Który system lepszy DESKTOPBSD czy DEBIAN?

Wszystko Off Topic
tajwan
Posty: 70
Rejestracja: 09 lutego 2009, 23:20

Który system lepszy DESKTOPBSD czy DEBIAN?

Post autor: tajwan »

Który system lepszy DESKTOPBSD czy DEBIAN?
beta1
Beginner
Posty: 131
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 09:42

Post autor: beta1 »

Chyba nie wierzysz że na Debian-Forum ktoś będzie za DESKTOPBSD, albo?
LordD
Posty: 15
Rejestracja: 12 grudnia 2008, 11:16
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: LordD »

Te desktopowe BSD generalnie są mocno niedorobione i w ogóle jakieś takie ble. Jak chcesz BSD to polecam raczej FreeBSD ew. OpenBSD. Ale to naprawdę trzeba się ekstremalnie napocić, żeby z BSD zrobić desktop dla przeciętnego użytkownika. Sam próbowałem i poległem, bo albo ciągle coś mi się nie udawało, albo nerw mnie szarpał jak kompilowałem coś z portów bo trwa to bardzo długo, nie mówiąc już o aktualizacji, a właściwie przebudowie całego systemu - po 3 godzinach szlag mnie trafił i wywaliłem to cudo z dysku. Hehe.
Ale może spodoba ci się motto użytkowników BSD:
We love programming and it is our passion. We write code and we make it public domain. If you can do better then feel free to take it and do what you want to do with it. In the end better will survive.
Ja jestem raczej humanistą, a nie szalonym programistą, więc Debian to naprawdę dobry wybór :)
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Wejdź na forum Volkswagena i zapytaj się czy lepszy jest Golf V czy Fiat. Pytania tego typu to początek flamewar'ów, tym bardziej że nie sprecyzowałeś czy to ma być system do domu czy na serwer. Najlepiej sprawdź na sobie. Ja powiem że Debian Sid, kolega woli Windowsa, a koleżanka przywykła do Haiku. Nie ma 'jedynego słusznego'.
tadzik
Beginner
Posty: 183
Rejestracja: 29 grudnia 2007, 20:36
Lokalizacja: Warszawa/Izabelin

Post autor: tadzik »

Zdefiniuj "lepszy".
Wszystko co można powiedzieć bez twojej wersji definicji tego słowa, zostało już powiedziane.
ODPOWIEDZ