Czy PulseAudio to spisek Microsoftu?

Wszystko Off Topic
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Czy PulseAudio to spisek Microsoftu?

Post autor: giaur »

Witam,

Podyskutowałem sobie dziś na forum skype z jednym gościem, który twierdzi, że to Microsoft stworzył PulseAudio (konkretnie, oddział OpenSource Microsoftu). Celem projektu było zlikwidowanie konkurencji.

Jak wszyscy wiemy, PulseAudio nie nadaje się absolutnie do niczego, ani też do niczego nie jest potrzebne (to jest akurat fakt), a mimo to jest wszędzie wpychane na siłę - w debianie domyślnie po instalacji jest pulseaudio, ubuntu używa już dawno domyślnie pulseaudio itd.

Dla mnie to brzmi troche jak durna teoria spiskowa. A co wy o tym myślicie? Czy rzeczywiście to Microsoft stworzył pulseaudio celowo jako projekt który do niczego się nie nadaje i opłacił wszystkich zeby z niego korzystali, w celu zaszkodzenia linuksowi? (i w celu uniemożliwienia rozwijania skype, bo jak się zdaje - tak wynika z ich forum, że to pulse audio wstrzymuje dalszy rozwoj skype na linuksa, a oni tak bardzo chcą wspierać pulseaudio)

Dla tych, którzy znają angielski, link: http://forum.skype.com/index.php?showtopic=373081&st=80
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

Ja myślę że programiści Skype są po prostu leniwi i zamiast wziąć się do roboty rozpuszczają w sieci takie wyssane z palca teorie :)
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

Durna teoria spiskowa ;)
Jeżeli już, to Microsoft nie mści się w tak ambitny sposób. Wystarczy, że dadzą upust dla dużych firm i instytucji, pokażą ładne wykresy, że wychodzi taniej niż oprogramowanie open source i już... po co ta zabawa.
Awatar użytkownika
DaVidoSS
Junior Member
Posty: 875
Rejestracja: 06 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: ~/

Post autor: DaVidoSS »

Pulseaudio zrobili ludziska od Red Hat-a a że się z Microsoftem macają to pewne..Na pohybel im za to..
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Ten ktoś nie jest chyba programistą skype. Ale jest tam bardzo aktywny z tego co zauwazylem. A ze ze skypem nic nie robia to prawda. Chociaż, twierdzenie że skype nawet ten co jest, jest lepszy od całej reszty oprogramowania voip dla linuksów to tez niestety prawda.
ODPOWIEDZ