Granie na komputerze - Wine

Wszystko Off Topic
_Bastek_
Posty: 13
Rejestracja: 12 września 2007, 08:35

Granie na komputerze - Wine

Post autor: _Bastek_ »

Postanowiłem sobie, że w coś pogram pod Linuksem. Skompilowałem najnowsze Wine 1.1.30 i gram od kilku dni w Grid przy ustawieniu maksymalnych detali. Wcześniej dzieciak grał w Trackmanie, Landwirschaft Simulator, Eurotrack. Ciekaw jestem czy NFS Shift da radę pod Wine. Albo mam farta, albo ten program zaczyna nadawać się do użycia.

Mogę wreszcie trochę pograć gdy już żona z dzieciakami spać idą.
Ps. W komputerze teraz jest procesor Phenom X3 podkręcony do 3,6 Ghz i 4GB ramu z kartą GF9600GT.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

Piszesz spod Windowsa, a grasz na Linuksie?
ziecio
Posty: 86
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 11:58

Post autor: ziecio »

Zainstaluj sobie PlayOnLinux, to taka niby nakładka na wine. Tam masz listę wszystkich windowsowskich aplikacji i gier, które można zainstalować na Linuxa. Gier nie próbowałem tym instalować, ale np. instalacja Internet Explorer 6 lub 7 polega na zaznaczeniu i kliknięciu instaluj, także polecam.
Awatar użytkownika
KeFaS
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 22 października 2008, 02:01
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KeFaS »

ziecio, po co Internet Explorer pod Linuksem? Ja wiem, że to jest "integralny" składnik Windowsa i nawet po domyślnej instalacji Windows jest już tam, ale kto by tego używał pod Linuksem?

Ja pod Wine w "najcięższą" grę (w sensie złożoności i wymagań sprzętowych) grałem w BF2142 i nawet było kilka FPS-ów więcej niż pod Windows XP, ale to pewnie dlatego, że Debian mi trochę mniej zasobów komputera zjada, a u mnie "wąskim gardłem" jeżeli chodzi o gry jest w tym momencie procesor i RAM.
Ale z tego co czytałem to większość gier chodzi wolniej lub nawet dużo wolniej, niż pod Windowsem, bo przecież pod ten system zostały napisane.
A tak to pogrywam sobie czasem w Heroes 3 i ostatnio znów przechodzę Jagged Alliance 2.5 UB (na Expert i Iron Man). Jednak stare klasyki to jest to i jest gwarancja, że będą działać.
Awatar użytkownika
raven18
Beginner
Posty: 134
Rejestracja: 12 maja 2009, 11:29
Lokalizacja: /home

Post autor: raven18 »

Gram obecnie w Mount & Blade i niestety dużo wolniej chodzi, na Windowsie daje radę przy 200 ludkach jednocześnie na mapie, pod Wine ledwie 80, przy 100 nie bardzo da się grać. Poza tym grałem w BF Vietnam i 1942, przy próbie instalacji BF 2142 chciało DX instalować i na tym instalacja się wieszała.
genobis
Beginner
Posty: 353
Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:59
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: genobis »

KeFaS pisze:ziecio, po co Internet Explorer pod Linuksem? Ja wiem, że to jest "integralny" składnik Windowsa i nawet po domyślnej instalacji Windows jest już tam, ale kto by tego używał pod Linuksem?
Każdy projektant www chcący pracować pod Linuksem.
ziecio
Posty: 86
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 11:58

Post autor: ziecio »

KeFaS pisze:ziecio, po co IE pod Linuksem? :-D Ja wiem, że to jest "integralny" składnik Windowsa i nawet po domyślnej instalacji Wine jest już tam, ale kto by tego używał pod Linuksem?
Tak jak powiedział genobis, Tworząc stronę należy się liczyć z tym, że otwierana będzie ona przez użytkowników różnych przeglądarek, a niestety duża część tych osób używa właśnie IE6 lub IE7, co uwierz mi jest zmorą dla każdego, kto próbował zrobić stronę, która nie rozjechałaby się po uruchomieniu jej właśnie w IE6, która nie wspiera najnowszych standardów a przełączanie między systemami co kilka min. żeby sprawdzić czy wszystko dobrze wygląda mija się z celem.
Pies
Beginner
Posty: 127
Rejestracja: 22 sierpnia 2008, 21:17

Post autor: Pies »

KeFaS pisze:grałem w BF2142
Chodziły ci może jakimś cudem serwery z Punk Buster?

Ja regularnie grywam w Guild Wars i Counter Strike 1.6 - muszę przyznać, że gw wygląda nawet trochę ładniej, pomimo braku AA. Sam Wine z wersji na wersję dość mocno się rozwija, ale niestety cały czas zdarza się, że jakieś gry nie chcą chodzić, szczególnie starsze albo posiadające zabezpieczenia przed oszustami - PunkBuster, HackShield. Natomiast nowe gry bez przesadnych zabezpieczeń potrafią działać doskonale i posiadać liczne udogodnienia względem odpalania na Windowsie - jak obraz w obrazie, czy zmiana pulpitu bez minimalizowania gry i konieczności późniejszego ponownego ładowania.
Awatar użytkownika
KeFaS
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 22 października 2008, 02:01
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KeFaS »

Pies pisze:
KeFaS pisze:grałem w BF2142
Chodziły ci może jakimś cudem serwery z Punk Buster?.
Tak, bo PB też zainstalowałem.

raven18, to zainstaluj "osobno" DX9.0c, ja tak instalowałem kilka dni temu na najnowszej wersji Wine 1.1.30 i nie było żadnych problemów. Na wcześniejszych zresztą też, tylko właśnie pełna instalacja (nie ta Internetowa, gdzie pobiera składniki z serwerów MS).

ziecio i genobis, rzeczywiście, nie pomyślałem o tym. Kiedyś robiłem jakieś proste strony, ale w samym HTML-u, no i wtedy jeszcze nie używałem Linuksa.
Ister
Junior Member
Posty: 566
Rejestracja: 05 marca 2009, 12:42

Post autor: Ister »

Uwierz mi, proste strony w samym HTMLu też potrafią się rozjechać...
ODPOWIEDZ