Potrzebny dobry i tani hosting

Wszystko Off Topic
PhockouS

Post autor: PhockouS »

Inquistor pisze:Czyli pewnie korzystasz z 60free.ovh.org. Ja korzystam z płatnego serwera i wszystko jest ok.
No tak, właśnie z tego korzystam :-) A jak sądzisz - powolne działanie blogu to wina ovh czy WP?
ponton
Beginner
Posty: 406
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 01:40
Lokalizacja: Kalisz/Wroc³aw

Post autor: ponton »

PhockouS pisze:Szybko Ci tam wszystko działa? Co do webd zrezygnowałem po tym co przeczytałem w sieci na ich temat.
Nie mam jakichś większych wymagań, więc nie narzekam. Od prawie pół roku żadnej większej awarii (ew. sporadycznie bardzo krótkie przerwy w dostępie). Jeśli nie będziesz stawiał nic większego niż własna strona/blog, to jak najbardziej polecam.

Opinie: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=10746

EDIT: Mam tam właśnie WordPressa i jest w porządku.
Awatar użytkownika
Inquistor
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2007, 20:48

Post autor: Inquistor »

PhockouS pisze:
Inquistor pisze:Czyli pewnie korzystasz z 60free.ovh.org. Ja korzystam z płatnego serwera i wszystko jest ok.
No tak, właśnie z tego korzystam :-) A jak sądzisz - powolne działanie blogu to wina ovh czy WP?
Osobiście stawiałbym na ovh, z tego co widzę to nie ma już możliwości założenia nowego konta co wskazywałoby na to że powoli ta darmowa usługa odchodzi w zapomnienie tj. nie poświęca się jej już tyle uwagi. No i nie ma co stawiać wymagań przed darmowym hostingiem =)
PhockouS

Post autor: PhockouS »

Inquistor pisze:
PhockouS pisze:
Inquistor pisze:Czyli pewnie korzystasz z 60free.ovh.org. Ja korzystam z płatnego serwera i wszystko jest ok.
No tak, właśnie z tego korzystam :-) A jak sądzisz - powolne działanie blogu to wina ovh czy WP?
Osobiście stawiałbym na ovh, z tego co widzę to nie ma już możliwości założenia nowego konta co wskazywałoby na to że powoli ta darmowa usługa odchodzi w zapomnienie tj. nie poświęca się jej już tyle uwagi. No i nie ma co stawiać wymagań przed darmowym hostingiem =)
W sumie to sprawdzę ten firehost. A mam jeszcze pytanko - czy jak wykupię sobię domenę w np. home.pl to będę ją bez mógł bez problemu podpiąć pod ich serwer?
ponton
Beginner
Posty: 406
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 01:40
Lokalizacja: Kalisz/Wroc³aw

Post autor: ponton »

PhockouS pisze:W sumie to sprawdzę ten firehost. A mam jeszcze pytanko - czy jak wykupię sobię domenę w np. home.pl to będę ją bez mógł bez problemu podpiąć pod ich serwer?
Tak. Ja mam domenę w nazwa.pl, gdzie są wpisane DNS-y z freedns.afraid.org, które wskazują na adres IP firehost.pl. ;) Arfaid jest o tyle dobry, że mam tam znacznie większą kontrolę nad domeną niż przez panele na nazwa.pl czy jakiś inny webowy panel do zarządzania hostingiem.
PhockouS

Post autor: PhockouS »

ponton pisze:
PhockouS pisze:W sumie to sprawdzę ten firehost. A mam jeszcze pytanko - czy jak wykupię sobię domenę w np. home.pl to będę ją bez mógł bez problemu podpiąć pod ich serwer?
Tak. Ja mam domenę w nazwa.pl, gdzie są wpisane DNS-y z freedns.afraid.org, które wskazują na adres IP firehost.pl. ] Arfaid jest o tyle dobry, że mam tam znacznie większą kontrolę nad domeną niż przez panele na nazwa.pl czy jakiś inny webowy panel do zarządzania hostingiem.


Po polsku, proszę.. :-) Jestem laikiem jeśli chodzi o serwery. Mój blog powstał dzięki pomocy kilku osób, sam bym chyba rady nie dał :-)
ponton
Beginner
Posty: 406
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 01:40
Lokalizacja: Kalisz/Wroc³aw

Post autor: ponton »

http://pl.wikipedia.org/wiki/DNS#Przyk. ... ystemu_DNS -- może trochę rozjaśni. ;)

EDIT: oraz to: http://www.ii.uni.wroc.pl/~mbi/dyd/sieci_08s/mat/w7.pdf jeśli jesteś bardziej ciekawy.
silentwr
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 08 marca 2009, 03:45

Post autor: silentwr »

Inquistor pisze: Nie jestem na bieżąco, ale webd bym nie polecał choćby ze względu na stare czasy.
Powinieneś zatem przeczytać i zrozumieć tekst, napisane tam jest "rzekomo", "podobno", etc.
Ja osobiście nigdy nie miałem żadnych problemów, a włamań nigdy nie udowodniono.
Awatar użytkownika
Inquistor
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2007, 20:48

Post autor: Inquistor »

silentwr pisze:
Inquistor pisze: Nie jestem na bieżąco, ale webd bym nie polecał choćby ze względu na stare czasy.
Powinieneś zatem przeczytać i zrozumieć tekst, napisane tam jest "rzekomo", "podobno", etc.
Ja osobiście nigdy nie miałem żadnych problemów, a włamań nigdy nie udowodniono.
Wiem, że to nie jest najbardziej odpowiedni link, ale czytałem na ten temat dostatecznie dużo. Na jakieś stronie nawet był zrzut ekranu z częściowo zamazanymi loginami i hasłami z webd. Teraz już pewnie tego nie znajdę ;-) Która firma by się nie starała usunąć wszelkie ślady po wpadce.

Swoją drogą zaciekawił mnie firehost.pl z tym dostępem poprzez ssh. Jest on mocno ograniczony, czy np. jestem w stanie sobie odpalić ekg na tym?
ponton
Beginner
Posty: 406
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 01:40
Lokalizacja: Kalisz/Wroc³aw

Post autor: ponton »

Inquistor pisze:Swoją drogą zaciekawił mnie firehost.pl z tym dostępem poprzez ssh. Jest on mocno ograniczony, czy np. jestem w stanie sobie odpalić ekg na tym ?
Jest on bardzo mocno ograniczony.

Kod: Zaznacz cały

ponton@s1:/bin$ echo $PATH 
/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/usr/bin/X11:/usr/games
ponton@s1:/bin$ ls /usr/local/bin
ls: /usr/local/bin: Nie ma takiego pliku ani katalogu
ponton@s1:/bin$ ls /usr/bin      
dircolors  id      localedef  mcedit  rsync  ssh
groups     locale  mc         mcview  scp    w
ponton@s1:/bin$ ls /usr/bin/X11
ls: /usr/bin/X11: Nie ma takiego pliku ani katalogu
ponton@s1:/bin$ ls /bin        
bash  chmod  date  gzip  mkdir  nano        pico  rmdir  su  vim
cat   cp     ftp   ls    mv     netkit-ftp  rm    sh     vi  vim.tiny
ponton@s1:/bin$ ls /usr/games
ls: /usr/games: Nie ma takiego pliku ani katalogu
ODPOWIEDZ