Komputer a wzrok

Wszystko Off Topic
iszo
Posty: 34
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iszo »

Jak to jest ze niektórzy po np 5 latach noszą okulary od komputera a ja 20 lat na kompie siedzę i wzrok mam nadal bardzo dobry :)
tomi855
Posty: 5
Rejestracja: 24 marca 2014, 14:37

Post autor: tomi855 »

Przy pracy przy komputerze po 8 godzin dziennie, a do tego jeszcze przesiadywaniu wieczorami przy filmach, grach i innych kwejkach, to oczy z czasem muszą zacząć zawodzić, niestety przekonałem się o tym na własnym przykładzie :/
DevInd
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2015, 00:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: DevInd »

Ważne jest także stosowanie odpowiednich powłok ochronnych w okularach. Nawet jeśli ma dobry wzrok warto kupić te zerówki z antyrefleksem specjalnie do komputera :)
ikarej
Posty: 2
Rejestracja: 04 marca 2015, 10:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ikarej »

Świeżo po kontrolnym badaniu wzroku - sokole oko. Czasem się rozmazuje, oczy szczypią, ustawić na miejscu trudno, 3D odpada, ale...wzrok po 10 latach przy monitorze jak marzenie. A mówili, że czytanie książek po ciemaku szkodzi. Teraz mówią, że monitor szkodzi. Rozsądku nieco, małe przerwy, mruganie, nawilżanie - zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, patrzenie w dal i kontakt z zielonymi listkami nie zaszkodzą.
mza
Posty: 30
Rejestracja: 30 grudnia 2014, 12:50

Post autor: mza »

Martinex pisze:Ogolnie wiadomo, ze monitory, telewizory, sluchawki i inne urzadzenia sa szkodliwe dla naszego zdrowia. zatem nie szkoda jest wam zdrowia na zabawe w informatyka, dlubanie w linuksie kosztem slabego wzroku w przyszlosci?
Jesteśmy urobioną masą do zarabiana pieniędzy na tym sprzęcie. Najpierw za dziecka system mami masy, kolorowym pudełkiem, grami, a potem kodzisz te gó...no warte gry jak jakiś frajer za damski h... po 16h dziennie, dla innego frajera. Gdyby był wybór, ja wybrał bym nie tyle jaskinię co wieś i zwykłe proste tam życie. Komputer używałbym tylko do kontaktu, pozyskiwania informacji o zbieranych ziołach czy roślinach...
Awatar użytkownika
tomek10861
Posty: 14
Rejestracja: 11 grudnia 2013, 17:12

Post autor: tomek10861 »

Dobra mały update. Nie noszę okularów, przy takiej wadzie przeszedłem się na soczewki ;) Generalnie polecam fajna sprawa. Tak jakby wada wzroku zaginęła :D Tylko do PC to jednak lepiej w okularach ;)
Andrzej_88
Posty: 2
Rejestracja: 01 lipca 2015, 13:21

Post autor: Andrzej_88 »

No niestety komp strasznie niszczy oczy, ale dlatego warto zainwestować w okulary z porządnym antyrefleksem i po problemie.
iszo
Posty: 34
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iszo »

Ja tak samo siedzę już 20 lat przy kompie i w sumie wzrok mam dobry.. Ale to się może zmienić a o przykładkach na monitory to kiedyś było i jestem ciekawy w jaki sposób to pomaga naszym oczom :)
Alexer
Posty: 4
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 12:23

Post autor: Alexer »

Do komputera trzeba mieć okulary, bo bez nich szybko się oczy niszczą wiem po swoim doświadczeniu.
kometss
Posty: 6
Rejestracja: 03 grudnia 2014, 09:22

Post autor: kometss »

Można sobie kupić ochronne okulary 0 i śmigać przed monitorem o wiele bezpieczniej :)
ODPOWIEDZ