obniż cen

Wszystko Off Topic

Co sądzisz na temat zwrotu niechcianego Windowsa

TAK - dla zasady i bez względu na koszty
70
61%
NIE - strata czasu
8
7%
TAK - ale nie wiem jak
30
26%
INNE - inna odpowiedź (proszę dodać komentarz w formie postu)
7
6%
 
Liczba głosów: 115

kabanek
Posty: 16
Rejestracja: 15 lipca 2010, 18:07

Post autor: kabanek »

Kim pisze:Po pierwsze nie rozumiem, dlaczego ukrywasz nazwisko konsultanta z Call Centre - wystąpił on jako przedstawiciel ACCERa, a nie podejrzany, wobec której toczy się postępowanie karne
Niczego nie ukryłem, DOKŁADNIE takie maile dostałem, nic w nich nie zmieniałem.
Awatar użytkownika
krewetki
Posty: 97
Rejestracja: 03 maja 2008, 22:54
Lokalizacja: UK

Post autor: krewetki »

kabanek pisze:niczego nie ukryłem, DOKŁADNIE takie maile dostałem, nic w nich nie zmieniałem.
Skoro tak, to nasuwa się wniosek, że osoba pisząca takiego maila nie chce się podpisać, bo wie, że żądanie wysłania komputera na własny koszt do Czech jako warunek zwrotu pieniędzy jest niezgodne z prawem.
Psychol324
Posty: 26
Rejestracja: 01 września 2011, 18:47

Post autor: Psychol324 »

W piątek zamówiłem w pewnym sklepie internetowym netbook Asusa 1225B bez systemu za 1379zł ten sam netbook z systemem kosztuje 1649zł!!! porażka! ja myślałem, że komputery z zainstalowanym windowsem są tylko trochę droższe a wszystko jest wliczone co do złotówki, jak widać nie ma nic za darmo ani pół darmo. Jeśli ktoś będzie robił jakieś petycje do rządu itp. to chętnie się podpiszę bo to jest nieporozumienie by ten syf do 90% komputerów pakować. Dlatego też stacjonarne komputery wolę sobie poskładać bo nie dość, że system w gotowcu będzie to jeszcze lipny zasilacz i cena podbita a za połowę taniej można sobie taki sam komp poskładać z lepsza zasiłką, szkoda, że laptopów nie za bardzo idzie składać...
Makaan
Posty: 1
Rejestracja: 13 września 2012, 00:31

Post autor: Makaan »

Czy kupując laptopa "na firmę" bezpośrednio od dystrybutora (np. AB, Action...) obowiązują te same przepisy?
Bonitka
Posty: 8
Rejestracja: 18 października 2012, 21:42

Post autor: Bonitka »

Ja akurat nie miałam problemu z kupnem lapka bez Windowsa. Bym nie miała nic przeciwko doliczenia tej ceny, jeśliby tylko dodawali oryginalną płytkę. Wiem, że są partycje recovery i tworzenie obrazu systemu, ale jak wiadomo zajmuje to cenne miejsce jak i miałam przypadek kiedy to po prostu nie zadziałało.
apnk
Posty: 4
Rejestracja: 07 września 2012, 23:10

Post autor: apnk »

No to ja chyba będę musiał wytoczyć Toshibie sprawę w sądzie (spróbuję jeszcze w UOKiK). Pani w call-center poinformowała mnie, że muszę oddać laptopa do serwisu przed pierwszym uruchomieniem komputer w ogóle (jak niby do ciężkiego cukierka mam wtedy zapoznać się z EULA?). A zasłaniają się takim wycinkiem z jakiegoś regulaminu:
Usunięcie preinstalowanego systemu stanowi modyfikację standardowej konfiguracji notebooka i jest powodem unieważnienia wszelkich gwarancji na oprogramowanie oraz zwalnia firmę Toshiba ze zobowiązania do udzielania jakiejkolwiek pomocy technicznej w zakresie oprogramowania. Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, że usunięcie preinstalowanego systemu może mieć wpływ na niektóre funkcje lub specyfikacje notebooka, czego efektem może być niepełna funkcjonalność produktu.
Oczywiście wynika z tego wprost, że muszę wysłać sprzęt przed pierwszym uruchomieniem. Zastanawiam się jeszcze, czy to nie kwalifikuje się do prokuratury. No cóż, czekam, czy mi odpowiedzą do końca przyszłego tygodnia, jak nie, to pójdę do samego diabła byleby tego Windowsa zwrócić tam skąd przyszedł.
mati5000
Posty: 9
Rejestracja: 12 lutego 2012, 13:23

Post autor: mati5000 »

Ja sam jestem ciekaw jak to jest, jakbym np. chciał zakupić bezpośrednio od Samsunga takiego laptopa przygotowanego bez Windowsa.
northraxx
Posty: 2
Rejestracja: 11 listopada 2012, 21:38

Post autor: northraxx »

apnk, ja bym o tym napisał gdzieś na forum prawniczym - ciekawe co odpowiedzą?
apnk
Posty: 4
Rejestracja: 07 września 2012, 23:10

Post autor: apnk »

Napisałem na forum prawnym, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak nie to napiszę do prokuratury.
Awatar użytkownika
markossx
Beginner
Posty: 489
Rejestracja: 26 maja 2007, 16:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: markossx »

No cóż, czekam, czy mi odpowiedzą do końca przyszłego tygodnia, jak nie, to pójdę do samego diabła byleby tego Windowsa zwrócić tam skąd przyszedł.


apnk
- trzymam kciuki za determinację.
ODPOWIEDZ