Notebooki Acer

Wszystko Off Topic
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Mam dwuletniego acera 5610z i jedyne co mogę o nim powiedzieć złego to kiepskie wykonanie obudowy. Lakier się ściera, łatwo się rysuje, ogólnie po dwóch latach intensywnego noszenia go w plecaku na uczelnie wygląda jak wrak, do tego ekran po niedługim czasie zaczął się dziwnie bujać się na zawiasach. No i jakoś niedawno bardzo zaczęła się grzać ramka pod matrycą, dziwne bo wcześniej się to nie działo. Oprócz tego wszystko dobrze, procesor i grafika zbytnio się nie grzeją, ogólnie rzadko uruchamia się chłodzenie. Przy normalnym używaniu jest góra 40-43C na CPU i 38-40 na GPU. Ale za to jest w pełni przyjazny Linuksowi i to się liczy.

Pozdrawiam.
tmy123
Beginner
Posty: 144
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 19:43

Post autor: tmy123 »

Jeżel chcesz jakości za mniejsze pieniądze to tylko dell i lenovo. Powyżej pewnego progu laptopy są tak samo solidne. Poszukaj opini na forum o notebookach, przejrzyj testy, zobaczysz co jest polecane i nie, nie są to acery :)
7PGXW
Beginner
Posty: 197
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 11:52

Post autor: 7PGXW »

KeFaS pisze:Akurat w przypadku laptopów warto płacić za markę, bo płaci się za jakość wykonania. Osobiście, jeżeli dzisiaj kupowałbym laptopa to tylko Dell, HP, Lenovo, lub Asus.
Tylko, że HP to nie jest żadna firma. Przynajmniej jeśli miałbym wyciągać daleko idące wnioski na podstawie obcowania z ich drukarkami i skanerami.
Awatar użytkownika
michnik
Beginner
Posty: 162
Rejestracja: 20 lipca 2009, 12:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: michnik »

Mam w firmie kilka staruszków ze stajni ACER i powiem tyle, ciągle mogą :)

Co prawda obudowa, zawiasy i jakość materiałów nie jest ich najlepszą stroną ale bezawaryjnie pracują od kilku lat.
Nie wiem czy w obecnej chwili coś się zmieniło ale myślę, że mogę polecić ten sprzęt.
7PGXW
Beginner
Posty: 197
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 11:52

Post autor: 7PGXW »

Ich słabą stroną są baterie (przynajmniej w moim dwuletnim bateria trzyma bardzo krótko - 30-50 min.; w laptopie mojego brata bateria po prostu zdechła po roku).
tmy123
Beginner
Posty: 144
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 19:43

Post autor: tmy123 »

To też zależy od użytkowania tejże baterii.
ODPOWIEDZ