bateria sie grzeje przy

Wszystko Off Topic
ww71
Beginner
Posty: 438
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 11:44
Lokalizacja: lubelskie

bateria sie grzeje przy ładowaniu

Post autor: ww71 »

Witam,

Mam takie pytanie. Jedna bateria mi właśnie padła, i włożyłem starą japońską, i przy ładowaniu dość mocno sie grzeję. Obecne naładowana jest do ok. 67%, ale wyłaczyłem ze względu na wysoką temperaturę. Czy nic sie nie stanie i można dalej ładować? Czy odpuścić sobie i nieładować wiłęcej?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

Bateria w czym? Jest oryginalna? Jak bardzo stara? I jak bardzo się grzeje?
One zawsze się trochę nagrzewają przy ładowaniu. Jeżeli uważasz, że temperatura jest za wysoka to odpuść dalsze ładowanie, doradzałbym też wymianę tej baterii na nową. Te rzeczy mają tendencje do zapalania się i w skrajnych przypadkach wybuchania.
ww71
Beginner
Posty: 438
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 11:44
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: ww71 »

Bateria w laptopie Dell D520. Jest oryginalna ale nie używana od ponad roku. Grzeje się dość mocno, wyraźnie czuć temperaturę.
Dzięki za odpowiedź.
czervon
Posty: 5
Rejestracja: 09 marca 2014, 18:57

Post autor: czervon »

Mam identycznie. Ładując laptopa bardzo grzeje mi się bateria .
Laptop acer, wszystko jest orginalne, nie wiem kompletnie co poradzić, bo robi się to już trochę uciążliwe.
Gdy jest mi chłodno w ręce, położę jedną na baterii, to od razu, mam "łapę" gorącą, więc coś jest nie tak ;/
ww71
Beginner
Posty: 438
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 11:44
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: ww71 »

Mi po naładowaniu baterii do 100% przestała sie grzać, ale trzyma tylko ok. 5 min.
magdakrk
Posty: 3
Rejestracja: 10 marca 2014, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: magdakrk »

Ja mam ten problem w galaxytab2. Przy ładowaniu lepiej nie korzystać, inaczej można sobie odparzyć palce :D
Awatar użytkownika
MariannaSok
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2014, 11:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MariannaSok »

Możesz spróbować z podkładką, trochę na pewno pomoże. Ja kupiłam taką plastikową w markecie. Stawiasz laptopa na niej, i albo masz po prostu podwyższenie (i lepszy dopływ powietrza) albo jeszcze można podłączyć ją do USB i wtedy uruchamiają się takie wentylatorki, chłodzące komputer.
Awatar użytkownika
Bobst1993
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2014, 14:47
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Bobst1993 »

Nadmierne nagrzewanie się baterii przy ładowaniu to błąd produkcyjny lub wada produktu. Popytajcie innych użytkowników tych samych urządzeń i wszystkiego się dowiecie czy to problem samej baterii czy linii danego produktu. :)
marek911
Posty: 4
Rejestracja: 02 czerwca 2014, 13:27

Post autor: marek911 »

Jak bym proponował baterie zanieść do serwisu, nagrzana bateria może w najgorszym wypadku wybuchnąć(miałem taki przypadek).
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Jak bym proponował baterie zanieść do serwisu, nagrzana bateria może w najgorszym wypadku wybuchnąć(miałem taki przypadek).
za dużo archiwum X chyba się naoglądałeś albo grilujesz te baterie;> Póki co nie słyszałem o stosowaniu w komputerach baterii wodorowych a takie coś co najwyżej może wylecieć w powietrze...
ODPOWIEDZ