[yampress@debian ~]$


Ale kolega developer debiana i minta Mati75 ma kadu 0.12.3 w swoich backportach dla wheezego
http://repozytorium.mati75.eu/

A ja mam różne wersje na różne systemy
[yampress@debian ~/instalki/linux]$ ls
kadu-1.0-jessie-zSID-64
Kadu-jessie-zSID-64
kadu-wheezy-64
[yampress@debian ~/instalki/linux]$
[yampress@debian ~/instalki/linux/kadu-wheezy-64]$ ls
kadu_0.12.3-3_amd64.deb
kadu-external-modules_0.12.3-3_amd64.deb
kadu-common_0.12.3-3_all.deb
kadu-themes_0.12.3-3_all.deb
[yampress@debian ~/instalki/linux/kadu-wheezy-64]$


Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

W Kadu 1.0.x jest jakiś tryb prywatny (nie wiem do czego w zasadzie jest)... To jedyna chyba nowinka względem 0.12.3.x
Awatar użytkownika
mateuszek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 04 sierpnia 2014, 20:42

Post autor: mateuszek »

Menel pisze:owszem, ale także od admina/użytkownika maszyny, która z tych podzespołów korzysta...;>
mam 10 letni komputer( jedno rdzeniowy procesor 2,8,1gb ram,radeon 9550) debian+fluxbox działa płynnie ale iceweasel zabiera 70-100% procesora ;)
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

&quot pisze:mam 10 letni komputer( jedno rdzeniowy procesor 2,8,1gb ram,radeon 9550) debian+fluxbox działa płynnie ale iceweasel zabiera 70-100% procesora
łeee, ja mam zawsze z przeglądarką połowę ramu wolnego a procek to nawet się zbytnio nie rozkręca bo i na czym...jaw i flaszów nie używam...

Obrazek
Awatar użytkownika
mateuszek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 04 sierpnia 2014, 20:42

Post autor: mateuszek »

Menel pisze:łeee, ja mam zawsze z przeglądarką połowę ramu wolnego a procek to nawet się zbytnio nie rozkręca bo i na czym...jaw i flaszów nie używam...
na zminimalizowanej to mi bierze 20-30% z włączonym youtube i forum, a tak to procek jedynie szaleje, ram nie może dojechać do 50% :D
http://s14.postimg.org/4twbajzo1/obraz.jpg
ODPOWIEDZ