obniż cen

Wszystko Off Topic

Co sądzisz na temat zwrotu niechcianego Windowsa

TAK - dla zasady i bez względu na koszty
70
61%
NIE - strata czasu
8
7%
TAK - ale nie wiem jak
30
26%
INNE - inna odpowiedź (proszę dodać komentarz w formie postu)
7
6%
 
Liczba głosów: 115

szybki
Posty: 98
Rejestracja: 13 września 2014, 13:06

Post autor: szybki »

LordRuthwen pisze:Skoro system jest darmowy to idź do sklepu i powiedz żeby Ci dali. Takich farmazonów nie czytałem już dawno.
To że system jest darmowy, nie znaczy że możesz go otrzymać za darmo ponieważ najzwyczajniej nie ma jak. Wersje DVD, USB w wersji od producenta laptopa nie istnieją, wszystko jest zaszyte na kilku partycjach dysku. Zapłaciłeś coś za windows 8.1, albo za osx? Nie. Zmieniła się polityka firm i systemu operacyjne są darmowe, co nie znaczy że można je pobrać za darmo, wystarczy mieć już licencje wcześniejszą, tak samo będzie z windows 9, więc co byście chcieli odjąć od ceny? Powietrze?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Jeśli coś jest darmowe, to znaczy, że mogę to uzyskać u producenta lub dystrybutora za darmo.
Windows jest wliczony w cenę laptopa i jest to transakcja wiązana. Producent laptopa płaci firmie MS za licencję zainstalowanego systemu, myślisz, że robi to charytatywnie?
szybki
Posty: 98
Rejestracja: 13 września 2014, 13:06

Post autor: szybki »

LordRuthwen pisze:Jeśli coś jest darmowe, to znaczy, że mogę to uzyskać u producenta lub dystrybutora za darmo.
Windows jest wliczony w cenę laptopa i jest to transakcja wiązana. Producent laptopa płaci firmie MS za licencję zainstalowanego systemu, myślisz, że robi to charytatywnie?
Chyba nie bardzo orientujesz się w systemie dystrybucji oprogramowania, takiego jak system operacyjny. Twierdzisz, że skoro coś jest darmowe to możesz mieć to za darmo? Żyjesz w jakimś urojonym świecie, daj mi wizę do niego.
Jeśli trzymasz się licencji systemu win xp do win 7, to zgoda, możesz go sobie odliczyć jak tylko Ci się podoba, ale to się zmienia od czasu win 8 a tym bardziej win 8.1

1. win 8 nie posiada licencji box/oem i przechodzi to na licencję dla producentów/użytkowników, dlatego nie możesz żądać zwrotu pieniędzy za coś czego nie możesz kupić, a nie możesz kupić wersji producenckiej która jest na 100% preinstalowana na laptopach.
2. podobna sytuacja jest z win 8.1, głównie dlatego że skoro większość laptopów ma licencje win8, a win 8.1 jest za darmo a sklep zrobił update, to nie możesz żądać zwrotu za coś co było/jest darmowe.

Poza tym skoro twierdzisz że wersja dla producentów można sobie odliczyć od ceny laptopa, to proszę podaj mi cenę takiego systemu.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Błąd w rozumowaniu, darmowa jest aktualizacja systemu z wersji 8 do 8.1, a czy będzie do 9 to jeszcze nie wiadomo.
ODPOWIEDZ