Microsoft - czy panikuje?

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Microsoft - czy panikuje?

Post autor: grzesiek »

Awatar użytkownika
Torque
Posty: 37
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:06
Lokalizacja: Dolna Posada

Post autor: Torque »

Badzo fajny klip :]

Jednak nie wygląda mi to na oficjalny gest Microsoftu jako firmy, a raczej na oddolną inicjatywę pracownika lub grupy pracowników. Pamietajmy, że oprócz Ballmera pracują tam również normalni ludzie ;)

A Microsoft raczej nie ma powodu do paniki. Owszem, rynek mobilny przespali, ale na desktopach wciąż bezwzględnie dominują i raczej prędko się to nie zmieni. Przynajmniej o pieniądze nie muszą się martwić, skoro nawet na Androidzie potrafią zarobić:
http://www.htcphones.net/microsoft-make ... artphones/
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

Niby nie oficjalne, ale jakieś ciche, bo inaczej The Linux Foundation nie odważyłby się dodać filmu do swojej strony.

Widocznie Microsoft przeanalizował sprawę i też chce korzystać z dobrodziejstw open source jak to robią inne duże koncerny.. W świecie informatyki szykują się znaczne zmiany, choćby trend chmur, a Linux i jego społeczność nie rzadko jest miejscem gdzie te nowe technologie się rodzą. W związku z tym Microsoft zapewne też chciałby, aby jego produkty były kompatybilne być może z dominującą platformą w przyszłości ... np. wspomnianych chmur. Dlatego zależy mu na powolnym łagodzeniu negatywnych stosunków, z co by nie mówić obecnie najbardziej innowacyjnym środowiskiem deweloperskim oprogramowania komputerowego.

Oczywiście Microsoft nie boi się samego systemu GNU/Linux ale tego co za jego pomocą mogą zrobić takie koncerny jak Google, Intel, IBM, Oracle, HP i wielu innych.

BTW: słyszeliście, że podobno w cieście Microsoft umieścił trojana?
Awatar użytkownika
Torque
Posty: 37
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:06
Lokalizacja: Dolna Posada

Post autor: Torque »

Ja słyszałem, że ciasto było zrobione z zepsutych kerneli, eeee... to znaczy jajek ;)

A ta świeczka to mi się z początku z dynamitem skojarzyła i czekałem na wielkie BUM! :D
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Wszystko w naszych rękach... Propagować, reklamować, polecać, pomagać. Konsola oraz nano i żadna dystrybucja nie jest "nie do opanowania"... ;)
ODPOWIEDZ