Komputer a wzrok

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Komputerów kiedyś nie było i ludzie sobie radzili.
agavoides
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 23 listopada 2008, 16:14
Lokalizacja: Otwock

Post autor: agavoides »

Właśnie, nie raz się nad tym zastanawiałem jak to by było nagle bez prądu i tych wszystkich urządzeń. Mam w pracy Kolegę fajny młody człowiek ale należy do tak zwanego pokolenia "guzikowego"
to znaczy działa tak naciska guzik i czeka na reakcje jak działa to dobrze a jak nie działa to stop i zawiecha nie ma siły która by go skłoniła do działania co za tym guzikiem jest i co zrobić żeby działało.
Zbyt duże uzależnienie od techniki może mieć negatywne skutki. Myślę że mój Kolego może zginąć z pragnienia jak po naciśnięciu guzika herbatka nie wyskoczy. Młody fajny człowiek ma jeszcze trochę czasu może się coś zmieni
nowakowski123
Posty: 1
Rejestracja: 06 marca 2014, 09:43

Post autor: nowakowski123 »

niestety taka jest kolej rzeczy i z postępem techniki jeszcze inne urządzenia mogę mieć negatywny wpływ na człowieka, w dzisiejszych czasach komputery stały się elementem życia i pracy dla ludzi sam zresztą pracuję na komputerze i niestety spędzam większość dnia patrząc się w monitor przez co moje oczy się znacznie męczą jednak nie mam wady wzroku a zakup okularów zerówek z antyrefleksem raczej mija się z celem i może tylko pogorszyć mój wzrok
czervon
Posty: 5
Rejestracja: 09 marca 2014, 18:57

Post autor: czervon »

Mi niestety komputer trochę pomógł i teraz mam wadę wzroku .
Kiedyś przesiadywało się przy komputerze za dużo, czasem przy wyłączonym świetle, co jeszcze doprawiło efekt.
Teraz staram się mniej korzystać z komputera aby chociaż trochę uchronić oczy.
Van Pytel
Beginner
Posty: 166
Rejestracja: 09 maja 2010, 17:05

Post autor: Van Pytel »

Warto też nawilżać oczy, bo przy komputerze mało co mrugamy i oczy "wysuszają się".
magdakrk
Posty: 3
Rejestracja: 10 marca 2014, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: magdakrk »

Nawilżanie nawilżaniem, ale ja nie daję rady pracować dłużej niż godzinkę bez okularów z antyrefleksem.
podesty
Posty: 3
Rejestracja: 11 marca 2014, 13:59

Post autor: podesty »

Antyrefleks jest konieczny do pracy z komputerem.
desmonic
Posty: 7
Rejestracja: 20 lutego 2014, 12:11

Post autor: desmonic »

no niestety komputer nie jest dobry dla naszych oczu. Ja staram się używać regularnie specjalnego żelu dla osób pracujących przed komputerem. Jak go nie zapomnę, to jest zdecydowanie lepiej, ale niestety najczęściej zapominam;/
Awatar użytkownika
zabzyg
Posty: 1
Rejestracja: 18 marca 2014, 10:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: zabzyg »

U mnie na szczęście nadal wzrok bez zarzutu, a od ładnych kilku lat spędzam po kilknaście h dziennie przed monitorem.
mag
Posty: 2
Rejestracja: 26 marca 2014, 14:42

Post autor: mag »

Jak się pamięta o przerwach, skupianiu wzroku na czymś innym niż ekran, no i ewentualnym nawilżaniu, to dużego problemu nie powinno być, ale osobiście zawsze sobie te zasady lekceważyłam i ze wzrokiem coraz gorzej :/
ODPOWIEDZ