obniż cen

Wszystko Off Topic

Co sądzisz na temat zwrotu niechcianego Windowsa

TAK - dla zasady i bez względu na koszty
70
61%
NIE - strata czasu
8
7%
TAK - ale nie wiem jak
30
26%
INNE - inna odpowiedź (proszę dodać komentarz w formie postu)
7
6%
 
Liczba głosów: 115

Awatar użytkownika
dexterr
Posty: 38
Rejestracja: 30 lipca 2014, 08:37
Lokalizacja: @

Post autor: dexterr »

Ja mam problem z głowy. Nie kupuję laptopów w Polsce. Nie opłaca się. Zawsze kupuje ten sam model na zachodzie na wakacjach, wycieczkach itp. Przed urlopem dobry kwartał zaczynam poszukiwania. Tak nabyłem już 6 lapków. Wymieniam gdy możliwość rozbudowy się kończy i gdy padnie no ale ostatni (hp6510b, zakup: wakacje 2007) paść nie chce :-) Gdy szukałem jakiegoś w miarę ok HP w 2007r - obecny 6510b kosztował od 2900 do 3500zł. Miał na pokładzie D520, 1GB, 80GB, DVDcombo oraz chorą Vistę Biznes. Najtaniej było 2900zł w "nie dla idiotów" a 3500 chciał vobis za to samo, identyczne. Kupiłem w realu w promocji w Dortmundzie. Zapłaciłem 479 euro (wtedy około 2300zł) i dostałem: D530, 2GB, 160GB, DVDRW, Vista Basic. Jak widać, drugie tyle ramu, drugie tyle dysku, nagrywarka DVD zamiast Odtwarzacza i troszkę mocniejszy proc. Teraz poluję na i7,1.5TB + 128G SSD, HP, ASUS, DELL 17" ale znowu na zachód musze jechać bo różnica cenowa to ponad 2000zł więc wakacje za free :-) Znalazłem u Nas ładnego HP, 17", Blueray Combo, i7, 8GB DDR3, 750GB + kieszeń na drugi dysk (pusta!)za 5499zł w naprawdę solidnej wersji a taki sam w Madrycie lecz 12GB DDR3 i dysk 1.0TB a drugi 64GB SSD to 799 euro więc znowu wakacje gratis :-)
Jaki morał z tego???
1. tańszy sprzęt
2. windows w śmietnik bo nikogo po d... lizać nie muszę by mi szmelca odliczył
3. wakacje gratis

WIECIE DLACZEGO WINDOWS DODAWANY JEST DO 95% NP. LAPTOPÓW??????
NO BO NIKT BY GO NIE KUPIŁ GDYBY LEŻAŁ OBOK!

:p :o :D :D
Wtedy było by dopiero widać: laptop 1099zł + windows 8 = 1899zł w promocji :o
Microsoft dobrze wie że jeśli nie wciśnie tego na siłę to nikt tego nie weźmie i same piraty będą :-)
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

dexterr Coś źle szukałeś :D Ja ten ze stopki jakiś miesiąc temu kupiłem za 2500 zł z Windowsem 8.1 na pokładzie GRATIS (którego zaraz po rozpakowaniu komputera całkowicie wywaliłem i zainstalowałem Debiana). W Wersji z Windows 7 SP1 kosztował 3200 zł. Kupiłem w Polsce! Szkoda mi było pieniędzy na drogą wysyłkę z cłem zza granicy :]
Suired
Posty: 2
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 10:51
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: Suired »

dexterr pisze:Ja mam problem z głowy. Nie kupuję laptopów w Polsce. Nie opłaca się. Zawsze kupuje ten sam model na zachodzie na wakacjach, wycieczkach itp. Przed urlopem dobry kwartał zaczynam poszukiwania. Tak nabyłem już 6 lapków. Wymieniam gdy możliwość rozbudowy się kończy i gdy padnie no ale ostatni (hp6510b, zakup: wakacje 2007) paść nie chce :-) Gdy szukałem jakiegoś w miarę ok HP w 2007r - obecny 6510b kosztował od 2900 do 3500zł. Miał na pokładzie D520, 1GB, 80GB, DVDcombo oraz chorą Vistę Biznes. Najtaniej było 2900zł w "nie dla idiotów" a 3500 chciał vobis za to samo, identyczne. Kupiłem w realu w promocji w Dortmundzie. Zapłaciłem 479 euro (wtedy około 2300zł) i dostałem: D530, 2GB, 160GB, DVDRW, Vista Basic. Jak widać, drugie tyle ramu, drugie tyle dysku, nagrywarka DVD zamiast Odtwarzacza i troszkę mocniejszy proc. Teraz poluję na i7,1.5TB + 128G SSD, HP, ASUS, DELL 17" ale znowu na zachód musze jechać bo różnica cenowa to ponad 2000zł więc wakacje za free :-) Znalazłem u Nas ładnego HP, 17", Blueray Combo, i7, 8GB DDR3, 750GB + kieszeń na drugi dysk (pusta!)za 5499zł w naprawdę solidnej wersji a taki sam w Madrycie lecz 12GB DDR3 i dysk 1.0TB a drugi 64GB SSD to 799 euro więc znowu wakacje gratis :-)
Jaki morał z tego???
1. tańszy sprzęt
2. windows w śmietnik bo nikogo po d... lizać nie muszę by mi szmelca odliczył
3. wakacje gratis

WIECIE DLACZEGO WINDOWS DODAWANY JEST DO 95% NP. LAPTOPÓW??????
NO BO NIKT BY GO NIE KUPIŁ GDYBY LEŻAŁ OBOK!

