Jaka dystrybucja Linuksa b

Wszystko Off Topic
Banshee
Posty: 43
Rejestracja: 27 listopada 2007, 19:35

Jaka dystrybucja Linuksa będzie działać na laptopie Dell Latitude CPi D300XT?

Post autor: Banshee »

Witam!

Nie wiem czy w dobrym dziale zadaję to pytanie, ale mam problem ze znalezieniem dystrybucji Linuksa dla Dell Latitude CPi D300XT.

Parametry laptopa znajdziecie pod tym linkiem:
http://www.mobilecomputing.pl/notebook7 ... 300XT.html

Kolega dostał go od kogoś tam i ma być przekazany jego rodzicom. Nie wiem jaki system mu zainstalować i z jakim środowiskiem graficznym i jakie programy dobrać. Laptop ma służyć tylko do podstawowych czynności. Proszę więc was o pomoc.
Awatar użytkownika
sPeRaCz
Posty: 79
Rejestracja: 02 grudnia 2010, 18:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sPeRaCz »

Jest to sprzęt dość wiekowy, zatem nie oczekuj zbyt wiele. Określ do czego rodzice mają konkretnie tego komputera używać. Osobiście na sprzęcie o bardzo podobnych parametrach uruchomiłem Xubuntu (bodajże 10.04), aczkolwiek nie pracował on zbyt płynnie, ogromnym problemem była pamięć Ram. Zatem osobiście polecałbym Debiana, ale z E17.

P.S.

Swoją drogą miałem tego laptopa jako służbowy (około 2005/2006 roku) i Debian działał płynnie i stabilnie.
Banshee
Posty: 43
Rejestracja: 27 listopada 2007, 19:35

Post autor: Banshee »

Na aktualną chwilę jest niezgodność pakietów w wersji testowej aby instalować E17.
Może fluxbox?

Korzystnie opierać się ma na internecie i pisaniu tekstu niczym więcej.
Awatar użytkownika
sPeRaCz
Posty: 79
Rejestracja: 02 grudnia 2010, 18:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sPeRaCz »

Banshee pisze:Na aktualną chwilę jest niezgodność pakietów w wersji testowej aby instalować E17.
Może fluxbox?
Z szafy wykopałem podobną maszynę o bardzo zbliżonych parametrach (różnicą był RAM-u Kolegi jest 64MB-u mnie 96MB - wprawdzie na stacjonarce, ale to jest nieznaczący szczegół). Niestety również i Fluxbox nie działa jak powinien - dławi się brakiem pamięci.

Nie wspominałem o wersji testowej z E17 (ogarnąłem to ogólnie).
Banshee
Posty: 43
Rejestracja: 27 listopada 2007, 19:35

Post autor: Banshee »

Mam zainstalować Debiana Sid?
Awatar użytkownika
sPeRaCz
Posty: 79
Rejestracja: 02 grudnia 2010, 18:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sPeRaCz »

Banshee pisze:Mam zainstalować Debiana Sid?

Nie. Przy takich parametrach komputera jakiekolwiek środowisko graficzne w Sidzie nie uruchomi się. Poszukaj czegoś starszego. tj. "starego".

Kolego ! Dziś na analogicznej maszynie testowałem TinyCore i działał bardzo płynnie, może i Ty się zainteresujesz tym distro http://www.tinycorelinux.com/
ODPOWIEDZ