Ksi

Wszystko Off Topic
starach
Beginner
Posty: 134
Rejestracja: 08 grudnia 2010, 15:53

Książki o Debianie

Post autor: starach »

Cześć.

Chciałbym się zapytać Was o jakieś papierowe publikacje dotyczące tej dystrybucji. Na stronie wydawnictwa Helion znalazłem dwie interesujące pozycje, z których pierwsza jest niestety przeterminowana (data wyd. 2001) natomiast druga cierpi na lekką anoreksję. Prosiłbym o Wasze fachowe opinie i ewentualnie jakieś inne propozycje lektur.

Pozdrawiam
Sebastian Tarach
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Obawiam się, że brak jest dobrych publikacji o debianie
agavoides
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 23 listopada 2008, 16:14
Lokalizacja: Otwock

Post autor: agavoides »

Mam tego chudziaka jak go nazwałeś. Moim zdaniem tylko dla ludzi z mojego pokolenia, którzy przeważnie wolą czytać papier niż monitor. Wiedzy jest mniej niż tu na forum w dziale dla początkujących.
Szczerze to zajrzałem raz jak kupiłem i sobie leży. Ze wszystkimi problemami lecę na forum jak na razie to się dobrze sprawdza. Mimo że wolę czytać papier niż monitor.
Jurek
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Debian Linux. Księga eksperta
Autorzy: Mario Camou, John Goerzen, Aaron Van Couwenberghe
Data wydania: 10/2001
Odpada na pewno. Jest bardzo starą pozycją rok 2001. Nawet nie ma sensu jej kupować, bo może być bardzo nieaktualna.
Debian Linux. System operacyjny dla każdego. Pierwsze starcie
Autor: Sylwester Zdanowski
Data wydania: 07/2009
Stron: 136
Jest świeżym wydaniem. Natomiast nie wiem na jakim poziomie i czy warto ainwestwoać w tą pozycje. Droga nie jest w każym razie.
Moim zdaniem jeśli choć troche znasz angielski, zacznij czytać to http://people.debian.org/~osamu/pub/get ... ex.en.html
do tego dział dla początkujących na forum
DadaD
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 09 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Ciemnogród

Post autor: DadaD »

Ciężko o dobrą aktualną książkę.
Przejrzyj http://www.debian.org/doc/manuals/refer ... l#contents
podstawowy dokument o Debianie w języku polskim.
Na dobry początek może być.
W miarę aktualne są tylko po angielsku.

Pozdrowienia
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

http://www.debian.org/doc/books ?

Albo jak koledzy wyżej napisali - manuale.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

&quot pisze:Jest świeżym wydaniem. Natomiast nie wiem na jakim poziomie i czy warto zainwestować w tą pozycje. Droga nie jest w każdym razie.
Pierwsze wrażenie dobre. Miałem ją nawet w koszyku (po bliższym i dokładniejszym przyjrzeniu dla mnie mało przydatna). Można ją polecić, ze względu na cenę i jako swoisty podręczny leksykon dla osoby w ogóle nie mającej pojęcia o Debianie czy Linuksie. Książka wymaga uzupełniania wiedzy z innych źródeł. Nie pamiętam jaka wersja Debiana jest podstawą dla tej książki, sądząc po dacie wydania to Etch.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

,,Debian Reference'' w wersji 1 po polsku jest przestarzałe. Najświeższe jest ,,Debian Reference'' 2 po angielsku z mojego linku.
agavoides
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 23 listopada 2008, 16:14
Lokalizacja: Otwock

Post autor: agavoides »

Zdaje mi się, że gdzieś mi mignęła książka w pdf z Lennym. Sądząc po spisie treści wiedza już dość rozległa. Ale taka forma sprzedaży (zrozumiałem, że trzeba sobie samemu wydrukować) jakoś mi nie odpowiadała. Dwa, że cena choć teraz nie pamiętam była dla mnie za duża. A trzy, że trzeba mi jeszcze wiele łopatologicznie tłumaczyć, więc, forum jednak lepsze.
ODPOWIEDZ