czy kupowanie w Internecie dobij

Wszystko Off Topic
krolikowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 14:58

czy kupowanie w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

Post autor: krolikowy »

coraz częściej wolę zakupy przez Internet, bo przynajmniej wszystko mam na tacy, szybko i tanio. Zastanawiam się, czy tradycyjne sklepy w niektórych branżach mają przyszłość. Na przykład książki - w sieci są przynajmniej 30% tańsze. Podobnie laptopy czy też ciuchy. Nie mówiąc o kosmetykach.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Pewnie że tradycyjne sklepy mają przyszłość, ja w sieci kupuję tylko elektronikę i upatrzone książki. Resztę sobie lubię pomacać i pomarudzić.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

kupiłem niedawno kurtke na allegro i odesłałem. Nie leży jak należy. Ubranka zdecydowanie lepiej pomacać...
ciekawymarian
Posty: 2
Rejestracja: 04 lutego 2014, 22:17
Lokalizacja: lublin

Post autor: ciekawymarian »

Dokładnie, co więcej mam wrażenie iż produkty lepiej się sprzedają na żywo, wywołują lepsze wrażenie. Oczywiście jest tak, że szajs lepiej sie sprzeda w necie więc trzeba uważać.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Tylko w internecie możesz dostać czego nie możesz dostać normalnie. I to jest jedyny plus. Ewentualnie jeszcze cena wchodzi w grę...
Kupuje sobie np ciężary pod siłownie domową. Cena w wysyłką wychodzi taniej niż jakbym u mnie w miasteczku w sklepie kupił....

Zdecydowanie wolę w sklepie, ale jeśli czegoś nie ma to muszę się zgodzić na internet.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Ja tam lubię w sieci kupować, bo jest mi wygodniej nie muszę łazić po sklepach, stać w kolejkach itp...Co do ciuchów jak nie walniesz się z numeracją to spokojnie wszystko gra, nieraz zamawiałem buty czy spodnie i nigdy nie narzekałem...
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Owszem, części ubrań które noszę nie kupię w żadnym sklepie w promieniu 300 km, częto również w Polsce czy UE, w takim przypadku sieć jest wybawieniem :)
I nie, nie mówię tu o jakichś wypaśnych najkach czy innych dżinsach, odzież specjalistyczna a przy tym wygodna i praktyczna, tylko niestety trochę droga.
Van Pytel
Beginner
Posty: 166
Rejestracja: 09 maja 2010, 17:05

Post autor: Van Pytel »

Ja w internecie przewaznie kupuje elektronikę oraz książki. Sklepy tradycyjne tak nie upadną, nie wyobrażam sobie kupowania np.: żywności przez internet.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

LordRuthwen specjalistyczna odzież to fakt tylko i wyłącznie sieć, poza ciuchami do roboty niektóre sprawdzają się w "cywilu" ostatnio nawet kupiłem sobie cały mundur wojaka z demobilu za grosze, świetna sprawa na ryby, grzyby i inne survivalowo-leśne wyprawy ;)

Co do kupowanie jedzenia przez internet no to już jest lekka przesada..jednak mięcho czy jakieś warzywo to trza pomacać i zobaczyć czy to zjadliwe...
Awatar użytkownika
skorumpowany
Posty: 3
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:18
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: skorumpowany »

Nie sądzę, żeby kiedykolwiek zakupy internetowe wyparły zwykłe zakupy. Jednak tak jak już ktoś powiedział, zawsze to lepiej pomacać, oglądnąć, powąchać niż wierzyć ślepo, że to co przyjdzie będzie dobrej jakości :)
ODPOWIEDZ