Co wybra

Wszystko Off Topic
mateo1990
Posty: 54
Rejestracja: 16 listopada 2008, 15:44

Re: Co wybrać TK Telekom kontra neostrada TPSA?

Post autor: mateo1990 »

Shakez pisze:Witam zastanawiam się na wybraniem nowego dostępu do internetu.
Zastanawiam się nad:
  • - TK Telekom opcja TDI 256 za 88zł (256kb/s)
    - Neostrada opcja 2Mb 71zł
Co wybrać?
Jaki rzeczywisty transfer będę miał przy tych 2Mb z neostrady?
Masz do wyboru 8-krotnie szybsze łącze za niższą cenę i się jeszcze zastanawiasz? :)
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Zależy czym się kierujemy. Ja mając taki wybór... poszukałbym innych ofert, albo zastanowił się nad czymś bezprzewodowym. TPSA to zło.
- TK Telekom opcja TDI 256 za 88zł (256kb/s)
88 pln za ćwiartkę? Chyba że miałeś na myśli 256 kilobajtów na sekundę. Dostawca z takimi cenami raczej nie utrzyma się na obecnym rynku.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Shakez pisze:giaur, może zdradzisz nam który dostawca daje 23Mb/s za 30zł ?
Hmm przeciez masz nazwe ISP na obrazku... scislej to 60 zl ale na 2 osoby, wiec wychodzi 30.
wojak
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 04 lutego 2009, 15:59

Post autor: wojak »

Obrazek

Edit1:
Płacę 20 zł. Niestety alternatywy nie ma, bo to małe miasteczko jest.
http://www.matcom.com.pl/
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Hmm w małym miasteczku (teraz jestem):

Obrazek

Nie płacę nic (wifi)
gromiz
Posty: 29
Rejestracja: 10 września 2008, 17:18

Post autor: gromiz »

Lepiej wziąć według mnie 2Mbit TPSA. Na 256Kbit będziesz miał bardzo wolne połączenie. Ja mam 2Mbit Neostradę i jestem bardzo zadowolony. Transfer około 230-240kb/s. Obecnie praktycznie nie robi różnicy skąd ten internet bierzesz. Jak masz linię TPSA zastanów się nad nimi (Orange freedom też, tańszy jest), Netia lub Dialog. Ogólnie przeprowadzałem testy Netii, jest tańsza i działa tak samo, do tego jest prostsza w konfiguracji, bo nie podajesz żadnych danych tylko kod aktywacyjny.

Co do kwestii infolinii, ja się im nie dziwie, że oni takie bzdury gadają. Ludzie tam dzwonią dniami i nocami pytając się czemu im internet nie działa, a na 80% przypadków pewnie to wina komputera, a wtedy oni nic nie zrobią. Jeżeli ktoś zna się na rzeczy i wie, że to jest ich wina, wtedy jak dzwoni na infolinię to od razu niech mówi wprost, że jestem informatykiem sprawdzałem na kilku komputerach oraz wymieniałem ruter i jest tak samo i na pewno to jest wasza wina, wtedy nie owijają w bawełnę.

Ogólnie z doświadczenia i testów u ludzi widzę, że kwestia rozłączania neostrady i innych adsl tkwi w zaśniedziałych kablach tpsa lub w tym, że używa się modemu. Najlepiej jak się zamówi neostradę (czy inny internet adsl) wziąć i iść do puszek tpsa na budynku rozkręcić wszystko, wymienić styki (bo często oni kable skręcają palcami i od wilgoci śniedzieją), a wtedy będzie super stabilnie działać. Co do modemu to najlepiej go od razu wsadzić do pudełka i kupić ruter. Ruter zapewnia stabilność i utrzymuje ładnie połączenie. Modemy nie dają takiej stabilności. Ruter najlepiej kupić w sklepie, a nie Livebox.

Aha i jeszcze jedno, nie warto obecnie kupować neostrady 6 Mbit, chyba że ktoś naprawdę chce ją dzielić w domu czy firmie. Wiele serwerów nie daje wysyłu 700kb/sek i tak często leci około 200-300kb/sek.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Aha i jeszcze jedno, nie warto obecnie kupować neostrady 6 Mbit, chyba że ktoś naprawdę chce ją dzielić w domu czy firmie. Wiele serwerów nie daje wysyłu 700kb/sek i tak często leci około 200-300kb/sek.
E tam głupoty opowiadasz. Cokolwiek nie sciagam zawsze mam wysoki transfer - aktualizacje Debiana ~3 MB/s, nieraz cos z SourceForge, ostatnio nero i zawsze transfer wyższy niż te 700 (przy moim łączu 24 Mbit).

Ale tak między Bogiem a prawdą, takie łącze nie jest potrzebne, jeżeli ktoś nie ściąga np. z rapida albo p2p (z p2p tez roznie bywa, rapid najwydajniejszy).

Dla przeciętnego internauty 2 Mbit spokojnie wystarczy - przy tej szybkosci spokojnie można ściągać nawet większe pliki od czasu do czasu, oglądać wszystkie tv internetowe itd. Przy normalnym przeglądaniu stron nie będzie widać różnicy między 2 Mbit a 24 Mbit, nawet youtube oszczędza transfer i nigdy fimik nie buforuje się szybciej, niż to jest konieczne do jego płynnego obejrzenia (z niewielkim zapasem).

Neostrady 6 Mbit nie warto kupować na swoje potrzeby z powodu zabójczej ceny. I nie wiem czy wiecie, ale dzielić oficjalnie nie można.
gromiz
Posty: 29
Rejestracja: 10 września 2008, 17:18

Post autor: gromiz »

giaur pisze:E tam głupoty opowiadasz. Cokolwiek nie sciagam zawsze mam wysoki transfer - aktualizacje Debiana ~3 MB/s, nieraz cos z SourceForge, ostatnio nero i zawsze transfer wyższy niż te 700 (przy moim łączu 24 Mbit).
Hm, może faktycznie trochę przesadziłem z moim stanowczym stwierdzeniem, że nie warto, ale jak wygląda ta sytuacja na serwerach, które nie są tak oficjalne jak aktualizacje z FTP, czy np. serwery MAN, NASK i inne poważne ftp? Jak to wygląda z prywatnych darmowych stron, które udostępniają pliki?

Neostradę można udostępniać w danym lokalu lub firmie. Nie można udostępniać jej poza swój lokal, na który jest zarejestrowana. Mam w domu udostępnioną na swoje trzy komputery, Panowie z TPSA kiedyś u mnie byli, jak na centrali nastąpiło zwieszenie ich urządzenia i sami jeszcze u mnie resetowali mój prywatny router (router czy ruter dlaczego?) i nic nie mówili na temat, że udostępniam internet na kilka komputerów w moim prywatnym domu.
ODPOWIEDZ