Mój pierwszy, bardzo stary komputer... Jaki to by

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
M@rtin
Posty: 53
Rejestracja: 14 grudnia 2008, 17:24

Mój pierwszy, bardzo stary komputer... Jaki to był?

Post autor: M@rtin »

Witam, kiedyś w jakimś 97 roku kupiłem bardzo stary komputerek. Składał się z monitora, klawiatury i tej stacji głównej. Stacja była mała, miała jakieś 30cm x 30cm i miała wejście na 2 dyskietki, które pasują do dzisiejszych pecetów. Monitor był bardzo malutki i czarno biały, może 15 calowy. Po włączeniu komputera zawsze wkładałem dyskietkę z napisaem Norton Commander i wpisywałem na ekranie `nc`. Pojawiały się 2 listy. A i B: pliki ze stacji dyskietek. Grałem na tym w Big Nose Caveman.

Ostatnio zainteresowało mnie co to był za komputer itp, ale nigdzie nie znalazłem jego zdjęcia itp, Nie wiecie jakiej firmy mógł by to być sprzęt?
Ister
Junior Member
Posty: 566
Rejestracja: 05 marca 2009, 12:42

Post autor: Ister »

Niestety opis jednostki centralnej niewiele mi mówi. Fakt, że odpalałeś norton commandera świadczy, że był to jakiś pecet z DOS-em. Sądząc po opisie - komputer gdzieś z okolic 92-93 (brak napędu 5,25"), czyli pewnie 386, może późne AT. Ale więcej - trudno zgadnąć. Dziwi mnie trochę, że norton uruchamiany był z dyskietki, a nie z dysku twardego. Ale rozumiem, że do uruchomienia systemu nie była dyskietka potrzebna, czyli dysk był w środku, tylko komuś nie chciało się nc przegrać.

Pozdrawiam.
Lorenzo
Beginner
Posty: 262
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lorenzo »

To mógł być IBM PS/2 (serii było kilka) lub amstrad 1512
ODPOWIEDZ