Komputer a wzrok

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

ja siedze 20 lat i jest ok. I tez około 13 siedziałem na CRT
i tam niewielka zmiana w oku


siedze prawie 1 metr od monitora
Awatar użytkownika
tomek10861
Posty: 14
Rejestracja: 11 grudnia 2013, 17:12

Post autor: tomek10861 »

Yampress pisze:siedze prawie 1 metr od monitora
Dla mnie taka odległość jest zbyt duża i mało ergonomiczna. Zwykle siedzę w odległości 50cm. Kiedyś gdy jeszcze nie nosiłem okularów (a miałem wadę wzroku, tak tak na początku ciężko jest się przyzwyczaić) to zwykle 30cm /tak wyglądało to z boku komicznie/.
dogg
Posty: 3
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dogg »

Oczy bolą po długiej pracy sama wiem bo często pracuje na komputerze.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Bolą bolą, przeważnie jak długo się czyta i gapi w jeden punkt. Myślę, że jakieś skutki uboczne wcześniej czy później się pojawią. Na razie jeszcze braila nie używam, ale czasami czuję się jak by mi ktoś wsypał piach do oczu...
elwirarom
Posty: 1
Rejestracja: 19 grudnia 2013, 16:07

Post autor: elwirarom »

Zastanawiam się, dlaczego wielkie koncerny nie wpadły jeszcze na to, żeby do urządzeń dodawać w ramach gratisu jakieś okulary ochronne - które oczywiście w niczym by nie pomagały ani nie przeszkadzały, ale pomysł na biznes jest ;)
erylka343
Posty: 1
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 11:16

Post autor: erylka343 »

Teraz matryce już są takie, że nie wpływają tak źle na wzrok. Wzrok męczy się już bardziej przy książce...
kromeczka
Posty: 4
Rejestracja: 28 października 2013, 16:22

Post autor: kromeczka »

Ma wpływ ma. Niestety. Ale co zrobić na czymś trzeba pracować.
joe
Posty: 2
Rejestracja: 30 stycznia 2014, 09:59

Post autor: joe »

Dlatego powinno się robić przerwy choćby kilkuminutowe, odwrócić wzrok od monitora, aby oczy choć chwilę odpoczęły.
jaromir11
Posty: 1
Rejestracja: 04 marca 2014, 09:53

Post autor: jaromir11 »

Ja w pracy co godzinkę robię przerwy, wychodzę na świeże powietrze :) nie lubię pracy przy komputerze, ale co tu zrobić skoro dzisiejszy świat tak właśnie wygląda
agavoides
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 23 listopada 2008, 16:14
Lokalizacja: Otwock

Post autor: agavoides »

Fakt w dzisiejszym świecie trudno sobie wyobrazić robienie byle czego bez pomocy komputera. Zwłaszcza młodsze pokolenie sobie tego nie wyobraża. Ja niestety w pracy też muszę korzystać z komputera. Czasem mam wybór, mogę siedzieć na tyłku i gapić się w monitor gdzie mam podgląd całego procesu. Mogę też ruszyć dupsko i obejść cały proces na własnych nóżkach sam sczytując i analizując poszczególne wskaźniki. Bardzo często tak robię nie patrząc nawet w stronę komputera. Młodzież która ze mną pracuje uwielbia siedzieć przed monitorem.
Kiedy system pada ( w pracy winda przecież i to xp do tego ) młodzież jest całkowicie wtedy ślepa. Ja przepracowałem prawie pół wieku bez komputera dzięki temu od biedy moje ucho i oko plus wskaźniki przez jakiś czas daję radę bez paniki.
ODPOWIEDZ