Windows kontra Linux 10 do 0 lub dlaczego Linux mnie denerwuje

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
kolofaza
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 20:59
Lokalizacja: Polska

Post autor: kolofaza »

Jeśli chodzi o dwa monitory to np. w przypadku kart ATI (nvidia być może ma podobnie) wystarczy poczytać Debiant ati/amd wiki pod tym adresem: https://wiki.debian.org/ATIProprietary#Multi_Monitor lub nieoficjalne wiki: http://wiki.cchtml.com/index.php/Debian ... i_Monitors
(ale z mojego doświadczenia powiem, że oficjalne wiki działa lepiej).
klavierkrk
Beginner
Posty: 257
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:18

Post autor: klavierkrk »

Nie wygląda to w sumie skomplikowanie.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

klavierkrk a nie myślałeś nad lxde. Skoro chcesz fluxboxa to wnioskuję, że potrzebujesz czegoś lekkiego a lxde spełnia te warunki i w dodatku jest to pełne środowisko a nie sam menadżer okien przy którego konfiguracji trzeba trochę chcąc nie chcąc posiedzieć i pogrzebać.
klavierkrk
Beginner
Posty: 257
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:18

Post autor: klavierkrk »

A dobrze USB działa pod tym? Jak Pan podpina np. pendrive, to się pojawia bez problemu?
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Pewnie z alsą też nie ma żadnych problemów, zarówno na Debianie Jessie jak i na Wheezy.
klavierkrk
Beginner
Posty: 257
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:18

Post autor: klavierkrk »

Menel pisze:Pewnie z alsą też nie ma żadnych problemów, zarówno na Debianie Jessie jak i na Wheezy.
Pytanie też, czy to zależy od środowiska graficznego, czy może ogólniej: od dopasowania karty muzycznej do sterowników.

Odnośnie tematu, to sprowadza się do tego, że możemy podsumować 1 hipotezą:
W Linuksie są problemy ze sterownikami, nawet z tymi podstawowymi, czyli bardzo często nie działa nam sprzęt (grafika, muzyka, tunery).
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Prawda jest taka, że jeżeli używamy sprzętu wysokiej jakości to przeważnie wszystko chodzi od ręki a często nawet lepiej niż na windowsie (przykładowo w moim przypadku karta wlan na ralinku sprawuje się o wiele lepiej niż na windowsie -używam sterowników producenta).Trzeba patrzeć na sprzęt przy zakupie, jeżeli jesteśmy nastawieni na użytkowanie linuksa i myślę, że coraz więcej ludzi zwraca na to uwagę, bo jeżeli jakaś firma wspiera wiele platform świadczy to tylko o jej jakości..

Nie wiem jakiej karty dźwiękowej używasz i jakich sterowników, osobiście nigdy nie miałem problemów z realtekami i creativami na linuksach.

Skoro skompilowałeś/zainstalowałeś poprawne sterowniki do dźwięku, to wnioskuję, że miałeś po prostu problemy z konfiguracją alsy na tym fluxboxie, albo masz jakiś sprzęt który się z nią gryzie niestety, jest jeszcze pulse audio, które mi akurat stwarzało zawsze problemy..
Awatar użytkownika
kolofaza
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 20:59
Lokalizacja: Polska

Post autor: kolofaza »

Problem ze sprzętem jego obsługa i sterownikami jest taki, że wielu producentów ma w nosie zrobienie dobrego sterownika pod Linuksa i nie tylko sprzętu np. Adobe Flash postanowiło pokazać nam środkowy palec i powiedzieć, że flash na Linuksa będzie dostawał już tylko aktualizacje bezpieczeństwa.
klavierkrk
Beginner
Posty: 257
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:18

Post autor: klavierkrk »

kolofaza pisze:(...)Adobe Flash postanowiło pokazać nam środkowy palec i powiedzieć, że flash na Linuksa będzie dostawał już tylko aktualizacje bezpieczeństwa.
Wszyscy mają problem z tym Flashem, ale przecież w Google Chrome działa bez większych problemów, więc o co chodzi?
Linux jest bezpieczny do momentu jak będzie "akceptowany i pamiętany" przez Google.
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Nie wszyscy mają problem z Flashem. Nie działa na pewno na procesorach x86 bez flagi SSE2. Są różne siupy z różnymi wersjami sterowników, ale generalnie działa.
ODPOWIEDZ