Co wybra

Wszystko Off Topic
Shakez
Beginner
Posty: 179
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 14:36
Lokalizacja: Wronki

Co wybrać TK Telekom kontra neostrada TPSA?

Post autor: Shakez »

Witam zastanawiam się na wybraniem nowego dostępu do internetu.
Zastanawiam się nad:
  • - TK Telekom opcja TDI 256 za 88zł (256kb/s)
    - Neostrada opcja 2Mb 71zł
Co wybrać?
Jaki rzeczywisty transfer będę miał przy tych 2Mb z neostrady?
PhockouS

Post autor: PhockouS »

Co do TKTELEKOM mogę Ci doradzić, gdyż sam używam. Pytaj co chcesz wiedzieć.

PS. Ja bym nie brał "tepsy", gdyż mam złe wspomnienia co do tych monopolistów.

PS2. Pasmo łącza mam 1 MB. Transfer przy ściąganiu pliku to troszkę ponad 120 kb/s (120-123), także plik o objętości 700 MB ściąga się w 2 godziny ;-)
Shakez
Beginner
Posty: 179
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 14:36
Lokalizacja: Wronki

Post autor: Shakez »

W cenniku TKTELEKOM jest wzmianka o tym że jest to niesymetryczne i nie GWARANTOWANE szerokopasmowe łącze. Czy są odczuwalne spadki transferu (np. przy większym obciążeniu sieci wieczorem)?
PhockouS

Post autor: PhockouS »

Shakez pisze:W cenniku TKTELEKOM jest wzmianka o tym że jest to niestymetryczne i nie GWARANTOWANE szerokopasmowe łącze. Czy są odczuwalne spadki transferu? (np. przy większym obiążeniu sieci wieczorem)
Bez obaw, nie ma żadnych spadków transferu, bynajmniej ja ich nie zauważyłem. Transfer zawsze oscyluje w maksymalnych wartościach.
wojak
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 04 lutego 2009, 15:59

Post autor: wojak »

Na pewno nie TPSA. Wszystko tylko nie ten monopolista ze swoją "fachową" infolinią... Kiedyś u kumpla naprawialiśmy problemy w systemie i musiałem gadać ze "specami" od nich przez telefon. Doradzali między innymi odinstalowanie antywirusa, firewalla...
I do tego połączenie z internetem często pada. Już nie mają jak zachęcić ludzi do korzystania ze swoich usług, że w zamian za przedłużenie umowy dają drukarki i pakiet antywirusowy McAfee. No i do tego nikt z infolinii technicznej Tobie nie pomoże jeżeli nie masz Windowsa... Jesteś wtedy skazany sam na siebie.
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

Mogę Ci powiedzieć, że mam "tepsę" 1mb/s od ponad dwóch lat, niejako z konieczności - u mnie jest to jedyna opcja, jeśli chcę mieć dostęp do sieci po kablu.

Przez cały ten okres download waha się na poziomie 130-140KB/s (sprawdzany na różnorakich "speed testach" i podczas pobierania), upload 30-33KB/s. Nigdy nie doświadczyłem przerwy w dostawie internetu ani jakiegokolwiek zrywania połączenia. Nie miałem zatem również "przyjemności" korzystania z ich "pomocy technicznej".

Prawdopodobnie jednak, jestem tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę :-/ .

Wiem, że ani trochę Ci nie pomogłem w wyborze :-P . Pozdrawiam.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Ech wy to macie w tym wielkim świecie... wybierać pomiędzy 2 Mbit a 256 kbit... dla przykładu oto mój wynik na speedtest:

Obrazek

A płacę 30 zł.

Wracając do tematu doradzam TP.S.A. Jak jeszcze uzywalem neostrady (około 3 lata), sumaryczna przerwa w działaniu usługi przez te 3 lata to dosłownie kilka dni, szybkość też zawsze taka jak wykupiona. TK Telekom nie wiem co to jest, ale wystarczy ze 256 za 88 zł żeby wysmiac taka oferte.

Psioczenie na tepse na zasadzie "wszystko tylko nie tepsa" to co najmniej dziwne podejscie.
dzidzius80
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 10:37
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: dzidzius80 »

Obrazek

To AC-Systemy w ¦winoujściu testowane połączenie z Rzymem (Włochy)

61 zł/miesiąc.

Domena za darmo, i nie mogę narzekać.

Im dalej tym lepiej z Islandią:

Obrazek
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

No to widze, ze jezeli chodzi o download to nikt z was mnie nie przebije ;-)
Shakez
Beginner
Posty: 179
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 14:36
Lokalizacja: Wronki

Post autor: Shakez »

giaur, może zdradzisz nam który dostawca daje 23Mb/s za 30zł ?
ODPOWIEDZ