obniż cen

Wszystko Off Topic

Co sądzisz na temat zwrotu niechcianego Windowsa

TAK - dla zasady i bez względu na koszty
70
61%
NIE - strata czasu
8
7%
TAK - ale nie wiem jak
30
26%
INNE - inna odpowiedź (proszę dodać komentarz w formie postu)
7
6%
 
Liczba głosów: 115

tadkowyta
Posty: 3
Rejestracja: 11 września 2014, 17:30
Lokalizacja: Trójmiasto - Gdańsk

Post autor: tadkowyta »

Kiedyś było łatwiej, jak już musiałeś kupić z win kompa to dostawałeś płytę, naklejkę i można było opchnąć komuś.
Etioneso
Posty: 1
Rejestracja: 09 września 2014, 16:15
Lokalizacja: Opole

Post autor: Etioneso »

navigator pisze:Ja tu z tym tematem miałem tak że jak pomagałem siostrze kupić laptopa i powiedziałem żeby był bez windowsa sprzedawcy to no mi odpowiedział że jak tak zrobię zakup to nic na nim nie zainstaluje żaden os nie zrobi boota nic tylko czerni :) :) :) :)
Aha.. no to fajnie :D nie wiem co to za manipulacja klientem, ale dziwne, że jeszcze w tych czasach ludzie się na takie coś nabierają
Awatar użytkownika
jack9
Posty: 66
Rejestracja: 01 marca 2014, 17:40

Post autor: jack9 »

ostatnio zapytałem w sklepie komputerowym o laptopa bez systemu i co są modele bez... ale jakbym chciał model z windowsem, to kupic go bez się nie da. a pytanie ile by kosztował laptop bez systemu sprzedawca powiedział że windows jest za darmo dodawany. Darowałem sobie dalej drążyć temat...
Osoby kupujące komputery nie wiedzą że jest alternatywa na system operacyjny. Trzeba było uświadomić społeczeństwo o zaletach Linuksa, jak to ostatnio zrobili w Turynie.
http://www.dobreprogramy.pl/Turyn-wybie ... 57860.html
szybki
Posty: 98
Rejestracja: 13 września 2014, 13:06

Post autor: szybki »

Fajnie, ale czasy windows OEM odeszły do lamusa. Windows 8 jest preinstalowany i jest darmowy, nie posiada nawet kluczy aktywacyjnych.
Martinex
Beginner
Posty: 101
Rejestracja: 27 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Martinex »

Chyba wliczony w cenę laptopa.
Na allegro część sprzedawców sprzedaje nowe laptopy bez systemu operacyjnego w granicach 1000zł.
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

szybki pisze:Windows 8 jest preinstalowany i jest darmowy, nie posiada nawet kluczy aktywacyjnych.
Darmowy to nie jest ale z pewnością jakoś wliczają go w cenę laptopa ale nie tak jak Windows 7. Dla przykładu moja Tośka (ten sprzęt co mam opisany w stopce) jak przyszedł do mnie to był na nim preinstalowany Windows 8.1 oczywiście go wywaliłem bo ja jestem "hejterem" Microsoft'u. Laptop kosztował mnie jakieś 2500zł ale ten sam laptop ale w opcji z Windows 7 Home Premium w tym samym sklepie kosztował aż o 300zł więcej! Niby starszy Windows a droższy... Ja tam jednak wolę Debiana Sida :-P
Lovemyweb
Posty: 1
Rejestracja: 27 września 2014, 15:53

Post autor: Lovemyweb »

Witam

Właśnie ostatnio zakupiłem całkiem nowego lapa Lenovo przez allegro bez systemu operacyjnego w bardzo dobrej cenie, także napewno się da kupić lapa bez systemu i tak jak piszecie w obniżonej cenie.

Pozdr
Lovemyweb.net
szybki
Posty: 98
Rejestracja: 13 września 2014, 13:06

Post autor: szybki »

Tylko jaka jest różnica dzisiaj między laptopem z windows 8/8.1, a bez systemu? Żadna. System jest darmowy, jego klucz aktywacyjny zaszyty jest w UEFI, nawet nie ma wersji OEM czy nalepek z kluczem, bo licencje windows się zmieniły. Więc oszczędzanie 1zł na systemie w komplecie jest raczej zabawne.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Skoro system jest darmowy to idź do sklepu i powiedz żeby Ci dali. Takich farmazonów nie czytałem już dawno.
A swoją drogą nie widzę też sensu rezygnowania z Windowsa, owszem, jeśli ktoś korzysta TYLKO z Linuksa, to proszę bardzo, jednak gros programów działa tylko na Windows albo działa lepiej na Windows.
Do tego Win8 jest całkiem przyjemny o ile się trzyma porządek w kaflach.
Martinex
Beginner
Posty: 101
Rejestracja: 27 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Martinex »

Nie używam Windowsa od 7 lat to tym bardziej nie ma sensu mi płacić za system, który skasuję przy pierwszym uruchomieniu laptopa. Niewielkie szanse że wrócę na Windowsa w ogóle.
ODPOWIEDZ