[Artyku

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

Menel pisze:(...) gdyby nie systemd byłby to idealny linux (...)
A to coś jest "nie tak" z tym ... systemd ?
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

no niektórzy twierdzą, ze jest wszystko w porządku i nawet chwalą... kto tego nie chce...to jest przeciw..hm ja przykładowo;>... a z grubszych autorytetów to Linus...słabo? Po za tym wystarczy nawet zobaczyć jak wyglądał przebieg głosowania nad wyborem nowego initu wśród głównodowodzących debianem...żal..
A to coś jest "nie tak" z tym ... systemd ?
będzie nie tak..kwestia czasu....i chodzi tu o kluczowe sprawy tj pogorszenie bezpieczeństwa każdego linuksowego systemu, który będzie "chory" na systemd... i nie chodzi tu o zwykłych użytkowników domowych jak ja czy Ty (bo ci tego nigdy nie odczują) , tylko ludzi pracujących zawodowo na tych systemach...takie jest moje zdanie...zresztą czuć w tym całym systemd wpływ korporacji (redhat i novell) a te nigdy nie dbają o użytkownika końcowego/pracownika/dobro ogółu etc... tylko o swój zakichany interes, który przelicza się tylko na zysk, który uświęca wszelkie środki...dlatego tak ubolewam, że debian poszedł też w to gówno...
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

No i na dwóch komputerkach mam ... Xubuntu 14.04 LTS - w końcu działa w nim wszystko (i) to, co zostało zwalone w Debianie po aktualizacji do wersji 7.6:
- niczego nie muszę usuwać, aby menadżer plików otwierał się błyskawicznie
- po podłczeniu słuchawek odłączają mi się głośniki
- nie jestem zadany na wadliwą wersję Kadu 0.11.2 ... 0.12.3 jest genialna (dlaczego jej nie ma w stable ??)
- mam perfekcyjnie działający skaner
No i XFCE 4.10 jest dla mnie jak najbardziej do przyjęcia.

Jak Debian stable wyzbędzie się paru uciążliwych (nabytych aktualizacjami) nieodciągnięć, to zapewne jeszcze go wypróbuję.
Awatar użytkownika
mateuszek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 04 sierpnia 2014, 20:42

Post autor: mateuszek »

Używając Xubuntu, bądź lubuntu komputer działał wolno, po instalacji debiana i instalowaniu tego co potrzebuje wszystko działa płynnie ;)
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

Akurat z tą szybkością i płynnością działania, jest dokładnie odwrotnie - za sprawą systemd w min. Xubuntu.
Tutaj moje orientacyjne pomiary - threads/31178-Jaki-linux-z-szybkim-star ... post171638
Awatar użytkownika
mateuszek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 04 sierpnia 2014, 20:42

Post autor: mateuszek »

Kolego nie ma co zaczynać takiej dyskusji, bo prowadzi do niczego. U Ciebie szybciej u mnie wolniej, to zależy od podzespołów.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

&quot pisze: to zależy od podzespołów.
owszem, ale także od admina/użytkownika maszyny, która z tych podzespołów korzysta...;>
&quot pisze: wszystko (i) to, co zostało zwalone w Debianie po aktualizacji do wersji 7.6:
powiem tak, Ty nie chcesz się nauczyć/poznać debiana...dlatego zawsze będziesz chwalił bunta i inne namiastki i polegał na ułatwieniach i konfiguracjach tychże...;>

po za tym kto stawia debiana stabilnego na biurku? a jak już stawia to jest ogarnięty i wie czego chce i nie ma pretensji, że stare i nie działa...

pozdro..
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Ja mam debiana stable na desktopie
]:>
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

no dlatego dodałem..;>
a jak już stawia to jest ogarnięty i wie czego chce
bo przeważnie jest ból, że co to za linux, wszystko stare, nie działa...wiesz o co mi chodzi...
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

hsurim skoro brakuje Ci kadu to bardzo prosto zrobić entries/259-Przepakietowywanie
A poza tym ktoś kiedys coś fajnego napisał entries/313-Unowoczesnianie-Debian-Wheezy
i działa to doskonale...
ODPOWIEDZ