:p :o :D :D
Wtedy było by dopiero widać: laptop 1099zł + windows 8 = 1899zł w promocji :o
Microsoft dobrze wie że jeśli nie wciśnie tego na siłę to nikt tego nie weźmie i same piraty będą :-)
Może warto sprowadzić kilka sztuk więcej ? :D chętni się znajdą :)
Pandfuldell
Posty: 2
Rejestracja: 27 sierpnia 2014, 09:59

Post autor: Pandfuldell »

dexterr pisze:Ja mam problem z głowy. Nie kupuję laptopów w Polsce. Nie opłaca się. Zawsze kupuje ten sam model na zachodzie na wakacjach, wycieczkach itp. Przed urlopem dobry kwartał zaczynam poszukiwania. Tak nabyłem już 6 lapków. Wymieniam gdy możliwość rozbudowy się kończy i gdy padnie no ale ostatni (hp6510b, zakup: wakacje 2007) paść nie chce :-) Gdy szukałem jakiegoś w miarę ok HP w 2007r - obecny 6510b kosztował od 2900 do 3500zł. Miał na pokładzie D520, 1GB, 80GB, DVDcombo oraz chorą Vistę Biznes. Najtaniej było 2900zł w "nie dla idiotów" a 3500 chciał vobis za to samo, identyczne. Kupiłem w realu w promocji w Dortmundzie. Zapłaciłem 479 euro (wtedy około 2300zł) i dostałem: D530, 2GB, 160GB, DVDRW, Vista Basic. Jak widać, drugie tyle ramu, drugie tyle dysku, nagrywarka DVD zamiast Odtwarzacza i troszkę mocniejszy proc. Teraz poluję na i7,1.5TB + 128G SSD, HP, ASUS, DELL 17" ale znowu na zachód musze jechać bo różnica cenowa to ponad 2000zł więc wakacje za free :-) Znalazłem u Nas ładnego HP, 17", Blueray Combo, i7, 8GB DDR3, 750GB + kieszeń na drugi dysk (pusta!)za 5499zł w naprawdę solidnej wersji a taki sam w Madrycie lecz 12GB DDR3 i dysk 1.0TB a drugi 64GB SSD to 799 euro więc znowu wakacje gratis :-)
Jaki morał z tego???
1. tańszy sprzęt
2. windows w śmietnik bo nikogo po d... lizać nie muszę by mi szmelca odliczył
3. wakacje gratis

WIECIE DLACZEGO WINDOWS DODAWANY JEST DO 95% NP. LAPTOPÓW??????
NO BO NIKT BY GO NIE KUPIŁ GDYBY LEŻAŁ OBOK!

:p :o :D :D
Wtedy było by dopiero widać: laptop 1099zł + windows 8 = 1899zł w promocji :o
Microsoft dobrze wie że jeśli nie wciśnie tego na siłę to nikt tego nie weźmie i same piraty będą :-)
Zwykła wersja użytkowa to koszt 500zł.. Ogólnie bardzo interesujące ceny na zachodzie.. Ja wolałbym ściągać z Azji. Tam jest mega tania elektronika :)
jekarl
Posty: 1
Rejestracja: 06 września 2014, 17:45
Lokalizacja: Oczywiście Polska

Post autor: jekarl »

Pandfuldell pisze:Zwykła wersja użytkowa to koszt 500zł.. Ogólnie bardzo interesujące ceny na zachodzie.. Ja wolałbym ściągać z Azji. Tam jest mega tania elektronika :)
jednak ja obawiam się ewentualnej reklamacji jak coś będzie nie tak
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

Ja tu z tym tematem miałem tak że jak pomagałem siostrze kupić laptopa i powiedziałem żeby był bez windowsa sprzedawcy to no mi odpowiedział że jak tak zrobię zakup to nic na nim nie zainstaluje żaden os nie zrobi boota nic tylko czerni :) :) :) :)
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

navigator pisze:(..) jak tak zrobię zakup to nic na nim nie zainstaluje żaden os nie zrobi boota nic tylko czerni
Że co?! Co tam za istoty pracują?! :rolleyes:
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

Co ciekawe wmawiali mi że inny windows też się nie zainstaluje tylko te tu ze sklepu będzie oki zaryzykowałem :) :) :) :) laptop ma się dobrze działa. To już jest pewna taka bezczelność, no ale też bylem światkiem jak takich dwóch geniuszy obrabiało w sklepie komputerowym pewne małżeństwo, które kupowało swojemu dziecku komputer pc tower gotowy i jeszcze tak składany na miejscu udoskonalany, tak ich obrabiali że aż żal brał ładnie z nich kasy pociągnęli a takich banialuk im na wciskali pewnie na jakieś szkolenia chodzą z tego.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3510
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

navigator pisze:Co ciekawe wmawiali mi że inny windows też się nie zainstaluje tylko te tu ze sklepu będzie oki zaryzykowałem :) :) :) :) laptop ma się dobrze działa. To już jest pewna taka bezczelność, no ale też bylem światkiem jak takich dwóch geniuszy obrabiało w sklepie komputerowym pewne małżeństwo, które kupowało swojemu dziecku komputer pc tower gotowy i jeszcze tak składany na miejscu udoskonalany, tak ich obrabiali że aż żal brał ładnie z nich kaszy pociągnęli a takich banialuk im na wciskali pewnie na jakieś szkolenia chodzą z tego.
Proponuję koledze zainstalować jakiś dodatek do sprawdzania pisowni.
Co do opisanej sytuacji to zastanów się czy nie obrobili cię tak samo jak wspomniane małżeństwo.
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

a tak ja dyslektyk pełną gębą co prawda staram się ale o
a oczywiście próbowali ale ja od 11 lat pracuje jako grafik komputerowy sam składam swoje kompy
tego windowsa od nich nie kupiliśmy tylko sam laptop :) golutki
ODPOWIEDZ