Deweloperzy Debiana rozwalaj

Wszystko Off Topic
skynet
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 16:32

Deweloperzy Debiana rozwalają pakiety, błędna kompilacja

Post autor: skynet »

Ponieważ kolejny program, którego używam ma coś skopane podczas kompilacji postanowiłem założyć ten temat.

Na początku zaczęło się od programu subtitleeditor, podczas ładowania podglądu ścieżki dźwiękowej wywalał ,,segfault''.
Skompilowałem najnowszą wersję programu i problem zniknął, później postanowiłem skompilować tą samą co znajduje się w repozytorium, i również problemu nie ma.

Jakiś czas temu, w programie Blender miałem jakieś dziwne artefakty przy używaniu krzywych, po raz kolejny skompilowanie programu ze źródeł rozwiązuje problem.

Dzisiaj, zainstalowałem SubtitleComposer i mam błąd w postaci niewyraźnie wyświetlanych napisów, znowu własnoręczna kompilacja rozwiązała problem.


Zaczynam się poważnie zastanawiać czy nie zmienić dystrybucji np. na Gentoo, bo owszem lubię czasem skompilować sobie parę programów[np. aegisub, tyle że ostatnio są problemy z ffmpeg], żeby mieć nowszą wersję albo dlatego, że nie ma w repozytorium.
Ale ciągłe problemy ze strony repozytorium zaczynają mnie denerwować, bo po prostu nie mam na to czasu.

Chciałem spytać, czy wy również macie takie problemy, czy to tylko odosobnione przypadki?
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

Może nie zwróciłeś uwagi - ale wersja systemu której używasz, posiada w nazwie słowo "testing". Przetłumaczyć?
skynet
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 16:32

Post autor: skynet »

darkwater pisze:Może nie zwróciłeś uwagi - ale wersja systemu której używasz, posiada w nazwie słowo "testing". Przetłumaczyć?
Wiem, że testing jest wersją troszkę nowszą, a przy tym niestabilną, ale to jest błąd który powstał podczas kompilacji i tworzenia paczki, a nie jest to błąd samego programu.

Poza tym paczka leży w repozytorium już 6 miesięcy, i prawdopodobnie trafi do przyszłej wersji stabilnej.
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

I po to właśnie jest testing, aby takie przypadki wyłapywać, zanim pakiety wejdą do stable. Nazwa zobowiązuje, nie uważasz? :)
Skąd pomysł że błędy mogą pojawiać się wyłącznie w kodzie programu? Znasz przepis na bezbłędne paczkowanie? Jeśli tak to podziel się nim z szerszą publicznością.
Zawsze możesz używać apt-build zamiast gotowych paczek. Na w miarę nowym komputerze nie dostrzeżesz wielkiej straty czasu.

PS. Raport o błędzie wysłałeś? :)
skynet
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 16:32

Post autor: skynet »

darkwater pisze:I po to właśnie jest testing, aby takie przypadki wyłapywać, zanim pakiety wejdą do stable. Nazwa zobowiązuje, nie uważasz? :)
Ok, wydawało mi się że głównie testing jest po to aby wyłapywać błędy bezpieczeństwa.
darkwater pisze:Skąd pomysł że błędy mogą pojawiać się wyłącznie w kodzie programu? Znasz przepis na bezbłędne paczkowanie? Jeśli tak to podziel się nim z szerszą publicznością.
Pewnie, 100% bezbłędne kompilacje jeżeli są przeprowadzane według wskazań autora programu :mrgreen:
darkwater pisze:Zawsze możesz używać apt-build zamiast gotowych paczek. Na w miarę nowym komputerze nie dostrzeżesz wielkiej straty czasu.
apt-build skompiluje tak jak w repo.
darkwater pisze:PS. Raport o błędzie wysłałeś? :)
Jeszcze nie, narazie sprawdzam czego dokładnie to jest przyczyna[subtitleeditor/subtitlecomposer].
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

skynet pisze:Pewnie, 100% bezbłędne kompilacje jeżeli są przeprowadzane według wskazań autora programu
Pewnie, tym samym kompilatorem, z tymi samymi bibliotekami, a najlepiej to wogóle na komputerze głównego programisty. :)
Poza tym paczkowanie to cały proces, nie tylko kompilacja.
skynet pisze:apt-build skompiluje tak jak w repo.
Nie tak jak w repo, bo na twoim komputerze, z być może nieco innymi nagłówkami bibliotek itp, itd. Przed kompilacją możesz nałożyć łatki, nie tylko te użyte w "repowym" wydaniu.
ODPOWIEDZ