Debian Users Gang - nowa ods

Wszystko Off Topic
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Debian Users Gang - nowa odsłona

Post autor: fnmirk »

Pomimo wakacji i upałów koleżanki i koledzy z zaprzyjaźnionego forum Debiana przeprowadzają zmiany.
http://new.dug.net.pl/ pisze:Nowy portal Debian Users Gang
...
Portal jest całkowicie zintegrowany z forum.
Dlatego nie grozi mu osierocenie. Znajdziemy na Portalu dotychczasowy zbiór gotowych rozwiązań przystosowany do aktualnych wydań Debiana (wymaga to jeszcze sporo pracy ale efekty są już widoczne).
Najlepiej porównajmy i oceńmy przydatność nowej odsłony sami.
budzigniew
Posty: 83
Rejestracja: 07 maja 2008, 11:29

Post autor: budzigniew »

Planujesz tam kariere korektora? :)
gielo
Beginner
Posty: 168
Rejestracja: 20 maja 2009, 17:20
Lokalizacja: Che³m

Post autor: gielo »

Mnie się tam podoba ten nowszy. Jest wszystko jakby bardziej czytelne.

Jeszcze jakby admini i właściciele portali porzucili ,,polaczkowość'' i zaczęli współpracować ze sobą zamiast się zwalczać byłoby naprawdę super. Przecież Debian powinien wszystkich łączyć a nie dzielić. Nie rozumiem czemu niektórzy widzą w innych portalach o Debianie czy samym Linuksie konkurencję i np. zakazują pod groźbą bana linkowania do nich itp. Nie chce tu nikogo wytykać palcami ale z czymś takim spotkałem się nie raz osobiście i mocno mnie to irytuje.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Ja tam nie widziałem, żeby nie można było linkować przynajmniej na forum DUG (do nas bez problemu). Na portalu jest to cześciowo uzasadnione, padnie link i taki art staje się w połowie nieczytelny (o ile nie całkiem).
Mam nadzieję, że azhagowi uda się dodatkowo przerobić motyw graficzny forum na portalowy. Ta szarość fatalnie na mnie wpływa ;)
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

budzigniew pisze:Planujesz tam kariere korektora?
Proponuję zacząć od poprawienia tytułu tego tematu.
fnmirk pisze:Debian User Gang
yantar pisze:Ta szarość fatalnie na mnie wpływa
W profilu możesz zmienić styl graficzny forum.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

ArnVaker pisze:W profilu możesz zmienić styl graficzny forum.
¦lepota, nie zaglądnąłem do opcji wyświetlania. 8-)
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

ArnVaker, dziękuję.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

gielo pisze:Jeszcze jakby admini i właściciele portali porzucili ,,polaczkowość'' i zaczęli współpracować ze sobą zamiast się zwalczać byłoby naprawdę super. Przecież Debian powinien wszystkich łączyć a nie dzielić. Nie rozumiem czemu niektórzy widzą w innych portalach o Debianie czy samym Linuksie konkurencję i np. zakazują pod groźbą bana linkowania do nich itp. Nie chce tu nikogo wytykać palcami ale z czymś takim spotkałem się nie raz osobiście i mocno mnie to irytuje.
W tym przypadku chyba się mylisz.

Wg mojej oceny współpraca układa się bardzo dobrze.

Sam linkuję w jedną i drugą strone i nie stwierdzilem aby jakaś niechęć czy coś innego miało miejsce.
Bodzio
Junior Member
Posty: 599
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:35

Post autor: Bodzio »

gielo pisze:Mnie się tam podoba ten nowszy. Jest wszystko jakby bardziej czytelne.

Jeszcze jakby admini i właściciele portali porzucili ,,polaczkowość'' i zaczęli współpracować ze sobą zamiast się zwalczać byłoby naprawdę super. Przecież Debian powinien wszystkich łączyć a nie dzielić. Nie rozumiem czemu niektórzy widzą w innych portalach o Debianie czy samym Linuksie konkurencję i np. zakazują pod groźbą bana linkowania do nich itp. Nie chce tu nikogo wytykać palcami ale z czymś takim spotkałem się nie raz osobiście i mocno mnie to irytuje.
Może kiedyś było, (i nie dociekam z czyjej winy) ale aktualnie nie ma i dopóki będę właścicielem DUG-a - nie będzie konfliktów między portalami.
Najlepszym na to dowodem, jest to że przez pewien okres czasu byłem równocześnie adminem na DUG-u i moderatorem TUTAJ. Ze względów rodzinnych musiałem porzucić tę funkcję, ale nadal jestem jako przyjaciel TEGO forum.
Przykro mi to stwierdzić, ale Twoja wypowiedź nakręca spiralę niechęci między portalami (forami), a to jest brzydkie.
I jeszcze jedno - żadna z cytowanych przez Ciebie informacji nie jest prawdziwa. Zawsze masz prawo zwrócić się do admina o interwencję, a do mnie zawsze. Jak do tej pory nikt nie zgłaszał mi problemów jakie wymieniłeś. EOT z mojej strony
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Bodzio pisze:ale aktualnie nie ma i dopóki będę właścicielem DUG-a - nie będzie konfliktów między portalami.
Ja mogę dodać ze swojej strony tyle, że gdyby nie było współpracy i wzajemnego zrozumienia to nie byłoby wymiany informacji i swobodnego ruchu w obydwie strony. Przykładem dobrej współpracy może być aktywność na obu forach - ilina czy moja.

Lista aktywnych użytkowników, swobodnie odnajdujących się zarówno na jednym jak i na drugim forum, jest naprawdę długa.
ODPOWIEDZ