Jak

Wszystko Off Topic
Banshee
Posty: 43
Rejestracja: 27 listopada 2007, 19:35

Jaką dystrybucję Linuksa wybrać do firmy?

Post autor: Banshee »

Witam!

Jako, że moi rodzice zakładają działalność gospodarczą o charakterze księgowym itp., staramy się ciąć koszta. Skoro już tniemy koszta, chciałbym dowiedzieć się jaką dystrybucję Linuksa powinienem zainstalować na komputerach firmowych.

Sam używam Linuksa Minta w edycji Debiana i przyznam, że nie jest to pewna dystrybucja.

Najważniejsze jest, aby dystrybucja ta była bardzo stabilna i nie wywracała środowiska graficznego po aktualizacji i żeby zawsze było dobrze. Przyznam, że osobiście myślę nad:
  • Debian wersja stabilna,
  • Ubuntu LTS,
  • CentOS (chociaż tutaj, będę musiał się dużo nauczyć).
rysic
Beginner
Posty: 113
Rejestracja: 28 lipca 2009, 16:13

Post autor: rysic »

Napisz jeszcze do czego mają służyć te komputery, jakie oprogramowanie ma na nich być. Jak dla mnie, to powinieneś użyć tej, którą najbardziej znasz i lubisz.
Banshee
Posty: 43
Rejestracja: 27 listopada 2007, 19:35

Post autor: Banshee »

Komputery mają służyć jako biurkowe. Oprogramowanie? To głównie OpenOffice czy LibreOffice i płatne Lefthand dla księgowości.
Przyznam, że stabilna wersja Debiana mnie kilka razy rozczarowała, a Ubuntu LTS jednak nie wywalił mi się. Wolę się jednak spytać jeszcze.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

debian
jurenty
Posty: 42
Rejestracja: 29 maja 2008, 10:56
Lokalizacja: Szubin

Post autor: jurenty »

Ja sam w swojej własnej firmie (człowiek orkiestra) korzystam z Debiana Wheezy, mam wszystko czego potrzebuje w tym aplikację "windowsową" do prowadzenia faktur, księgowości itp. Wszystko hula aż miło i na nic się nie zamienię. Mam pełną swobodę w tym co chcę zrobić, całość bardzo stabilnie pracuje itd. Także tylko Debian.
Banshee
Posty: 43
Rejestracja: 27 listopada 2007, 19:35

Post autor: Banshee »

No właśnie, boję się trochę bo Debian ostatnio trochę był niestabilny- chodzi o gałąź stable. Potrenuję, z CentOS 6.0 i zobaczę jak się ma z Debian 6.0.

Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Debiana 6 używam na desktopie i nie ma żadnych niespodzianek. Instalujesz i zapominasz, że trzeba coś grzebać. Poza:

Kod: Zaznacz cały

apt-get update && apt-get upgrade
co jakiś czas.
zbig
Posty: 99
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 10:42

Post autor: zbig »

Zainstaluj "Scientific Linux 6.1" który powstał na bazie źródeł dystrybucji "Red Hat Enterprise Linux 6.1". Oprogramowanie jest w wersjach zbliżonych do tych z "Debian Stabilny" a otrzymasz system kompatybilny z komercyjnym RHEL używany w wielu instytucjach naukowych. Każde oprogramowanie, które uruchomisz na RHEL (wolne czy komercyjne) ruszy na nim. Stabilność taka jak z CentOS ale szybsze uaktualnienia i dynamicznie pracujący zespół, który tworzy SL - są opłacani przez instytuty naukowe.
ODPOWIEDZ